با هدایت معاونین پژوهشی صورت گرفت؛

ایجاد 6 خوشه كاری در دانشگاه شهید بهشتی برای مقابله كرونا

ایجاد 6 خوشه كاری در دانشگاه شهید بهشتی برای مقابله كرونا كنكوری: در حوزه معاونت پژوهشی و فناوری دانشگاه شهیدبهشتی 6 خوشه كاری با كمك واحدهای دانشگاه در امتداد مسائل مربوط به مقابله همه جانبه با ویروس كرونا بوجود آمد.به گزارش كنكوری به نقل از دانشگاه شهید بهشتی، در امتداد مسائل مربوط به مقابله همه جانبه با ویروس كرونا بمنظور ایفای نقش مؤثر دانشگاهیان در مواجهه با پاندمی كرونا و بررسی علمی ابعاد گوناگون آن و ارائه راهكارهای عملیاتی جهت مقابله مناسب و مطلوب با آن اقداماتی در معاونت پژوهشی و فناوری دانشگاه شهید بهشتی صورت گرفته كه یكی از آنها تشكیل خوشه های كاری با هدایت معاونین پژوهشی دانشكده ها و پژوهشكدها بوده است.
در همین راستا شش خوشه حول محور مسائل مربوط به ویروس كرونا به شرح زیر تشكیل شده كه كارهای آنها به شرح زیر ارائه می شود: 1- خوشه زیست-علمی ـ فناوری كه به بررسی مسائل متمركز بر علوم و فناوریهای زیستی می پردازد. ۲-خوشه طراحی-تولید كه درگیر مسائل طراحی و تولید انواع دستگاههای مورد استفاده در این عرصه همانند دستگاههای ضد عفونی كننده، ونتیلاتورها، دستگاههای تصفیه هوا و... است. ۳- خوشه مسائل حقوقی ۴- خوشه مسائل اجتماعی كه از دو منظر روان شناسی و جامعه شناسی به بررسی مسائل رفتارهای انفرادی و جمعی در مواجهه با این رخداد می پردازد. ۵- خوشه مسائل اقتصادی ـ سیاسی كه مسائل اقتصادی و سیاسی مترتب بر این رویداد را بررسی می كند. ۶- خوشه لطمه شناسی دینی و اخلاق این خوشه ها با تشكیل كارگروه های مجازی در صدد تبیین مسائل و چالش های پیش رو و یافتن راهكارهای مناسب برای گریز از لطمه های پیش آمده و استفاده مناسب از فرصت های پیش رو هستند.
امید است این خوشه ها بعد از عبور از مرحله شكل گیری و رسیدن به مرحلة بلوغ با همفكری و استفاده مناسب از تمامی توان و ظرفیت حقیقی دانشگاهیان بتوانند نقش و وظیفة خودرا در صحنة رخداد پیش آمده به خوبی ایفا كنند.
به زودی گزارش دستاوردهای این خوشه ها به اطلاع همگان خواهد رسید.


منبع:

1399/01/17
23:59:57
5.0 / 5
3451
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور