در جلسه شورای دانشگاه تربیت مدرس؛

ظرفیت پذیرش دانشجو برای سال 400- 1399 تصویب گردید

ظرفیت پذیرش دانشجو برای سال 400- 1399 تصویب گردید به گزارش كنكوری در نشست شورای دانشگاه تربیت مدرس، ظرفیت پذیرش دانشجو برای سال ۴۰۰-۱۳۹۹ به تصویب رسید.


به گزارش كنكوری به نقل از ایسنا، در این جلسه دكتر كلباسی معاون آموزشی دانشگاه تربیت مدرس و دكتر مینایی مدیر دفتر برنامه ریزی، گسترش و بازبینی گزارشی از روند بررسی ظرفیت پذیرش دانشجو برای سال ۴۰۰- ۱۳۹۹ را عرضه كردند.
دكتر كلباسی در این حوزه تصریح كرد: برای تعیین ظرفیت پذیرش دانشجو در دانشگاه، روال و قاعده این است كه در مرحله اول نكات راهبردی كه در سال آینده در مورد ظرفیت پذیرش دانشجو چگونه عمل شود، در هیات رییسه دانشگاه با همفكری اعضای هیات رییسه مطرح و درباره آن تصمیم گیری می شود.
وی ادامه داد: چارچوب كلی كه برای ظرفیت پذیرش دانشجو در سال ۹۹ در نظر گرفته شده، ثبات ظرفیت در دوره های روزانه و اندكی كاهش در دوره های كارشناسی ارشد و افزایش در دوره های شهریه پرداز و دوره هایی كه برای دانشگاه تعهد خوابگاهی ندارند، می باشد. همینطور افزایش پذیرش در دوره های پردیس و هم برای نخستین بار پذیرش در دوره های دكتری پردیس خواهیم داشت و در دوره كارشناسی ارشد پردیس هم سال جاری تنوع خوبی در رشته ها دیده شده است.
معاون آموزشی دانشگاه تربیت مدرس تصریح كرد: بر مبنای سقف ظرفیت هر دانشكده چنانچه دانشكده ها مشكلی از نظر عدد C نداشته باشند، می توانند تا سقف تعیین شده دانشجو پذیرش كنندكه این امر از جانب دفتر گسترش و بازبینی مورد بررسی قرار گرفت و در شورای آموزشی بررسی و ظرفیت نهایی در هیات رییسه مطرح و مصوب شده و امروز هم برای تصویب در شورای دانشگاه عرضه شده تا به سازمان سنجش اعلام گردد.
وی خاطرنشان كرد: ظرفیت پذیرش سال جاری در بخش روزانه كه متعهد به عرضه خوابگاه هستیم، نسبت به سال ۹۸، ۱۴ درصد كاهش و در دوره روزانه نوع ۲ كه تعهد خوابگاهی نداریم، ۱۳ درصد افزایش خواهیم داشت.
دكتر كلباسی در ادامه تصریح كرد: این ظرفیت، ظرفیت آزمونی است و ظرفیت پذیرش غیرآزمونی هم به این تعداد اضافه خواهد شد كه با احتساب ظرفیت استعدادهای درخشان، دانشجویان بین الملل و دانشجویان رتبه اولی در بعضی رشته ها، حدود ۳۵۰ نفر هم به این ظرفیت اضافه خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه تربیت مدرس، دكتر كلباسی خاطرنشان كرد: در سال ۹۸ حدود ۲۷۰۰ نفر پذیرش دانشجو داشتیم كه در سال ۹۹ این عدد حدود ۳۰۱۹ نفر پیشبینی شده است و با عنایت به این كه در دوره های شهریه پرداز، یك سوم ظرفیت پیشنهادی محقق می شود، پیشبینی ما این است كه ظرفیت پذیرش دانشجو در سال ۹۹ نسبت به سال ۹۸ تفاوت چندانی نداشته باشد.
1398/11/04
16:34:20
5.0 / 5
4444
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور