قاضی پور:

برای بازگشت جوانان از خارج كشور به دانشگاه های ایرانی كاری كنید

برای بازگشت جوانان از خارج كشور به دانشگاه های ایرانی كاری كنید كنكوری: یك عضو كمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 99 مجلس شورای اسلامی با انتقاد از سیاست های آموزشی و دانشگاهی كه سبب مهاجرت جوانان برای تحصیل در دانشگاه های خارجی شده است از دستگاه های ذی ربط خواست كه برای بازگشت این جوانان به دانشگاه های كشور كاری كند.


به گزارش كنكوری به نقل از ایسنا، نادر قاضی پور نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی در تذكر شفاهی جلسه علنی امروز مجلس با استناد به اصل ۳۰ قانون اساسی خطاب به وزیر علوم و وزیر بهداشت اظهار داشت: درباب حادثه اخیر هواپیما متوجه شدیم هزاران جوان ما در خارج از كشور تحصیل می كنند. لازم است وزرای مذكور برای انتقال این جوانان به داخل كشور كاری كند؛ چونكه عدم توجه به این مهم سبب خروج ارز از كشور، ورود فرهنگ غربی و نبود این عزیزان در كنار خانواده هایشان می شود. وجود این عزیزان نیز به دانشگاه ها اعتبار می بخشد.
مصری رئیس وقت جلسه خطاب به قاضی پور اظهار نمود: نظام آموزشی ما جوانان را تشویق می كند كه چند واحدی را خارج از كشور بگذارند و به كشور بازگردند. این چه شرایطی است كه ایجاد كردند؟ اگر در دانشگاه جا وجود دارد از ابتدا این جوانان در آن جا تحصیل كنند؛ اگر جایی وجود ندارد چگونه بعد از اینكه این جوانان در خارج از كشور چند واحد می گذارند در دانشگاه های كشور پذیرش می شوند؟ لازم است به این موضوعات توجه گردد.
منبع:

1398/10/23
14:27:07
5.0 / 5
4510
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور