گزارش كنكوری از تبلیغات موسسات مشاوره كنكوری برای اردوهای مطالعاتی نوروز

اردوی مطالعاتی نوروز به صرف كرونا!

اردوی مطالعاتی نوروز به صرف كرونا! به گزارش كنكوری ۱۹ این روزها همه ی جزئیات زندگی مان را تحت تأثیر خود قرار داده است. دانشگاه ها و مدارس تعطیل می باشد. ساعت كاری ادارات دولتی كاهش یافته و مسؤلان وزارت بهداشت مدام بر عدم اجتماع و رعایت موارد بهداشتی تاكید می كنند. كنكوری ها هم از این قاعده مستثنی نیستند، هر چند كه كنكور چند سالی است كه برای برخی مرگ و زندگی شده و برای برخی دیگر كسب وكار پُر سود! شیوع كرونا حالا روی دیگری از سوداگری این موسسات را نشان داده است. موسساتی كه اردوهای مطالعاتی نوروزی خویش را هنوز لغو نكرده اند و در حال ثبت نام داوطلبان كنكور هستند.


به گزارش كنكوری به نقل از ایسنا، تعطیلات نوروز زمان مهمی برای داوطلبان كنكور است، اگر در سال های اخیر كنكور داده باشید یا برنامه های تلویزیونی مشاوران كنكور را دیده باشید می دانید چقدر بر استفاده از این دوران به اصطلاح طلایی تاكید گردیده است. این مشاوران در برنامه ها و جلسات خود مدام مثال داوطلبانی را می زنند كه در طول سال تحصیلی هیچ نخوانده اند و وقتی اردوهای مطالعاتی را شركت كرده اند یا در دوران نوروز خوب درس خوانده اند به رتبه ی دلخواه خود دست یافته اند!
داوطلبان كنكور سراسری در روزهای تعطیلات نوروز، یا اردوهای مطالعاتی مدرسه را انتخاب می كنند یا تصمیم می گیرند برنامه ریزی برای این دوره را به موسسات مشاوره كنكور بسپارند. دسته ی سومی هم وجود دارند كه در خانه یا كتابخانه درس می خوانند. در اردوهای مطالعاتی نوروز، دانش آموزان از بامداد تا شب با یك برنامه درسی مشخص درس های خویش را مرور و جمع بندی می كنند.


كرونا، موسسات مشاوره كنكوری را از خواب ژاپنی بیدار می كند؟
در سایت یكی از همین موسسات مشاوره كنكور كه مدعی است متفاوت ترین و بزرگ ترین اردوی مطالعاتی كشور را برگزار می نماید گفته شده كه مقرر است در این اردو كه در دانشگاه شهید بهشتی برگزار می گردد بامداد ها پیلاتس گروهی برگزار گردد و آركوتایپ های یونگ به شركت كنندگان آموزش داده شود تا داوطلبان به مراحل عمیق تری از خودشناسی دست یابند.
در برنامه نوروزی این موسسه آمده كه ثبت نام كنندگان مقرر است روزانه ۱۱ ساعت درس بخوانند و صبحانه، ناهار و عصرانه هم به آنها داده می شود. پس از این كه ده ها و یا شاید صدها داوطلب در كنار یكدیگر ناهار را صرف كردند باید ۱۵ دقیقه بنا بر فرهنگ ژاپنی در كنار یكدیگر با موسیقی مخصوص خواب كوتاه ظهرگاهی داشته باشند!

تماس ما با این موسسه كنكوری گویای این است كه این اردو با وجود شیوع كووید-۱۹ لغو نشده و به نقل از آنها، همچنان مقرر است در دانشگاه شهید بهشتی برگزار گردد. این در شرایطی است كه كلاس های آموزشی حضوری این دانشگاه ها و بقیه دانشگاه های تهران و برخی دیگر از شهرستان ها به علت شیوع كرونا لغو شده است.پزشك و پرستار به اردوهای مطالعاتی آورده می شود!
یك موسسه ی دیگر مدعی است در اردوهای مطالعاتی نوروز ۹۹ مقرر است با عنایت به شیوع كووید-۱۹ پزشك و پرستار در اردو مستقر باشند و چینش داوطلبان با فاصله ی مناسب باشد. آنها می گویند در این اردوی چند روزه برنامه غذایی داوطلبان جوری اصلاح می شود كه ایمنی بدن شركت كنندگان بالا رود.
در اطلاعیه ای كه در وب سایت این موسسه آمده گفته شده همه ملزم به استفاده از دستكش، مایع ضدعفونی كننده و ماسك هستند و محیط اردو بعد از هر واحد مطالعاتی استریل می شود. در انتها این اطلاعیه نوشته اند كه خودشان هم نگران این مورد هستند اما چون ظرفیت ثبت نام محدود است داوطلبان ثبت نام را انجام دهند. شهریه پیش آنها محفوظ می ماند و متناسب با شرایط و زمان تصمیمات دریافت می شود.

با شماره ی یكی دیگر از این موسسات تماس می گیرم و جزئیات برگزاری اردوی نوروزی را می پرسم. می گویند فعلا كه قرار نیست لغو شود اما اگر "ماجرای كرونا" ادامه داشته باشد و این اردو لغو شود هزینه ای كه بابت پیش ثبت نام پرداخت كرده اید را باز می گردانیم. این اردو مقرر است در دانشگاه تهران برگزار گردد و هزینه ی شركت در آن، در صورتیكه از پكیج های غذایی آنها استفاده نماییم یك میلیون و نهصد و پنجاه هزار تومان است البته می توانیم ناهار و میان وعده و شام را از خانه بیاوریم و ۴۵۰ هزار تومان از مبلغ مذكور كم می شود.
اپراتور یكی دیگر از موسسات مطرح كنكور كه آزمون های آزمایشی هم برگزار می نماید درباره اردوهای مطالعاتی نوروز سال جاری می گوید هنوز معلوم نیست كه این اردو برگزار گردد. برخی را ثبت نام كرده ایم و اگر شما هم بخواهید ثبت نام می شوید تا ببینیم شرایط چه می شود.
در این كه كنكور در سال های اخیر تبدیل به تجارت پُر سود همین موسسات كنكوری و برخی دبیران و مشاوران كنكوری شده است هیچ شكی نیست، اما در شرایط فعلی كه كسب وكارهای بسیاری تحت تأثیر شیوع كرونا قرار گرفته اند و در آستانه سال نو معیشت بخش قابل توجهی از مردم و به خصوص طبقه متوسط و پایین جامعه متاثر از كووید-۱۹ است برگزاری اردوهای مطالعاتی نوروزی كه در آنها تعداد زیادی از افراد ساعت های طولانی مقرر است كنار یكدیگر باشند جای تعجب است.
نكته قابل توجه در این میان، مشاركت برخی دانشگاه ها در این بازار است. دانشگاه هایی كه با دریافت مبالغی محیط آموزشی خویش را در اختیار این موسسات می گذارند، در حالیكه اعلام نموده اند كلاس های آموزشی حضوری دانشگاه را به علت شیوع كرونا تا نیمه فروردین لغو كرده اند.1398/12/14
13:55:54
5.0 / 5
3442
تگهای خبر: آزمایش , آموزش , تحصیل , ثبت نام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور