معاون آموزشی وزارت بهداشت خبر داد

همكاری ایران و پاكستان در زمینه تربیت دانشجو و تبادلات علمی

همكاری ایران و پاكستان در زمینه تربیت دانشجو و تبادلات علمی به گزارش كنكوری معاون آموزشی وزارت بهداشت با تاكید بر طراحی نقشه راه همكاری دو كشور ایران و پاكستان اظهار داشت: چارچوب همكاری در آینده ای نزدیك نهایی خواهد شد و برخی از دانشگاههای علوم پزشكی ایران این مسئولیت را خواهند داشت تا در زمینه تربیت دانشجو و تبادلات علمی و گسترش پژوهش ها با پاكستان همكاری كنند.


به گزارش كنكوری به نقل از ایسنا، دكتر باقر لاریجانی در بازگشت از سفری كه به پاكستان داشت هدف از این سفر را تدوین چارچوب همكاری در زمینه آموزش، پژوهش و عرضه خدمات عنوان نمود و اظهار داشت: در این سفر تلاش شد مقدماتی برای طراحی نقشه راه دو كشور در زمینه توسعه همكاریهای در رابطه با سلامت فراهم گردد.
وی همینطور از بازدید هیات ایرانی از مراكز علمی و درمانی پاكستان و دیدار با مقامات این كشور اطلاع داد و اظهار داشت: در این سفر در دیدار با دكتر ظفر میرزا مشاور ویژه نخست وزیر پاكستان در خدمات بهداشتی و برخی مقامات سلامت این كشور گزارشی از وضعیت آموزش، پژوهش، عرضه خدمات و همینطور برنامه كنترل بیماری های غیرواگیر در كشور عرضه شد.
لاریجانی اضافه كرد: مشاور ویژه نخست وزیر پاكستان در خدمات بهداشتی ضمن استقبال از برنامه های جمهوری اسلامی ایران در حوزه كنترل بیماری های غیرواگیر، بر ضرورت استفاده پاكستان از تجارب كشور و پیاده سازی برنامه هایی مشابه در این كشور تصریح كرد.
معاون آموزشی وزارت بهداشت افزود: در این دیدار ضمن بررسی توافق های صورت گرفته و ظرفیت های موجود دو كشور، بر استفاده از این ظرفیت ها برای توسعه همكاری ها در حوزه های مختلف تاكید شد.
به گزارش وبدا، دكتر لاریجانی با اشاره به بازدید از دانشگاه آقاخان پاكستان و دیدار با برخی اساتید این دانشگاه اظهار داشت: همینطور از موسسه همدرد كه در زمینه طب سنتی فعالیت می كند بازدید به عمل آمد.
وی از ملاقات با انستیتوهای علوم پزشكی پاكستان سخن گفت و تصریح كرد: در ملاقات با دكتر ارشد تقی رئیس نظام پزشكی پاكستان ضمن اشاره به ظرفیت های ایران در آموزش علوم پزشكی، مقرر شد الگویی برای تحصیل پزشكان پاكستانی در دانشگاههای علوم پزشكی ایران، در چارچوب سیستم دانشجویان بین الملل طراحی شود.
معاون آموزشی وزارت بهداشت با تاكید بر اینكه هم اكنون ایران برترین كشور منطقه در تحقیقات علوم پزشكی است، اظهار داشت: در ملاقات با دكتر صائمه حمید معاون دانشكده فاطمه جناح بانوان پاكستان در زمینه تقویت همكاریهای پژوهشی و علمی تاكید گردید. همینطور بازدیدی هم از مركز برنامه ریزی دارویی پاكستان صورت گرفت.
وی با اشاره به اینكه ایران و پاكستان برنامه هایی برای پشتیبانی از فقرا دارند، اظهار داشت: امیدواریم با به اشتراك گذاری تجارب و همكاری ها بتوانیم این برنامه ها را گسترش دهیم.
دكتر لاریجانی با اشاره به ملاقات با دكتر سامیه نشتر مشاور ویژه نخست وزیر پاكستان در مبارزه با فقر و محافظت اجتماعی اضافه كرد: در این دیدار راهكارهای همكاری دو كشور در زمینه كاهش فقر و صدمه های اجتماعی بررسی گردید و مشاور ویژه نخست وزیر پاكستان با اشاره به اینكه ایران در زمینه آموزش، بهداشت و خدمات اجتماعی پیشرفت های قابل توجهی داشته، از تمایل این كشور برای توسعه همكاریهای فی درخلال سخن گفت.
1398/10/10
12:57:17
5.0 / 5
4281
تگهای خبر: آموزش , پزشكی , پژوهش , تحصیل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور