رییس دانشگاه شریف خبر داد

ثبت نام بیشتر از پنج هزار نفر برای عضویت هیات علمی دانشگاه شریف

ثبت نام بیشتر از پنج هزار نفر برای عضویت هیات علمی دانشگاه شریف به گزارش كنكوری رئیس دانشگاه شریف از ثبت نام بیشتر از پنج هزار داوطلب در فراخوان جذب هیات علمی دانشگاه اطلاع داد و اظهار داشت: پرونده 3776 نفر از متقاضیان جذب در كارگروه های علمی بررسی شده است.


به گزارش كنكوری به نقل از ایسنا، دكتر محمود فتوحی در جلسه هیأت امنای دانشگاه صنعتی شریف با اشاره به اینكه این دانشگاه در جهت تحقق برنامه راهبردی خود گام های موثری را برداشته است، اظهار نمود: سرآمدی در آموزش و تأمین سرمایه انسانی جامعه، سرآمدی در علم و فناوری، سرآمدی در اثربخشی اجتماعی، ارتقاء جایگاه دانشگاه به تراز بین المللی، خود اتكائی مالی و ترویج اخلاق و فرهنگ ایرانی اسلامی بعنوان مضامین كلیدی در برنامه راهبردی دانشگاه شریف به حساب می آید.
دبیر هیأت امنای دانشگاه شریف به پذیرش برترین های آزمون سراسری و برگزیدگان المپیادهای علمی بین المللی و كشوری در این دانشگاه اشاره نمود و اظهار داشت: بیشتر از ۹۵ درصد برگزیدگان شامل آزمون سراسری و المپیادهای علمی در این دانشگاه را می توان بعنوان دستاورد هفت سال گذشته نامید.
او همینطور به شركت بیشتر از ۵۷۸۱ نفر در فراخوان های جذب اعضای هیأت علمی اشاره نمود و اضافه كرد: پرونده تعداد ۳۷۷۶ نفر از متقاضیان جذب در كارگروه های علمی این دانشگاه بررسی شده است.
فتوحی با عرضه گزارش جذب اعضای هیأت علمی در خلال دوره ۹۲ تا ۹۸، اشاره نمود و اظهار داشت: تعداد ۱۱۵ نفر عضو هیأت علمی در دانشگاه جذب شده اند كه ۷۳ نفر آنان از دانشگاه های معتبر خارج دانش آموخته شده اند و ۳۵ نفر فارغ التحصیل دانشگاه صنعتی شریف هستند.
او همینطور در مورد تركیب اعضای هیأت علمی دانشگاه شریف هم اظهار نمود: ۳۰۵ نفر از ۴۷۳ نفر اعضای هیأت علمی در مرتبه استادی و دانشیاری (بیش از ۶۴درصد) قراردارند.
دبیر هیأت امنای دانشگاه شریف تصریح كرد: كسب رتبه دوم بین دانشگاه های كشور و رتبه اول بین دانشگاه های تخصصی و كسب انواع مدال ها در بیست و چهارمین المپیاد علمی دانشجویی كشور مبین توجه به كیفی سازی آموزش در دانشگاه شریف است.
به قول وی، توسعه دوره های چند رشته ای و میان رشته ای نظیر دوره كارشناسی ارشد بایو انفورماتیك در دانشكده مهندسی كامپیوتر و دكترای پیوسته علوم و مهندسی اعصاب در دانشكده مهندسی برق همینطور ساماندهی مراكز آموزشی و ساماندهی و ارتقای فعالیتهای آموزشی بین دانشكده ای بعنوان برنامه های آتی دانشگاه شریف به حساب می آید.
رئیس دانشگاه شریف از سرآمدی در علم و فناوری بعنوان یكی دیگر از اصلی ترین جهت گیری دانشگاه اشاره نمود و گفت تعداد ارجاعات مقالات در سال ۲۰۱۸ به ۴۷ هزار و ۵۲۰ رسیده كه نسبت به سال ۲۰۱۷ حدود ۶۵۰۰ ارجاع افزایش یافته است. همینطور تعداد مقالات چاپ شده در مجلات Q۱ از ۴۲۲ مقاله در سال ۲۰۱۷ به ۵۰۰ مقاله در سال ۲۰۱۸ افزایش یافته است.
وی ادامه داد: تعداد سرآمدان علمی دانشگاه در سال ۹۸ تعداد نفر بوده كه نسبت به سال قبل ۶۰ درصد افزایش دارد ضمن اینكه تحقق هدف راهبردی دانشگاه افزایش تعداد پژوهشگران پسا دكتری و جذب ۸۶ نفر پسا دكتری است.
دكتر فتوحی در زمینه تحقق هدف راهبردی توسعه و به كارگیری تكنولوژی های جدید در تأمین نیازهای اساسی كشور به طراحی و ساخت پكرهای متورم شونده قابل بازیافت صنعت نفت، ساخت میكروسكوپ هم كانون برای تصویر برداری پزشكی با دقت بالا، ساخت پوشش عایق حریق برای سازه ها و بازسازی سالن نمایش تئاتر شهر بعنوان نمونه اشاره نمود.
او همینطور به پشتیبانی از طرح های پژوهشی و ارتباط با صنعت با تمركز بر حل مسائل ملی اشاره نمود و اظهار داشت: از ۱۶ طرح در زمینه های سلامت، آب و محیط زیست و انرژی و نظایر آن حمایت شده است.
وی با اشاره به افزایش تعداد شركت های زایشی در دانشگاه شریف، اظهار داشت: در ۵ سال گذشته بیشتر از ۳۰۰ واحد فناور در مركز رشد پذیرفته شده و مركز رشد دارای ۴ سایت تخصصی در زمینه های انرژی، مهندسی پزشكی، شهر هوشمند و مخابرات است و ارزش متوسط هر تیم در هنگام خروج از شتابدهنده به ۲.۱ میلیارد تومان رسیده است.
رئیس دانشگاه شریف در زمینه هدف مهم ارتقاء جایگاه دانشگاه به تراز بین المللی هم تصریح كرد: كسب رتبه ۴۰۷ با ۲۵ پله صعود در رتبه بندی QS در سال ۲۰۱۹ و كسب رتبه نخست كشوری و جایگاه ۳۰۸ در مهندسی (رتبه سال قبل ۴۵۱-۵۰۰) و رتبه نخست كشوری (۴۵۱-۴۵۰) در علوم طبیعی و رتبه ۳۸ (با رشد ۱۰ پله) در اثر بخشی پژوهش و رتبه ۳۹۴ جهان در شاخص شهرت میان كارفرمایان (با رشد ۱۳۴ پله ای) مبین جایگاه خوب دانشگاه در طراز بین المللی است.
دبیر هیأت امنای دانشگاه شریف همینطور از افزایش ۲۸ میلیارد ریالی درآمدهای آموزش های آزاد و تخصصی دانشگاه در سال ۱۳۹۷ و ارتقای آن به مبلغ ۲۰۳ میلیارد ریال اطلاع داد.
دكتر فتوحی همینطور به تكمیل پروژه كلاس های درس دانشگاه به وسعت ۱۰۵۰۰ متر مربع و پروژه دانشكده مهندسی مكانیك با وسعت ۱۵۰۰۰ متر مربع با پیشرفت فیزیكی ۹۴ درصد و دانشكده مهندسی هوافضا با وسعت ۱۸۲۰۰ متر مربع با پیشرفت فیزیكی 60 درصد اشاره نمود.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه شریف، تصویب آئین نامه جذب پژوهشگران قراردادی در دانشگاه، تصویب اساسنامه پارك علم و فناوری دانشگاه، تصویب آیین تسهیلات مالی و پشتیبانی از واحدهای فناور پارك علم و فناوری و ساختار سازمانی پارك، آئین نامه حق التعلیم مربیان ورزشی، آئین نامه پرداخت حق الزحمه كادر فنی و اجرائی مسابقات ورزشی، آئین نامه نحوه ساماندهی و نحوه فعالیت واحدهای پژوهشی، دریافت مجوز ساخت استاد سرا، موافقت با ساخت پاركینگ دانشگاه و ساختمان خدمات دانشجویی در چارچوب BOT (ساخت، بهره برداری و انتقال)، دستور العمل پرداخت های رفاهی به كاركنان و اعضای هیأت علمی، تعیین شهریه دانشجویان پردیس، نوبت دوم و تك درس و انتقال و تبدیل وضع برخی از كاركنان و اعضای هیأت علمی در نهایت تهیه طرح تجمیع خوابگاه ها و تبدیل به احسن نمودن آنها در این نشست مورد موافقت اعضای هیات امنای دانشگاه شریف رسید.1398/10/21
14:46:19
5.0 / 5
4924
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور