رئیس مركز سنجش آموزش پزشكی تشریح كرد

جزئیات حذف حد نصاب نمره زبان در آزمون دكتری و ارشد

جزئیات حذف حد نصاب نمره زبان در آزمون دكتری و ارشد كنكوری: رئیس مركز سنجش آموزش پزشكی وزارت بهداشت جزئیات و شرایط حذف حدنصاب نمره زبان در آزمون دكتری و كارشناسی ارشد دانشگاه های علوم پزشكی را تشریح نمود.


دكتر آبتین حیدرزاده در گفت و گو با ایسنا، ضمن بیان این مطلب به حد نصاب نمره زبان در آزمون كارشناسی ارشد اشاره نمود و اظهار داشت: تغییراتی در حدنصاب زبان انگلیسی در این آزمون داشتیم كه بر طبق این تغییرات حدنصاب نمره زبان برای ورودی در آزمون كارشناسی ارشد حذف گردیده است اما در عوض ضرایب درس زبان افزایش پیدا كرده است یعنی تا پیش از این تغییرات ضریب زبان دو بود كه با اعمال این تغییرات به ضریب سه افزایش یافته است.
ایشان سپس اشاره كرد: در تلاش هستیم مصوب نماییم كه شرط فارغ التحصیلی دانشجویان دوره كارشناسی ارشد رشته های علوم پزشكی كسب حدنصاب نمره زبان انگلیسی در آزمون MHLE باشد.
رئیس مركز سنجش آموزش پزشكی وزارت بهداشت درباب حدنصاب نمره زبان در آزمون دكتری این وزارتخانه نیز اظهار داشت: حدنصاب نمره زبان در این آزمون 55 تعیین شده بود، این حدنصاب نیز حذف شد اما دانشجویان در آزمون جامع باید حدنصاب این نمره زبان را در آزمون MHLE داشته باشند.
دكتر حیدرزاده اشاره كرد: با عنایت به اینكه امسال فرصت كافی تا زمان برگزاری آزمون دكتری وزارت بهداشت نداریم، پس دانشجویان آزمون زبان ندارند ولی آزمون نمره MHLE دانشجویان در بخش مصاحبه لحاظ خواهد شد. بدین سبب دانشجویان آزمون اصلی را بدون زبان برگزار خواهند كرد.
منبع:

1398/10/12
11:07:29
5.0 / 5
4233
تگهای خبر: آموزش , پزشكی , تحصیل , دانشجو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور