در قالب طرح ساماندهی آموزش عالی؛

شبكه علمی دانشگاه های استانی از سال آینده راه اندازی می شود

شبكه علمی دانشگاه های استانی از سال آینده راه اندازی می شود به گزارش كنكوری معاون آموزشی وزارت علوم اظهار داشت: شبكه علمی دانشگاه های استانی در طرح ساماندهی آموزش عالی ارائه شده و در صورت تایید نهایی طرح ساماندهی توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی از سال 99 اجرایی می شود.علی خاكی صدیق در گفتگو با خبرنگار مهر درباره شبكه سازی دانشگاه های استانی اظهار داشت: شبكه علمی دانشگاه های استانی در طرح ساماندهی آموزش عالی پیش بینی شده است كه به سبب آن مؤسسات و دانشگاه های كوچك تر می توانند به دانشگاه مادر ملحق شده و زیر نظر آنها كار كنند.
وی با اشاره به مزیت های اجرای شبكه علمی دانشگاه های استانی اضافه كرد: با اجرای این طرح دیگر كار موازی توسط دانشگاه ها صورت نمی گیرد.
معاون آموزشی وزارت علوم یادآورشد: بعنوان مثال اگر در دانشگاهی در یك استان، رشته ریاضی وجود دارد دلیل ندارد در مؤسسه و دانشگاهی در آن استان باردیگر رشته ریاضی راه اندازی شود.
وی اشاره كرد: طرح ساماندهی آمایش آموزش عالی آماده شده و بناست در شورای عالی انقلاب فرهنگی مطرح شود، در صورت تأیید نهایی شورا اجرا می شود، هم اكنون وزیر علوم پیگیر برگزاری جلسه شورا است.
خاكی صدیق اشاره كرد: امیدواریم تا آخر سال جاری این جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی جهت بررسی و تأیید نهایی طرح ساماندهی آمایش آموزش عالی اجرا شود. در صورت تأیید نهایی ساماندهی آموزش عالی این طرح از سال ۹۹ اجرایی می شود.
به گزارش كنكوری به نقل از مهر، اخیراً وزیر علوم در جلسه اخیر شورای اسلامی شدن دانشگاه ها اعلام نمود: در نظر داریم ساماندهی آمایش آموزش عالی را از شروع سال ۹۹ ابلاغ نماییم.
در صورت ابلاغ ساماندهی آمایش آموزش عالی از سال ۹۹، شبكه سازی دانشگاه های استانی در ذیل این طرح اجرا می شود و با اجرای آن، بگفته وزیر علوم، تعداد دانشگاه ها از لحاظ فیزیكی كم نمی گردد ولی شكل مدیریت آنها تغییر می كند.


منبع:

1398/11/06
13:54:36
5.0 / 5
4896
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور