معاون آموزشی وزارت بهداشت تاكید كرد

ضرورت همكاری متخصصین رشته های مختلف برای توسعه علمی كشور

ضرورت همكاری متخصصین رشته های مختلف برای توسعه علمی كشور به گزارش كنكوری معاون آموزشی وزارت بهداشت با تاكید بر اهمیت ارتباط بین رشته ای و ضرورت همكاری متخصصین رشته های مختلف برای توسعه علمی كشور، این امر را مستلزم همكاری بیشتر وزارت علوم تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی ذكر كرد.


به گزارش كنكوری به نقل از ایسنا، دكتر علی اكبر حقدوست معاون آموزشی وزارت بهداشت ضمن بیان این مطلب اظهار نمود: برای همگرایی علوم لازم نیست ساختارها تغییر كند، بلكه ایجاد ساختارهای نرم بسیار موثر تر از ساختارهای خشك اداری است.
دكتر حقدوست با اشاره به سابقه تلاشهای صورت گرفته برای همكاریهای علمی وزارت بهداشت و وزارت علوم اظهار داشت: لازم است معاونت های متناظر در هر دو وزارتخانه با یكدیگر چارچوب همكاری تنظیم نمایند.
معاون آموزشی وزارت بهداشت ساز و كارهای این همكاری را بسیار ساده خواند و اظهار داشت: اگر متخصصین در دانشگاههای زیرمجموعه هریك از وزارتخانه ها در چارچوب پروژه های مشترك با دیگر وزارتخانه همكاری نمایند، این مورد ارتباط ها و گفتمان های دو طرف را تقویت می كند.
وی تصریح كرد: چنانچه ساز و كار اصلی این همكاری نهایی شود، دانشگاههای زیر مجموعه دو وزارتخانه كه در یك استان مستقر هستند می توانند بسته به ظرفیت ها و نیازهای خود از این ساز و كار استفاده نمایند.
به گزارش وبدا، دكتر حقدوست از تجربه برخی دانشگاههای علوم پزشكی در همكاری با دانشگاههای وزارت علوم سخن گفت و اضافه كرد: در صورتیكه زیرساخت ها آماده باشد، دانشجویان هر وزارتخانه می توانند برخی دروس را در دانشگاههای وزارتخانه دیگر طی كنند.1398/11/02
23:19:30
5.0 / 5
4086
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور