سخنگوی دانشگاه آزاد خبر داد؛

آمادگی برای تبدیل خوابگاهها به نقاهتگاه بیماران كرونایی

آمادگی برای تبدیل خوابگاهها به نقاهتگاه بیماران كرونایی به گزارش كنكوری سخنگوی دانشگاه آزاد اسلامی اظهار داشت: تمام ظرفیت واحدها شامل خوابگاهی و آشپزخانه برای نقاهتگاه بیماران كرونایی در اختیار شورای تأمین استان ها قرار گرفت.به گزارش كنكوری به نقل از دانشگاه آزاد، احمد حیدری اقدامات این دانشگاه برای مقابله با شیوع كرونا و هم درمان بیماران را در ۸ محور دسته بندی كرد و اظهار داشت: در نخستین اقدام، سازمان مركزی دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه های پزشكی و واحدهای سراسر كشور با ستاد كرونای كشور مستقر در وزارت بهداشت هماهنگ شده و تمام دستورالعمل های ستاد را اجرا كردند. همینطور واحدهای دانشگاهی تعطیل شده و ضدعفونی كردن خوابگاه ها و واحدها طبق دستورالعمل ها انجام شد.
وی اضافه كرد: در دومین اقدام توان پزشكی، پیراپزشكی و پرستاری دانشگاه آزاد اسلامی در جهت كنترل شیوع ویروس كرونا، به صورت كامل در اختیار ستاد ملی كرونا و بیمارستان ها قرار گرفت.
سخنگوی دانشگاه آزاد با اشاره به اینكه بیشتر از ۴۰ درصد پرستاران كشور از دانشگاه آزاد اسلامی فارغ التحصیل شده اند و این ظرفیت الان در اختیار جامعه هدف قرار گرفته است، اظهار نمود: دانشجویان پزشكی و پرستاری كه در ترم های بالا در حال تحصیل هستند و تجربه و دانش كافی برای مقابله با این اپیدمی را دارند، همكاری خویش را با ستاد ملی كرونای كشور شروع كرده اند.
حیدری در توضیح محور سوم فعالیتهای دانشگاه آزاد خاطرنشان كرد: كادر درمانی و پزشكی دانشگاه، شامل اساتید و اعضای هیأت علمی هم برای ساماندهی پژوهش های كاربردی در این حوزه فعالیت دارند و همپای دانشجویان برای مقابله با این ویروس بسیج شده اند. كادر درمانی دانشگاه مطابق با بخشنامه های ستاد ملی كرونا، با محدودیت در دریافت مرخصی، برای كنترل سریع تر این اپیدمی فعالیت می نمایند.
آمادگی بیمارستان های دانشگاه برای پذیرش بیماران
وی با اشاره به اینكه محور چهارم فعالیت دانشگاه آزاد اسلامی درمورد بیمارستان هاست، اظهار داشت: تمام بیمارستان های دانشگاه آزاد اسلامی در شهرهای تهران، یزد، تبریز، اردبیل، شاهرود و... برای پذیرش بیماران مشكوك یا مبتلا به كرونا در اختیار جامعه پزشكی و ستاد ملی مقابله با كرونا قرار گرفتند. ظرفیت های درمانگاهی و بیمارستانی برای خدمت به جامعه در نظر گرفته شد كه در این راستا با محدودیت در پذیرش بیماران غیراورژانسی، همه ظرفیت بیمارستانی دانشگاه در خدمت مقابله با كرونا قرار گرفته است.
خوابگاه ها و آشپزخانه ها به نقاتگاه بیماران تبدیل می شود
معاون امور مجلس و ارتباطات اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی تصریح كرد: در محور پنجم تمام ظرفیت واحدها شامل خوابگاهی و آشپزخانه برای نقاهتگاه بیماران كرونایی در اختیار شورای تأمین استان ها قرار گرفت. همینطور ساختمان خوابگاهی چند واحدی برای تبدیل به نقاهتگاه در اختیار دانشگاه های علوم پزشكی استان ها قرار گرفته است.
مهندس حیدری با اشاره به اینكه از ظرفیت های املاك و ساختمان های دانشگاه برای قرار گرفتن تخت و راه اندازی بیمارستان صحرایی استفاده می شود، اظهار داشت: ساختمان ها و خوابگاه های واحدها بعنوان نقاهتگاه در اختیار شورای تأمین استان قرار گرفته و آشپزخانه واحدها هم برای تأمین غذای نقاهتگاه ها خدمت می كنند. دانشگاه آزاد اسلامی اعلام آمادگی كرده تمام واحدها در اختیار ستاد ملی مبارزه با كرونا قرار گیرد و به واحدها هم ابلاغ گردیده هر واحدی كه احتیاج به راه اندازی تخت بیمارستانی در آن باشد، با شورای تأمین استان و دانشگاه های علوم پزشكی همكاری كند.
وی با تاكید بر اینكه محور ششم فعالیت و اقدامات دانشگاه آزاد اسلامی در مورد آموزش مجازی دانشجویان است، اضافه كرد: دانشگاه آزاد اسلامی برای ظرفیت دانشجویی یك میلیونی خود در همه مقاطع تحصیلی، زمینه آموزش مجازی را فراهم نموده است. در این راستا كلاس هایی مجهز به یادگیری از راه دور برای تدریس استادان در نظر گرفته شده و فیلم آموزش ها ضبط می شود و در اختیار دانشجویان قرار می گیرد.
مدارس سما آموزش مجازی راه اندازی كرد
سخنگوی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به اینكه مزیت استفاده از خدمات موبایلی هم در واحدها در نظر گرفته شده كه در این راستا واحد الكترونیك و ظرفیت های سخت افزاری و نرم افزاری این واحد هم به آموزش مجازی واحدهای سراسر كشور كمك می نماید، اضافه كرد: از جانب دیگر مدارس سما هم با استفاده از توان نرم افزاری خود و راه اندازی كانال های مجازی، مبادرت به آموزش مجازی و آنلاین به دانش آموزان كرده اند. در ایام اخیر كانال دانشگاه آزاد اسلامی هم در اپلیكیشن روبیكا راه اندازی شده كه می تواند به آموزش های آنلاین و منسجم كمك نماید.
تولید ماسك های بهداشتی در واحدهای مختلف دانشگاه
وی در ادامه تصریح كرد: محور هفتم درباره تولید مواد ضدعفونی كننده و ماسك های بهداشتی در واحدهای مختلف دانشگاه آزاد اسلامی است. شركت های دانش بنیان و فناور دانشگاه برای كمك به تولید مواد ضدعفونی و بهداشتی بسیج شدند و در اغلب واحدها مانند شهرقدس و دزفول با كسب مجوزهای لازم، خط تولید مواد ضدعفونی كننده شروع شده است. در بعضی واحدها هم كه در حوزه نساجی فعالیت داشتند (واحدهای اراك و یزد) تولید ماسك و لباس های ضدعفونی شروع شده كه با تولیدات ماسك، لباس ها و مواد ضدعفونی، بخش عظیمی از نیاز استان ها به این مواد بهداشتی تأمین شده است.
تشكیل گروه های جهادی برای ضدعفونی سازی معابر شهری
سخنگوی دانشگاه آزاد اسلامی درباره محور هشتم هم توضیح داد: جهادگران و دانشجویان غیرپزشكی دانشگاه آزاد اسلامی در جهت مقابله با كرونا، فعالیت می نمایند كه با تشكیل گروه های جهادی نسبت به ضدعفونی كردن معابر شهری و ساختمان های آموزشی اقدام نمودند. در بخشی از استان های درگیر مانند قم و گیلان جهادگران دانشگاه آزاد اسلامی در مراكز درمانی، بعضی از فعالیتهای خدماتی را به عهده گرفتند.
حیدری از همكاری دانشگاه آزاد اسلامی با وزارت دفاع در زمینه بكارگیری فضای زیرساختی در شهرهای مختلف، به منظور پشتیبانی بیماران پس از ترخیص از بیمارستان اطلاع داد.

1398/12/26
23:13:31
5.0 / 5
3368
تگهای خبر: آموزش , آنلاین , استاد , پزشكی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور