رئیس دانشگاه آزاد تهران خبر داد؛

تشكیل پرونده الكترونیكی پزشكی برای افراد مشكوك به كرونا

تشكیل پرونده الكترونیكی پزشكی برای افراد مشكوك به كرونا به گزارش كنكوری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران اظهار داشت: در مركز تله مدیسین، فرد مشكوك به كرونا، توسط یك كامپیوتر و دوربین با پزشك متخصصی كه مشخص شده است، ارتباط برقرار می كند.به گزارش كنكوری به نقل از دانشگاه آزاد اسلامی، دكتر سید محمودرضا آقامیری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران درباره كارهای ستاد مركزی مقابله با كرونای دانشگاه آزاد اسلامی اظهار داشت: باتوجه به توانمندی های دانشگاه، عزم مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی بعنوان یك دانشگاه حل مسئله به حل مسائل فعلی جامعه با موضوع كرونا معطوف شد. در این راستا، دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران با تشكیل ستاد مركزی مقابله با كرونا برنامه هایی را در كمك به حل مسئله كرونا در كشور تدوین كرد.
وی گفت: خدمات رسانی مستقیم در پذیرش بیماران در بیمارستان های دانشگاه آزاد اسلامی همچون فرهیختگان، بوعلی و امیرالمومنین، راه اندازی آزمایشگاه مجهز جهت بررسی و شناسایی مولكولی ویروس كرونا، راه اندازی مركز مستقل مشاوره روانشناختی تلفنی به هموطنان، آماده سازی فضای مناسب برای قرنطینه در بعضی از واحد ها با هماهنگی ستاد مركزی كرونای استان تهران، ارائه خدمات پزشكی ازراه دور به جامعه، همچون برنامه ها و كارهای این ستاد است.
رئیس ستاد مركزی مقابله با كرونای دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران اشاره كرد: در مركز مستقل مشاوره روانشناختی ستاد مركزی استان تهران ۳۰ متخصص روانشناس حضور دارند. بیماری كرونا متاسفانه برای بعضی از خانواده ها نتایج روانی را به دنبال دارد و متخصصان ما در این مركز آماده پاسخگویی به خانواده های عزیز دراین زمینه هستند. خیلی از سؤالات مردم توسط متخصصان این مجموعه قابل پاسخگویی است و مقداری از التهاب جامعه به این وسیله كاهش می یابد.
آقامیری در ادامه اظهار داشت: از دیگر كارهای مجموعه ستاد مركزی مقابله با كرونا در دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران كه وظیفه خدمت رسانی بعنوان مشاوره پزشكی ازراه دور را دارد، كمیته تله مدیسین در مجتمع صفائیه ابوالفتوح رازی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهر ری است، در آنجا اتاقی برای این طرح اختصاص داده شد و پزشك متخصص به همراه دستیار مجرب در آنجا مستقر است.
وی با بیان این كه افراد بومی و محلی می توانند به این مجموعه مراجعه نموده و معاینه شوند، اضافه كرد: افراد بعد از مراجعه و دریافت سفارش های پزشكی، در این مركز با هدف آگاهی بخشی درباره كرونا راهنمایی شده و به سوالات آنها پاسخ داده می شود. در صورتیكه احتمال داده شود فرد مراجعه كننده به بیماری كرونا مبتلا است، در مركز تله مدیسین، فرد مشكوك به كرونا، توسط یك كامپیوتر و دوربین به پزشك متخصصی كه با همكاری دانشگاه علوم پزشكی آزاد اسلامی تهران مشخص شده است، مرتبط می شود.
آقامیری افزود: به عبارتی فرد بیمار با پزشك متخصص به صورت تصویری ارتباط برقرار می كند و پزشك متخصص بعد از پرسیدن سوالاتی كه از بیمار مطرح می كند، برای بیمار پرونده الكترونیكی پزشكی تشكیل داده و موارد را ثبت می كند. در ادامه برای شخص نسخه ای تجویز شده و پزشك متخصص نقطه نظرات خودرا به فرد مشكوك به بیماری كرونا اعلام می كند.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران با تاكید بر اینكه این طرح چند مزیت دارد، گفت: در این طرح از مراجعه مردم به بیمارستان ها جلوگیری می شود؛ چونكه حضور مردم در مراكز درمانی موجب شیوع آلودگی خواهد شد و دومین مزیت، جلوگیری از حركت ها و رفت و آمدهای غیرضروری در سطح شهر است. راه اندازی این مجموعه عزمی عمومی برای جلوگیری از شیوع ویروس كرونا را نشان میدهد.
آقامیری با تاكید بر این كه راه اندازی این مجموعه حركتی جهادی است، اظهار داشت: افراد متوجه می شوند در موقعیت های بحرانی می توانند در حد توان خود ایثار كنند و این مدلی مناسب در امتداد توسعه همكاریهای بیشتر با ایثار، جهاد، فرهنگ گذشت و جوانمردی خواهد بود.

1399/01/07
12:34:04
5.0 / 5
3136
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور