اعلام روزانه روند بیماری و مدلهای اپیدمیولوژیك كرونا در كشور و جهان

اعلام روزانه روند بیماری و مدلهای اپیدمیولوژیك كرونا در كشور و جهان به گزارش كنكوری معاون آموزشی وزیر بهداشت اظهار داشت: الگوی بیماری زایی و مبتلاشدن به ویروس در كشور و دیگر نقاط جهان، همین طور پیش بینی روند بیماری و مدلهای اپیدمیولوژیك بطور روزانه اعلام می شود.


به گزارش كنكوری به نقل از ایسنا، دكتر علی اكبر حق دوست، مدیر كمیته اپیدمیولوژی كووید- ۱۹ با اشاره به اینكه، از امروز "روزنگار اپیدمیولوژی ایران" (فكت شیت) با استفاده از ظرفیت متخصصین كمیته كشوری و اساتید برجسته دانشگاه های علوم پزشكی كشور همین طور تجارب دیگر كشورها در بررسی اپیدمیولوژیك بیماری و یافته های خارجی و داخلی به طور روزانه بررسی و اعلام خواهد شد، اظهار داشت: این روزنگار، الگوی بیماری زایی و مبتلاشدن به ویروس در كشور و مقایسه با دیگر نقاط جهان، نسبت به بررسی وضعیت موجود و پیش بینی روند بیماری در كشور و همین طور مدلهای اپیدمیولوژیك را ارائه می دهد.

معاون آموزشی وزیر بهداشت درباب تشریح روزنگار اپیدمیولوژی جهانی به نقل از سازمان جهانی بهداشت اظهار داشت: متوسط میزان رشد مبتلایان در جهان ۳۳ درصد بوده است كه برخی كشورها به سبب عدم شفافیت در اعلام آمارها و یا اقدامات سریع و قوانین سخت گیرانه گزارشات كمتری عرضه كرده اند.

دكتر حق دوست اضافه كرد: تعداد موارد جدید روزانه در جهان رشد افزایشی داشته و الان ۱۳۲۵۶۷ نفر در كل جهان مبتلا و ۴۹۴۷ مورد فوتی گزارش شده است و موارد كشندگی در جهان نیز ۳.۷ درصد اعلام شده است.

بگفته مدیر كمیته اپیدمیولوژی كووید- ۱۹، تعداد ۱۲۳ كشور گزارشات خودرا از این بیماری اعلام نموده اند كه بیشترین موارد مبتلاشدن در خارج از كشور چین به ترتیب شامل: ایتالیا، ایران، كره جنوبی، اسپانیا، فرانسه، آلمان، آمریكا، سوئیس، ژاپن، دانمارك، سوئد، هلند و انگلستان بوده است.
منبع:

1398/12/25
21:36:44
5.0 / 5
3873
تگهای خبر: آموزش , پزشكی , دانشگاه , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور