معاون دانشگاه اعلام كرد؛

میزان عیدی كاركنان و اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اعلام گردید

میزان عیدی كاركنان و اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اعلام گردید كنكوری: معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه آزاد اسلامی جزئیات پرداخت پاداش (عیدی) 1399 كاركنان و اعضای هیئت علمی این دانشگاه را اعلام نمود.به گزارش كنكوری به نقل از دانشگاه آزاد اسلامی، مجید مشكینی دستورالعمل پرداخت پاداش (عیدی) سال ۱۳۹۹ كاركنان شامل اعضای هیئت علمی و غیر هیئت علمی را اعلام نمود.
۴میلیون و ۵۵۰ هزار تومان حداكثر عیدی كاركنان
براساس بندهای این دستورالعمل، كاركنان تمام وقت شاغل در دانشگاه كه مشمول مقررات تامین اجتماعی بوده و دارای حكم رسمی قطعی، رسمی آزمایشی و قرارداد كار معین هستند، معادل دو ماه حقوق و مزایای مستمر (بدون احتساب كمك هزینه­ های حق تأهل، حق مسكن و حق اولاد) مشروط بر اینكه از مبلغ ۳۰ میلیون و ۳۳۷ هزار و ۶۲۰ ریال كمتر و از مبلغ ۴۵ میلیون و ۵۰۶ هزار و ۴۳۰ ریال بیشتر نشود، بر طبق روزهای كاركرد آنان قابل پرداخت خواهد بود.
براساس این دستورالعمل؛ كاركنانی كه امسال بر طبق مجوز صادره از طرف سازمان مركزی دانشگاه به قرارداد كارمعین تغییر وضعیت گرفته اند، از تاریخ انعقاد قرارداد مشمول دریافت عیدی می شوند.
كاركنان تمام وقت بازنشسته و یا خرید خدمت كه با مجوز سازمان مركزی دانشگاه مشغول كار هستند، در مقابل ۱۲ ماه خدمت، مبلغ ۱۲ میلیون ریال عیدی دریافت می كنند.
میزان عیدی كاركنان ساعتی تمام ­وقت
كاركنان ساعتی تمام وقت مشمول مقررات تامین اجتماعی كه از شروع سال ۱۳۹۸ تا اختتام اسفندماه سال جاری اشتغال به كار داشته و در طول سال مذكور حداقل ۲ هزار و ۲۲۰ ساعت كاركرد داشته باشند، تا سقف ۴۵ میلیون و ۵۰۶ هزار و ۴۳۰ ریال از عیدی بهره مند خواهند شد. همین طور كاركنان ساعتی كه كمتر از یك سال سابقه كار داشته و یا مجموع كاركردشان كمتر از ۲ هزار و ۲۲۰ ساعت باشد، به نسبت ساعت كاركرد، از عیدی بهره مند خواهند شد.
كاركنان بازنشسته كه با مجوز سازمان مركزی دانشگاه به صورت ساعتی همكاری می كنند، به نسبت كاركرد تا سقف ۱۲ میلیون ریال از عیدی بهره مند می شوند.
همچنین كاركنان قراردادی نیمه وقت (كه حق بیمه آنها از طرف دانشگاه پرداخت می شود)، در مقابل ۱۲ ماه خدمت نیمه وقت معادل یك دوم مبالغ مطرح­ شده در ابتدای این دستورالعمل پرداخت می شود.
كاركنان مأمور از دیگر سازمان ها و نهادها به دانشگاه، طبق ضوابط سازمان یا نهاد مربوطه عیدی دریافت می كنند.
نحوه محاسبه پرداخت پاداش (عیدی) به اعضای هیئت علمی دانشگاه
میزان پاداش عیدی اعضای هیئت علمی تمام وقت در صورت ۱۲ ماه خدمت در سال ۱۳۹۸، مبلغ ۲۴ میلیون ریال قابل پرداخت می باشد. میزان پاداش عیدی به اعضای هیئت علمی نیمه وقت در مقابل ۱۲ ماه خدمت نیمه وقت، معادل یك دوم مبلغ اعضای هیئت علمی تمام وقت قابل پرداخت می باشد.
پاداش اعضای هیئت علمی تمام وقت كه از طرح خدمت مشمولان متخصص استفاده می نمایند، نسبت به كاركرد آنها مطابق پاداش عیدی اعضای هیئت علمی تمام وقت قابل پرداخت می باشد.
اعضای هیئت علمی تمام وقت چنانچه به صورت نیمه وقت با واحد دانشگاهی دیگری همكاری كنند، فقط از واحدی كه به صورت تمام وقت همكاری دارند، عیدی آخر سال دریافت خواهند كرد.
اعضای هیئت علمی غیربازنشسته كه به صورت تمام وقت یا نیمه وقت در استخدام سایر دانشگاه ها، سازمان ها یا نهادهای دولتی هستند، از دانشگاه یا سازمان مبدأ عیدی ۱۳۹۹ را دریافت می كنند و وجهی بعنوان عیدی از طرف دانشگاه آزاد اسلامی به آنها تعلق نمی گیرد.
براساس این دستورالعمل؛ عیدی موردنظر در این دستورالعمل فقط به كاركنانی تعلق می گیرد كه با مجوز سازمان مركزی دانشگاه آغاز به كار كرده و در حال خدمت هستند. پاداش (عیدی) آخر سال باید به صورت نقدی و یك جا پرداخت گردد كه منحصر به همین مرحله بوده و تقسیط و به دیون بردن آن برای سال های آتی ممنوع می باشد.
به كاركنانی كه از عضویت هیئت علمی به حالت غیرهیئت علمی تغییر وضعیت داده یا می دهند و یا بالعكس، عیدی به نسبت مدتی كه در هر یك از وضعیت های مزبور اشتغال به كار داشته اند و مطابق با ضوابط مربوطه به صورت جداگانه محاسبه و پرداخت می شود.
همچنین اعضای هیئت علمی و غیرهیئت علمی نیمه وقت كه به تمام وقت تغییر وضعیت داده اند و یا بالعكس، به نسبت مدتی كه در هر یك از دو وضعیت نیمه وقت و تمام وقت اشتغال داشته اند، متناسب با وضعیت مزبور و برابر ضوابط مربوطه عیدی آنها محاسبه و قابل پرداخت خواهد بود.
در این دستورالعمل تاكید شده است: پاداش عیدی اعضای هیئت علمی و غیرهیئت علمی كه در طول سال جاری از یك واحد به واحد دیگر مأمور یا منتقل شده ­اند، از واحدی كه حقوق دریافت می­ كنند، پرداخت خواهد شد. اعضای هیئت علمی و غیرهیئت علمی دانشگاه كه به دیگر نهادها و سازمان ها (اعم از دولتی و غیردولتی) مأمور شده اند، باتوجه به دریافت تمام حقوق و مزایا از محل ماموریت (مقصد)، عیدی را نیز از همان محل ماموریت دریافت خواهند كرد.
اعضای هیئت علمی و غیرهیئت علمی كه بر طبق مفاد بخشنامه تخلفات انتظامی اعضای هیئت عملی و یا بخشنامه دادرسی اداری كاركنان، در طول سال جاری به اخراج و یا انفصال دائم از خدمت دانشگاه محكوم شده و یا شوند، مشمول دریافت پاداش مزبور نخواهند بود. اعضای هیئت علمی و غیرهیئت علمی كه در سال ۱۳۹۸ پیش از تاریخ صدور این دستورالعمل، با دانشگاه قطع همكاری كرده اند، به میزان كاركرد خود عیدی تعلق می گیرد.
اعضای هیئت علمی و غیرهیئت علمی كه از مرخصی بدون حقوق بهره برده یا می كنند یا به سبب حكم قطعی از خدمت در دانشگاه بطور موقت منفصل شده یا می شود، می توانند بعد از اشتغال مجدد به كار نسبت به ماه های كاركرد حسب مورد از پاداش آخر سال بهره مند می شوند.
در بخش دیگری از این دستورالعمل آمده است: اعضای هیئت علمی و غیر هیئت علمی كه از مرخصی استعلاجی بهره برده یا می كنند و بطور موقت همكاری آنها با دانشگاه قطع شده یا می شود، می توانند بعد از اشتغال به كار مجدد در صورتیكه دستمزد ایام مرخصی استعلاجی آنها از طرف سازمان تامین اجتماعی پرداخت شده باشد، از پاداش آخر سال و بر طبق ضوابط مندرج در این دستورالعمل، بهره مند شوند.
براساس ماده ۹۱ قانون مالیاتی، پرداخت عیدی یك دفعه در سال به میزان ۲۷ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال، معاف از مالیات بوده و مابقی تا سقف پرداخت عیدی مشمول ۱۰ درصد كسر مالیات می شود.


منبع:

1398/11/20
14:31:29
5.0 / 5
4447
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور