۱۹هزار مدرس مدعو دانشگاه فنی و حرفه ای كد مدرسی گرفتند

۱۹هزار مدرس مدعو دانشگاه فنی و حرفه ای كد مدرسی گرفتند به گزارش كنكوری معاون آموزشی دانشگاه فنی و حرفه ای اظهار داشت: طی یك سال قبل و برای نخستین بار از 25 هزار متقاضی مدرس مدعو، 19هزار نفر كد مدرسی دریافت نمودند.به گزارش كنكوری به نقل از مهر، غلامرضا كیانی معاون آموزشی دانشگاه فنی و حرفه ای كشور بامداد امروز در «اجلاس سراسری رؤسای دانشكده ها و آموزشكده های دانشگاه فنی و حرفه ای» كه در دانشكده فنی شریعتی برگزار شد، اظهار داشت: در ترمی كه پیش رو داشتیم ۱۳۶ هزار و ۸۲۷ دانشجو در دانشگاه فنی و حرفه ای در دوره های كاردانی و كارشناسی در ۱۷۶ دانشكده و آموزشكده مشغول تحصیل هستند.
وی افزود: هم اكنون ۸۰۰هزار دانش آموخته از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند ولی تعداد فارغ التحصیلان از زمانی كه دانشگاه از آموزش و پرورش جدا شده، ۲۹۲هزار و ۳۹۸ نفر بوده است.
معاون آموزشی دانشگاه فنی و حرفه ای كشور اضافه كرد: دانشگاه فنی و حرفه ای دارای ۱۷۶ دانشكده و آموزشكده است كه ۱۱۵ مركز آن مربوط به پسران و ۵۲ مركز آن مربوط به دختران است. چهار مركز نیز به صورت همزمان و شش مركز نیز در حال تأسیس است.
كیانی اظهار داشت: ۱۵۷ رشته در دانشگاه فنی و حرفه ای به تقویت تكنیسین می پردازد و هم اكنون با چالش كمبود شدید كادر علمی در استخدام خود دانشگاه مواجه می باشد. سنگین ترین چالش ما این بود كه ۱۹هزار نفر از ۲۵ هزار متقاضی مدرسان مدعو طی یك سال قبل برای نخستین بار كد مدرسی دریافت نمودند. حداكثر تعداد عناوین درسی كه ۱۹ هزار مدعو می توانند عرضه كنند، ۶ عنوان درسی است.
وی اظهار نمود: همین طور ۴۲ برنامه درسی دانشگاه طی یك سال قبل به روزرسانی شده است. علاوه بر این، برای تحقق ماموریت دانشگاه در زمینه بازار و اشتغال، ساماندهی رشته های دانشگاه انجام شده و ظرفیت حدود ۲۰۰ رشته محل دانشگاه صفر شده است. این ۲۰۰ رشته محل، رشته هایی بودند كه بازار كار و اشتغال نداشتند. در سال جدید نیز ۲۰۰ رشته محل به دانشگاه اضافه می شود. همین طور سال آینده ظرفیت پذیرش دانشگاه حدود ۱۰هزار نفر افزایش خواهد داشت.
معاون آموزشی دانشگاه فنی و حرفه ای كشور در ادامه از تهیه و ابلاغ بخشنامه های جامع حق التدریس و منشور كیفیت آموزشی آگاهی داد.


منبع:

1398/11/15
22:52:48
5.0 / 5
4473
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور