مهلت تمدید شده كنكور امشب آخر می پذیرد

مهلت تمدید شده كنكور امشب آخر می پذیرد به گزارش كنكوری مشاور عالی سازمان سنجش آموزش كشور از آخر مهلت تمدید شده ثبت نام در كنكور ۹۹ در ساعت ۲۴ امشب یكشنبه ۲۷ بهمن ماه اطلاع داد.


دكتر حسین توكلی در گفتگو با ایسنا، با بیان این خبر اظهار نمود: مهلت تمدید شده ثبت نام جهت شركت در آزمون سراسری سال ۱۳۹۹ به منظور پذیرش دانشجو در رشته های با آزمون دوره های روزانه، شبانه، نیمه حضوری، مجازی و پردیس های خودگردان دانشگاه پیام نور، موسسات آموزشی غیرانتفاعی و غیردولتی و همینطور رشته های با آزمون دانشگاه آزاد ساعت ۲۴ امشب یكشنبه ۲۷ بهمن به اتمام می رسد و جاماندگان در این مهلت تمدید شده می توانند منحصرا از راه سایت سازمان سنجش آموزش كشور جهت شركت در این آزمون اقدام نمایند.
وی خاطرنشان كرد: همینطور دفترچه راهنما و اطلاعیه تكمیلی در مورد ثبت نام رشته های با آزمون دانشگاه ها برای سال ۱۳۹۹ همزمان با شروع ثبت نام از راه سایت سازمان سنجش آموزش كشور قابل دسترسی است.
توكلی با بیان این كه تعداد ۹۸۰ هزار و ۸۶۵ داوطلب در آزمون سراسری سال ۹۹ شركت كردند، اظهار داشت: گزینش دانشجو در رشته های با آزمون كنكور سراسری ۹۹ بر مبنای نمره كنكور و سوابق تحصیل (معدل دیپلم)، صورت خواهد گرفت. داوطلبانی كه دارای دو مدرك دیپلم هستند، می توانند بر مبنای شرایط اعلام شده در دفترچه اقدام نمایند.
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش كشور خاطرنشان كرد: كلیه داوطلبان واجد شرایط می توانند در این آزمون ثبت نام كنند. دریافت دیپلم نظام آموزشی جدید ۳-۳-۶، دارا بودن مدرك پیش دانشگاهی و یا دریافت مدرك پیش دانشگاهی، دارا بودن دیپلم نظام قدیم و یا مدرك كاردانی (فوق دیپلم) دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی كه تا ۳۱ شهریور ۹۹ دریافت شده باشد، از مدارك مورد نیاز است.
وی تصریح كرد: با عنایت به این كه مقرر شده است كه در مراحل مختلف فرایند این آزمون، خدماتی از راه ارسال پیام كوتاه به داوطلبان عرضه شود، داوطلبانی كه تمایل به استفاده از خدمات پیام كوتاه دارند، با انتخاب گزینه مربوط و پرداخت مبلغ ۶ هزار ریال (۶۰۰ تومان) بعنوان هزینه استفاده از خدمات پیام كوتاه، می توانند از این خدمات استفاده كنند.
به قول توكلی، هر داوطلب مطابق ضوابط آزمون می تواند متقاضی شركت در یكی از گروه های پنجگانه آزمایشی شامل گروه آزمایشی یك (علوم ریاضی و فنی)، گروه آزمایشی ۲ (علوم تجربی)، گروه آزمایشی ۳ (علوم انسانی)، گروه آزمایشی ۴ (هنر) و گروه آزمایشی ۵ (زبان های خارجی) شود و در صورتیكه داوطلبی متقاضی ثبت نام در ۲ یا ۳ گروه آزمایشی باشد، لازم است كه به ازای هر گروه آزمایشی، مبلغ ۳۷۰ هزار ریال (۳۷ هزار تومان) دیگر هم از همین طریق پرداخت و اطلاعات كارت اعتباری را دریافت دارد.
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش كشور خاطرنشان كرد: كارت ورود به جلسه رشته های با آزمون كنكور از ۹ تیر ماه سال ۹۹ بر روی سایت این سازمان قرار می گیرد و داوطلبان تا ۱۱ تیر ماه فرصت دارند نسبت به دریافت پرینت كارت خود اقدام نمایند.
توكلی با اشاره به اینكه نتیجه نهایی كنكور ۹۹ در دهه دوم شهریور ماه از راه سایت سازمان سنجش آموزش كشور اعلام خواهد شد، اظهار داشت: آزمون سراسری سال آینده در ایام ۱۲ و ۱۳ تیرماه سال ۱۳۹۹ در حوزه های امتحانی برگزار می گردد و كارنامه اولیه این آزمون دهه دوم مرداد ماه بر روی سایت سازمان سنجش آموزش كشور منتشر می شود و داوطلبان به صورت اینترنتی می توانند نسبت به انتخاب رشته خود اقدام نمایند.1398/11/28
13:52:41
5.0 / 5
3984
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور