دبیر شورای صنفی دانشگاه اصفهان:

دانشجویان منتظر تعیین تكلیف تعطیلی خود هستند

دانشجویان منتظر تعیین تكلیف تعطیلی خود هستند به گزارش كنكوری ایسنا/اصفهان چند روزی است كه وجود كروناویروس در كشور به صورت رسمی اعلام شده و تعطیلی چند روزه دانشگاه ها و مراكز آموزشی را به دنبال داشته است، اما با بیان ریاست ستاد ملی مبارزه با كرونا در مورد عدم موافقت با تعطیلی این مراكز تا ۱۵ فروردین ماه ۱۳۹۹، دانشجویان خوابگاهی با نوعی بلاتكلیفی مواجه گشتند و به دنبال تعیین تكلیف هستند.به دنبال این تصمیم، شوراهای صنفی حدود صد دانشگاه زیرمجموعه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشكی، پیشنهاد خود در خصوص تعطیلی دانشگاه ها، تأمین امنیت دانشجویان و دانشگاهیان راهكارهای جایگزین تا رفع صد در صدی خطر كرونا را عرضه دادند كه در نهایت شاهد تعطیلی اغلب دانشگاه ها، مدارس و مراكز آموزشی در استان های گوناكون بودیم و الان بعد از اعلام عدم موافقت با تعطیلی مراكز دانشگاهی تا آخر تعطیلات نوروز، برخی دانشگاه ها هنوز نتیجه ای به دانشجویان خود اعلام نكرده اند؛ در همین راستا انجمن صنفی دانشگاه ها اطلاعیه ای در خصوص نگرانی از شرایط پیش آمده تنظیم كرده است.

دبیر شورای صنفی دانشگاه اصفهان در گفتگو با ایسنا با بیان این مطلب كه در حال تنظیم نامه ای برای وزارت بهداشت هستیم و رونوشت آن هم به استاندار، فرماندار، مدیریت بحران استان اصفهان و ریاست دانشگاه های اصفهان و علوم پزشكی اصفهان ارسال خواهد شد، اظهار نمود: دست كم ۳۵۰۰ دانشجوی خوابگاهی در خوابگاه های دانشگاه اصفهان مستقر هستند كه اگر ۱۵۰۰ نفر به شهر خود برگردند و تنها یك نفر آلوده به ویروس كرونا باشد، می تواند فاجعه ای نه تنها در خوابگاه بلكه در كل كشور به بار آورد.

حسین شفیعی با اشاره به تعدد دانشجویان خوابگاهی، تصریح كرد: درخوابگاه دانشجویان از روستاهایی هستند كه شاید اسمی از كرونا نشنیده باشند اما امكان دارد از این طریق ویروس به آنها منتقل شود.

وی افزود: با عنایت به اعلام عدم اختیار در تصمیم گیری ها، تصمیم برای ارسال نامه به شخص وزیر بهداشت گرفته شد، اما رونوشت آن به دست مسؤلان دانشگاه و استان خواهد رسید و طی صحبت هایی كه با فرماندر اصفهان هم انجام شد، با عرضه رونوشت نامه به این نهاد و استناد به آن، دغدغه های دانشجویی پیگیری می شود.

دبیر شورای صنفی دانشگاه اصفهان تصریح كرد: در گروه های مختلف دانشجویی و تشكل هایی كه من پیگیر آن هستم، دانشجویان واقعا قصد آمدن به دانشگاه را ندارند. برخی به خاطر سلامتی و برخی هم به خاطر خانواده هایشان نمی خواهند به دانشگاه بیایند.

شفیعی اضافه كرد: تصمیمی خودجوش از جانب شوراهای صنفی سراسر كشور بعنوان نمایندگان دانشجویان اتخاذ شد تا فارغ از تصمیم گیری ها و در صورت تعلل در اعلام تعطیلی، به صلاح دید خود و به صورت خودجوش برای حفظ سلامتی خود و خانواده از آمدن به دانشگاه اجتناب كنند و سلامتی را بر هر امری ارجح بدانند. این مورد بار حقوقی ندارد و پیشنهادی آتش به اختیار است.

وی اظهار داشت: در تماس با ریاست دانشگاه اصفهان به او اعلام شده كه هرگونه تصمیم گیری در خصوص تعطیلی دانشگاه از حیطه اختیاراتش خارج است و حتی مدیران استانی هم در این مورد قادر به تصمیم گیری نیستند و همه تصمیمات تابع نظر مسؤلان كشوری و مستقیما از تهران صادر می شود.

هوشنگ طالبی رئیس دانشگاه اصفهان در پیگیری های خبرنگار ایسنا در این خصوص اعلام نمود: هنوز از نتیجه جلسه آگاه نیستم و هنوز تصمیمی از جانب وزارت خانه به دانشگاه اعلام نشده است.

هم چنین به قول وزیر بهداشت، تصمیم گیری در مورد بازگشایی مدارس و دانشگاه ها از جانب رئیس جمهور به ستاد مقابله با كرونا واگذار شده است و امروز عصر هم تصمیماتی در این خصوص و هم اعمال محدودیت در سیستم اداری و دولتی برخی شهرها دریافت می شود و به اطلاع مردم می رسد.
1398/12/08
10:16:08
5.0 / 5
3715
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور