یك مقام مسئول وزارت علوم ؛

عرضه گرنت فناوری به همه دانشگاه ها تا سال ۱۴۰۰

عرضه گرنت فناوری به همه دانشگاه ها تا سال ۱۴۰۰ به گزارش كنكوری قائم مقام معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم در امور فناوری اظهار داشت: تا آخر سال ۱۴۰۰، به همه دانشگاه های كشور گرنت فناوری تعلق می گیرد.مهدی كشمیری در گفتگو با خبرنگار مهر، پیرامون اهم برنامه های این معاونت در سال ۱۳۹۹ با اشاره به مبحث گرنت های فناوری اظهار داشت: قرار بود كه از اسفند ماه سال جاری، عرضه این گرنت با سرفصل رساله ها، برای دانشگاه های ۵ استان آغاز شود كه بواسطه بروز مشكلات ناشی از شیوع كرونا، این امر به تعویق افتاد و به فروردین ماه ۹۹ موكول شد.
قائم مقام معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم در امور فناوری اضافه كرد: طبق برنامه ریزی صورت گرفته، روال كار به این شكل است كه بعد از گذشت ۶ ماه از عرضه گرنت به دانشگاه های این ۵ استان، در فاز بعدی، تعداد استان ها به ۱۵ افزایش یابد و نهایتاً تا شروع سال ۱۴۰۰، این طرح، دانشگاه های تمامی استان های كشور را پوشش دهد.
وی اضافه كرد: بر همین مبنا به رساله های با موضوعات فناوری و نوآوری، ۱۰ میلیون تومان و رساله های دكتری ۲۰ میلیون تومان تعلق خواهد گرفت.
كشمیری با اشاره به اینكه عرضه این گرنت در فاز نخست با یك سرفصل كلید خواهد خورد، افزود: تصمیم داریم، سال آینده هم راستا با پوشش تدریجی سراسر كشور، سرفصل ها را هم به ۳ سرفصل افزایش دهیم؛ یعنی همچنان كه دانشگاه های استان های سراسر كشور را مورد حمایت قرار خواهیم داد، سرفصل ها را هم افزایش می دهیم.
وی اظهار داشت: در این راستا، علاوه بر رساله ها بعنوان سرفصل نخست، تلاش می نماییم فعالیتهای اعضای هیأت علمی در حوزه تحقیقات آزمایشگاهی (Search Lab) را به عنوان سرفصل دوم و شركت های نوپایی كه از دل دانشگاه ها بیرون می آیند را به عنوان سرفصل سوم، حمایت نماییم. میزان پشتیبانی از تحقیقات آزمایشگاهی هیأت علمی ۳۰ تا ۴۰ میلیون تومان است.

1398/12/28
23:39:20
5.0 / 5
3313
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور