وزیر بهداشت در پاسخ به كنكوری:

ورود مسافران چینی به ایران منوط به داشتن كارت سلامت شد

ورود مسافران چینی به ایران منوط به داشتن كارت سلامت شد به گزارش كنكوری وزیر بهداشت از اعمال محدودیت در ارائه ویزا به مسافران چین كه درخواست ورود به ایران دارند را اطلاع داد و اظهار داشت: به وزارت امور خارجه اعلام كردیم كه ارائه ویزا به مسافران چین، منوط به داشتن كارت سلامت و عاری بودن از مبتلا شدن به ویروس كرونا باشد.


به گزارش كنكوری به نقل از ایسنا، دكتر سعید نمكی در حاشیه یكصد و دهمین اجلاس روسای دانشگاه ها و دانشكده های علوم پزشكی سراسر كشور كه در سالن همایش های رازی در حال برگزاری است، در جمع خبرنگاران، به مطالبات پرسنل دانشگاه ها اشاره نمود و اظهار داشت: یكی از گرفتاری های ما مطالباتی است كه ما در ازای عرضه خدمت به سازمان های بیمه گر داشتیم و یكی از این مطالبات از سازمان تأمین اجتماعی بود كه خوشبختانه با پیگیری های مستمر و كمك هایی كه شد، قسمتی از این مطالبات وصول شد و ما بلافاصله برای وصول مطالبات پرسنلی و همچنین بخش های دارویی پرداخت كردیم و قسمتی را هم در چارچوب ۵ هزار میلیارد تومان اوراق از باقیمانده مطالبات در حال دریافت هستیم كه این مبلغ را هم بتوانیم در اسرع وقت توزیع نماییم.
تلاش برای پرداخت معوقات كارانه و اضافه كار پرسنل بیمارستان هاوی در ادامه خاطرنشان كرد: ما امیدوار هستیم تا آخر سال جاری حداكثر بیشتر از ۳ – ۴ ماه از معوقات برای پرداخت كارانه و اضافه كار پرسنل در بیمارستان های دولتی و همچنین در بخش های دارویی نداشته باشیم كه این رقم از آن رقم ۱۸ یا ۱۲ ماه معقول تر است و این مبلغ را به چهار ماه رساندن بطور قطع یك زمان معقول و منطقی است.
مهم ترین دستاوردهای وزارت بهداشتوزیر بهداشت به مهم ترین دستاوردهای وزارت بهداشت در آستانه دهه فجر اشاره نمود و اظهار داشت: اگر ما بخواهیم دستاوردهای كشور را در تمامی اجزاها همچون وزارت بهداشت تشریح نماییم باید اظهار داشت كه یكی از مطلوب ترین دستاوردها در عرصه نظام سلامت كشور است. ما در سال های پیش از انقلاب در مقایسه با سال جاری اگر مروری داشته باشیم میزان مرگ و میر گروه های صدمه پذیر به یك دهم رسیده است. پوشش واكسیناسیون كه در سال های اول پس از پیروزی انقلاب ۲۵ درصد بوده است، امروز در كشور به صد در صد رسیده است و تخت های بیمارستانی ما حدودا به رقم مطلوبی در سطح منطقه رسیده است. طرح تحول نظام سلامت هم كمك زیادی به ما كرده است.
راه اندازی هر هفته ۵۰ پروژه بهداشتی درمانی در نقاط محرومنمكی اشاره كرد: سال جاری در پویش ۲۰۵۰ حدود هزار پروژه را در ۲۰ هفته یعنی تا اردیبهشت ماه كه هفته سلامت را داریم، به اتمام خواهیم رساند و هر هفته ۵۰ پروژه را با اولویت نقاط كمتر توسعه یافته و نسبتا محروم دنبال می نماییم و در ارتباط با طرح هایی مثل كنترل فشار خون و هر خانه یك پایگاه سلامت با عنوان نخستین كاری كه در منطقه و شاید در جهان شروع كردیم را انجام خواهیم داد.
وزیر بهداشت در مورد اقدامات این وزارتخانه درباره كروناویروس هم اظهار داشت: كرونا ویروسی بود كه از سال ۲۰۰۲ نخستین موردش تحت عنوان سارس در كشور چین شناخته شد. این ویروس در سال ۲۰۰۲ مرگ و میر چشمگیری در كشور چین ایجاد كرد و در سال ۲۰۱۲ در عربستان كه مخزن آن هم در شتر شناخته شده بود مرگ و میر ایجاد كرد و حدودا در منطقه این ویروس به شكلی می چرخد.
نمكی اشاره كرد: به تازگی اعلام گردید كه نوع جدیدی از ویروس كه یك ویروس كرونای جدید است بروز كرده كه این ویروس در كشور چین و در ایالت های خاصی بروز داد. ما از همان ابتدا همه همكاران خویش را بسیج كردیم و در مبادی ورودی به كشور نیروهایی را مستقر كردیم تا موارد مشكوك را به شدت زیر نظر قرار دهند.
درخواست وزارت بهداشت از وزارت امور خارجه درباره كروناویروسوزیر بهداشت اشاره كرد: از امروز هم به وزارت امور خارجه اعلام كردیم كه بحث دریافت ویزا را برای شهروندان كشور چین را مقید كنند به داشتن كارت تندرستی و عاری بودن از ویروس كرونا. به هر حال همكاران ما اقداماتی را انجام می دهند و آموزش بعنوان ركن اصلی پیش گیری از این ویروس می باشد.
وی اشاره كرد: ویروس كرونا به اندازه ویروس H۱N۱ قدرت كشندگی و بیماری زایی را تا به امروز نداشته است. هر چند این ویروس سرایت بالایی دارد اما كشندگی و بیماری زایی بودن آن كمتر است و تابحال در كشور با همت همكاران و تلاش مردم مهار كردیم و تابحال هیچ موردی از بیماری را نداشتیم و از مردم می خواهیم با شستن دست و پرهیز از روبوسی و دست دادن تا حد امكان و رعایت مسائل بهداشتی كمك كنند تا گرفتار گرفتاری جدیدی نشویم.1398/11/08
21:06:27
5.0 / 5
4670
تگهای خبر: آموزش , بیمه , پزشكی , دانشكده
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور