اجرای طرح همیار دانشجو در دانشگاه علوم پزشكی ایران

اجرای طرح همیار دانشجو در دانشگاه علوم پزشكی ایران به گزارش كنكوری دبیر كارگروه آموزش كانون مجد دانشگاه علوم پزشكی ایران در مورد طرح ˮهمیار دانشجوˮ عنوان كرد: مقدمات اجرای این طرح از زمان معاون آموزشی اسبق فراهم گردید كه به مدت دو سال به صورت پایلوت در دانشكده پزشكی عرضه و از سال جاری در تمامی دانشكده های دانشگاه زیر نظر كانون مجد اجرا می شود.


به گزارش كنكوری به نقل از ایسنا، محرابی ضمن اعلام ین خبر اظهار نمود: بعد از اجرایی شدن نوبت اول طرح همیار ( سال تحصیلی ۹۸-۱۳۹۷) در سطح دانشكده پزشكی و ارزیابی تجربیات همیاران و بازخوردهای مسئولین و نهادها در سطح دانشگاه و با عنایت به خلاهای موجود در نظام آموزشی ؛ كارگروه آموزش كانون مجد از تابستان سال ۱۳۹۸ اقدامات لازم برای اجرای نوبت دوم طرح را هم پیشبینی نموده و به دنبال فراهم كردن مقدمات اجرایی طرح در سال تحصیلی جدید پیگیری ها را از راه معاونت آموزشی دانشگاه دنبال نمود كه این پیگیری ها و جلسات مختلف با معاونت، زیرواحدهای مربوطه و واحد اساتید مشاور منجر به تدوین شیوه نامه دانشجویان همیار شد.
محرابی اظهار داشت: بعد از تدوین شیوه نامه و اعلام آن به دانشكده های مختلف مراتب اطلاع رسانی توسط واحد اساتید مشاور دانشكده ها انجام شد و ثبت نام دانشجویان هم انجام شد كه تمام مراحل ثبت نام تا غربالگری در دانشكده پزشكی توسط كارگروه آموزش مجد انجام گشت و در مورد سایر دانشكده ها هم با كمك كارگروه آموزش مجد اقدامات لازم مورد پیگیری قرار|گرفت. همینطور غربالگری همیاران دانشگاه علوم پزشكی ایران برای نخستین بار در سطح كشور توسط مركز مشاوره انجام شد.
وی ادامه داد: بعد از اتمام مرحله اول و با عنایت به روند تعریف شده در شیوه نامه و هماهنگی با دانشجویان انتخاب شده، طبق برنامه ریزی و هماهنگی با مركز مشاوره دانشگاه، دانشجویان تستها و آزمونهای روانشناختی را انجام داده و نتایج آنها هم به معاونت آموزش دانشگاه و واحد اساتید مشاور هر دانشكده ابلاغ گشت.
به قول محرابی، بعد از اجرایی شدن گام اول و انتخاب شدن همیاران جلسات توجیهی در دانشكده های مختلف در حال برگزاری می باشد كه همیاران دانشجویان در رابطه با آنهارا شناسایی نموده و فعالیت خویش را از آغاز نیمسال تحصیلی ۹۹-۱۳۹۸ آغاز نمایند.
ایشان در ادامه تصریح كرد: دانشجوی همیار باید به نحوه دسترسی آئین نامه ها و دستورالعمل های آموزشی، رفاهی، فرهنگی اجتماعی و پژوهشی آشنا باشد. همینطور دانشجوی همیار موظف است در گردهمایی ها كارگاه ها و كلاس های آموزشی كه از سوی دانشگاه ویژه این دسته افراد برگزار می شود شركت نماید.
دبیر كارگروه آموزش كانون مجد تصریح كرد: دانشجوی همیار باید دانشجویان را با نهادهای دانشجویی وابسته به هر یك از معاونت ها، محیط دانشگاه و دانشكده، مجموعه قوانین و مقررات و فرهنگ سازمانی موجود آشنا نماید.
به گزارش مفدا، او در آخر تصریح كرد: جهت شناسایی صدمه های تهدید كننده و بررسی افت تحصیلی، دانشجوی همیار باید با دانشجویان تعامل و ارتباط نزدیك داشته باشد تا در صورت نیاز آنها را به استاد مشاور معرفی نماید و استعداد های برجسته در این حوزه را شناسایی و به كانون های علمی معرفی نماید.1398/12/01
13:42:48
5.0 / 5
4016
تگهای خبر: آموزش , استاد , پزشكی , پژوهش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور