ویژه دانشگاه آزادیها اعلام شد؛

شرایط اعزام به ماموریت مطالعاتی اساتید

شرایط اعزام به ماموریت مطالعاتی اساتید كنكوری: رئیس پژوهشگاه و شبكه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد شرایط و زمان اعزام به ماموریت مطالعاتی را برای هیات علمی رسمی قطعی، رسمی آزمایشی، هیات علمی بورس در مقطع دكتری تخصصی و غیر بورس اعلام نمود.بابك نگاهداری در گفتگو با خبرنگار مهر، در تشریح جزئیات «مأموریت مطالعاتی» برای اعضای هیأت علمی این دانشگاه، اظهار داشت: از این پس در دانشگاه آزاد چیزی تحت عنوان فرصت مطالعاتی اعضای هیأت علمی نخواهیم داشت و این عنوان به ماموریت مطالعاتی تغییر یافته كه با هدف توسعه و گسترش تجارب پژوهشی و آشنایی بیشتر دانشگاهیان با دستاوردهای علمی و دانش فنی جدید، استفاده مؤثر از امكانات علمی و پژوهشی دانشگاه و مراكز علمی برتر داخل و خارج از كشور، انتقال دانش و فناوری مراكز علمی و پژوهشی بین المللی به داخل كشور صورت می گیرد.
مأموریت مطالعاتی ۶ ماهه برای «هیأت علمی رسمی»
رئیس پژوهشگاه و شبكه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی در پاسخ به این پرسش كه چه كسانی مشمول استفاده از ماموریت مطالعاتی در دانشگاه آزاد هستند، اظهار داشت: اعضای هیأت علمی «رسمی قطعی» و «رسمی آزمایشی» و با مرتبه استادیاری و یا بالاتر می توانند به مدت ۶ ماه از ماموریت مطالعاتی استفاده كنند كه البته در صورت نیاز این دوره حداكثر تا ۳ ماه قابل تمدید است.
سنوات خدمتی افراد نباید بالاتر از ۲۵ سال باشد
نگاهداری ضمن تاكید بر اینكه حداكثر سنوات خدمتی فرد متقاضی نباید بالاتر از ۲۵ سال باشد، اشاره كرد: در صورت ستاندن اعتبار تحقیقاتی خارج از كشور (Fund)، اعضای هیأت علمی رسمی قطعی و یا رسمی آزمایشی می توانند به مدت یكسال با دریافت حقوق و مزایا بدون دریافت حق مرتبه علمی از ماموریت مطالعاتی نیز استفاده كنند.
وی با اشاره به اینكه دوره ماموریت مطالعاتی جزو سنوات خدمتی هیأت علمی شمرده می شود، اضافه كرد: حق بیمه این افراد باید توسط واحد دانشگاهی پرداخت گردد و این یك گردنگیر است. بدین سبب در صورت پرداخت حق بیمه و ارائه حداقل یك مقاله JCR به نام واحد دانشگاهی محل خدمت، دوره ماموریت مطالعاتی جز سنوات خدمت عضو هیأت علمی محاسبه می شود.
شرایط اعزام هیأت علمی پیمانی به ماموریت مطالعاتی
رئیس پژوهشگاه و شبكه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی درباره شرایط این ماموریت برای اعضای هیأت علمی پیمانی نیز اظهار داشت: هیأت علمی پیمانی به شرط داشتن حداقل ۳ سال سابقه همكاری و اعتبارات تحقیقاتی خارج از كشور (Fund) می توانند با پرداخت حق بیمه خود به واحد دانشگاهی از ماموریت مطالعاتی به مدت یكسال بدون دریافت حقوق و مزایا استفاده كنند.
مأموریت ۶ ماهه برای هیأت علمی بورسیه دكتری تخصصی
رئیس پژوهشگاه و شبكه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی درباره شرایط ماموریت مطالعاتی برای هیأت علمی كه در مقطع دكتری تخصصی هستند، اضافه كرد: اعضای هیأت علمی بورسیه دكتری تخصصی كه امتحان جامع را گذرانده و حداقل یكسال از تصویب موضوع رساله دكتری آنها گذشته باشد، می توانند از ماموریت مطالعاتی خارج از كشور به مدت ۶ ماه با دریافت حقوق و مزایا استفاده كنند.
تمدید سه ماهه به شرط ارائه مقاله JCR
وی با اشاره به اینكه در صورت نیاز این مدت حداكثر تا سه ماه دیگر با هزینه شخصی دانشجو مشروط به ارائه یك مقاله JCR دیگر قابل تمدید است، اصرار كرد كه این مدت جزو سنوات تحصیلی این افراد محاسبه نخواهد شد.
نگاهداری همین طور درباره شرایط ماموریت مطالعاتی برای هیأت علمی غیر بورس در مقطع دكتری، اظهار داشت: اعضای هیأت علمی غیر بورسیه مقطع دكتری تخصصی كه امتحان جامع را گذرانده و حداقل یكسال از تصویب موضوع رساله دكتری آنها گذشته باشد، تنها با هزینه شخصی می توانند از ماموریت مطالعاتی خارج از كشور به مدت ۶ ماه استفاده كنند.
وام ۵۰ میلیون تومانی برای هیأت علمی غیربورس
نگاهداری افزود: اعضای هیأت علمی غیربورسیه دكتری تخصصی، جهت استفاده از ماموریت مطالعاتی خارج از كشور از تسهیلات وام صندوق رفاهی دانشجویی تا سقف ۵۰ میلیون تومان (مازاد بر تسهیلات عادی) با رعایت مقررات و ضوابط مربوطه بهره مند می شوند.
رئیس پژوهشگاه و شبكه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه اصرار كرد كه استفاده از ماموریت مطالعاتی برای دانشجویان مقطع دكتری تخصصی، مشروط به موافقت و تأیید استاد راهنما، گروه آموزشی مربوطه، شورای پژوهش واحد دانشگاهی و تأیید شورای پژوهش و فناوری استان است.
معافیت از پرداخت شهریه برای هیأت علمی بورس
وی با بیان این مطلب كه موضوع ماموریت مطالعاتی باید با عنوان و موضوع رساله دكتری دانشجو ارتباط داشته باشد، اعلام نمود كه اعضای هیأت علمی بورسیه دانشجوی دكتری تخصصی در دوره ماموریت مطالعاتی از پرداخت شهریه معاف هستند.


منبع:

1398/10/30
14:18:52
5.0 / 5
4267
تگهای خبر: آزمایش , آموزش , استاد , امتحان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور