درراستای طرح فاصله گذاری اجتماعی؛

نحوه فعالیت دانشگاه پیام نور در سراسر كشور تا 20 فروردین اعلام گردید

نحوه فعالیت دانشگاه پیام نور در سراسر كشور تا 20 فروردین اعلام گردید كنكوری: دانشگاه پیام نور در امتداد اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی نحوه حضور اعضای سازمان مركزی، ستاد استانی، مراكز و واحدهای دانشگاه پیام نور تا تاریخ 20 فروردین 1399 را در بخشنامه ای ابلاغ نمود.


به گزارش كنكوری به نقل از دانشگاه پیام نور، درراستای اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی، بخشنامه رئیس سازمان اداری و استخدامی كشور و پیرو مصوبات جلسه هیات رئیسه، نحوه حضور اعضای سازمان مركزی، ستاد استانی، مراكز و واحدهای دانشگاه پیام نور تا تاریخ ۲۰ فروردین ۱۳۹۹ به شرح ذیل تعیین شد. بدیهی است هرگونه اصلاح یا تغییر در رویه های اعلام شده متعاقبا ابلاغ خواهد گردید.
الف) سازمان مركزی:
۱-واحدهای ستادی شامل حوزه ریاست، معاونت ها، دفاتر، ادارات كل و بخش های علمی با حداكثر یك سوم اعضا (به صورت شیفتی) فعال و سایر اعضا در مواقع عدم حضور با استفاده از نرم افزارهای اتوماسیون اداری، سامانه جامع erp، سیستم جامع گلستان، سامانه آموزشهای الكترونیكی و سامانه پیشخوان خدمت در چارچوب دوركاری امور محول شده را در منزل انجام داده وكاركرد اعضا (شیفت و غیر شیفت) در روزهای موصوف بدون ثبت اثر انگشت با بیان اعضا، تایید مدیر بلافصل و تایید مدیركل اموراداری صورت پذیرد.
۲- معاونین، مدیران كل و روسای بخش های علمی مكلفند به نحوی برنامه ریزی كنند كه حداقل در تمام روزهای رسمی كار، شخصی با اختیار كامل (دارای حق امضا) نسبت به انجام هماهنگی های لازم حضور یابد.
۳- مدیران و كاركنان مشمول دوركاری مكلفند ضمن ارتباط مستمر، نسبت به انجام امور محول شده در منزل اقدام نمایند. عدم دسترسی در ساعات اداری روزهای دوركاری به منزله غیبت منظور خواهد شد.
ب) دانشگاه پیام نور استان ها:
۱- ساماندهی فعالیت و حضور همكاران در مراكز و واحد ها بوسیله شیفت بندی و استفاده از ظرفیت دوركاری و ارائه خدمات آموزشی و دانشجویی به صورت مجازی و ازراه دور و در چارچوب نرم افزارهای اتوماسیون اداری، سامانه جامع erp، سیستم جامع گلستان، سامانه آموزشهای الكترونیكی و سامانه پیشخوان خدمت صورت می گیرد.
۲- اعضای كلیه مراكز و واحدها (به غیر از مراكز استانی) بنحوی باید برنامه ریزی نمایند كه كلیه كلاس های دانشجویان بصورت ازراه دور و الكترونیكی با استفاده از تجهیزات و امكانات در اختیار برگزار و هیچ وقفه ای در پروسه برگزاری كلاس های درسی ایجاد نشود. این مراكز و واحد ها مكلفند با هماهنگی رئیس مركز/ واحد ضمن ارتباط مستمر نسبت به انجام امور محول شده بصورت دور كاری اقدام و صرفا در موارد خاص و استثنا به تشخیص مقام مجاز (رئیس مركز /واحد) در محل خدمت حضور یابند. عدم دسترسی در ساعات اداری روزهای دوركاری به منزله غیبت منظور خواهد شد. كاركرد اعضا در مدت موصوف با بیان اعضا، تایید مدیر بلافصل و تایید رئیس مركز صورت پذیرد.
۳- ستادهای استانی و مراكز استانی با حداكثر یك سوم اعضا (به صورت شیفتی) فعال و سایر اعضا در مواقع عدم حضور با استفاده از نرم افزارهای اتوماسیون اداری، سامانه جامع erp، سیستم جامع گلستان، سامانه آموزشهای الكترونیكی و سامانه پیشخوان خدمت در چارچوب دوركاری امور محول شده را انجام داده و كاركرد اعضا (شیفت و غیرشیفت) با بیان اعضاء، تایید مدیر بلافصل و تایید مدیر اداری استان صورت پذیرد. ضمنا برگزاری كلیه كلاس های آموزشی دانشجویان بصورت ازراه دور و الكترونیكی با استفاده از تجهیزات و امكانات در اختیار مورد تاكید است.
۴- مدیران و كاركنان مشمول دوركاری مكلفند در ساعات رسمی كار در دسترس بوده و با ارتباط مستمر با محل خدمت امور محول شده را انجام دهند و عدم دسترسی در ساعات اداری روزهای دوركاری به منزله غیبت منظور خواهد شد. معاونین، مدیران و روسای محترم علاوه بر رعایت موارد فوق الزاما ذیل را نیز مد نظر داشته باشند:
كلیه مهمانسراهای دانشگاه پیام نور، تا اطلاع ثانوی تعطیل و از ارائه خدمات به متقاضیان معذور است.
افراد لطمه پذیر مشروحه ذیل با تایید پزشك معتمد دستگاه با استفاده از مرخصی استعلاجی یا دوركاری، حداقل حضور در محل كار را داشته باشند: "افراد دارای بیماری های زمینه ای مثل قلبی عروقی، ریوی، دیابت، بیماری كبدی مزمن، بیماری كلیوی مزمن، افراد باسابقه سرطان، بیماری های خاص، وجود هرگونه بیماری نقص ایمنی (مادرزادی یا اكتسابی)، افراد با سابقه استفاده طولانی از كورتون، مبتلایان به بیماری ایدز، مادران باردار، دارای پاس شیر و كودكان زیر ده سال"
كلیه اعضای هیات علمی دانشگاه موظفند نسبت به برگزاری كلاس های درس در چارچوب الكترونیكی یا ازراه دور اقدام نمایند. عدم برگزاری كلاس به منزله غیبت است.
كلیه مراكز و واحد ها ضمن برنامه ریزی دقیق، بر برگزاری كلاس های آموزشی نظارت دقیق داشته و گزارش كلاس های برگزار شده را بصورت روزانه به استان گزارش كنند.
روسای استانی اختتام هر هفته گزارش كلاس های تشكیل نشده را به معاونت آموزشی و تحصیلات تكمیلی ارسال و درانتها نیمسال در سیستم گلستان در قسمت میزان مشاركت ثبت كنند.
در راستای اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی، در صورتی كه هریك از اعضاء(اداری یا علمی) در منزل شرایط لازم برای انجام امور محوله را نداشته باشند، می توانند به نزدیك ترین مركز/واحد پیام نور محل سكونت خود مراجعه و از زیر ساخت های مستقر در آن مركز/واحد استفاده كنند و كلیه مراكز و واحدها باید همكاری لازم در این امور را فراهم نموده تا از مسافرت بین شهری همكاران جلوگیری بعمل آید.
برای جلوگیری از هرگونه تاخیر در امور اجرایی، كلیه جلسات استانی و سازمان مركزی، بصورت الكترونیكی بوسیله ویدئو كنفرانس، وب كنفرانس یا هر ابزار مُجازی كه در اختیار استانها و سازمان مركزی هست انجام می شود.
كلیه ماموریت های بین شهری تا اطلاع بعدی ممنوع و پرداخت هر نوع ماموریت توسط امور مالی استانها و سازمان مركزی ممنوع می باشد.
ساعت كار روزانه ی كاركنان در سازمان مركزی و ستادهای استانی برمبنای مصوبات استانداری مربوطه می باشد.
در صورت تغییر احتمالی شرایط، متناسب با تصمیمات ستاد فرماندهی مقابله با كرونا و تصمیمات ابلاغی از طرف استانداری ها با هماهنگی معاون اداری، مالی و عمرانی دانشگاه بر رویه های ابلاغی ارجحیت خواهد داشت.


منبع:

1399/01/14
14:20:28
5.0 / 5
3147
تگهای خبر: آموزش , استخدام , تحصیل , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور