رئیس سازمان سنجش تشریح كرد

علت لغو ممنوعیت پذیرش دانشجوی تكمیل ظرفیت

علت لغو ممنوعیت پذیرش دانشجوی تكمیل ظرفیت به گزارش كنكوری رئیس سازمان سنجش آموزش كشور عدم تبعیت دانشگاه آزاد از یكپارچگی شورای سنجش و پذیرش را علت لغوˮ ممنوعیت پذیرش دانشجو از راه تكمیل ظرفیتˮ دانست و اظهار داشت: اینكه در سال های آینده هم این نوع پذیرش اتفاق خواهد افتاد یا نه را باید بررسی نماییم.


دكتر ابراهیم خدایی در گفتگو با ایسنا ضمن بیان این مطلب در مورد لغو پذیرش دانشجو از راه تكمیل ظرفیت در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی كه آئین نامه آن در سال 96 به زیر نظام های آموزشی ابلاغ گردیده بود، اظهار نمود: پذیرش دانشجو در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی به صورت بدون آزمون و بر مبنای سوابق تحصیلی هم صورت می گیرد با اینكه این نوع پذیرش در دوره فقط كارشناسی ارشد انجام می شود.
وی در ادامه خاطرنشان كرد: پیشنهاد معاونت آموزشی وزارت علوم به شورای سنجش و پذیرش دانشجو این بود كه پذیرش در دانشگاه ها در دوره تكمیل ظرفیت حذف شود اما مسائلی باعث شد مجدد این نوع پذیرش صورت بگیرد. در واقع مصوبه شورای سنجش و پذیرش دانشجو این بود كه اگر همه زیرنظام ها یكپارچه عمل كنند در نتیجه پذیرش از راه تكمیل ظرفیت هم لغو خواهد شد.
رییس سازمان سنجش آموزش كشور در مورد علل لغو ممنوعیت پذیرش دانشجوی تكمیل ظرفیت، تصریح كرد: به علت اینكه پذیرش دانشجو در دانشگاه آزاد همانند سایر دانشگاه های دیگر یكپارچه اتفاق نیفتاد ازاین رو این حساس ایجاد می شد كه با پذیرش دانشجو در دانشگاه آزاد، سایر زیر نظام های دیگر آموزشی متضرر خواهند شد در نتیجه طبق تصمیم شورای سنجش و پذیرش همه زیرنظام ها مبادرت به پذیرش دانشجو به شیوه فوق كردند.
دكتر خدایی در مورد سایر علل لغو این مصوبه تصریح كرد: لغو پذیرش ازطریق تكمیل ظرفیت در كنكور سراسری به علت پذیرش دانشجو از راه سوابق تحصیلی دیگر موضوعیت ندارد اما در دوره كارشناسی ارشد هم به علت اینكه این مورد با یكپارچگی نظام پذیرش گره خورده بود بنابراین شورای سنجش و پذیرش دانشجو امسال به این جمع بندی رسید كه این نوع پذیرش در این مقطع در دانشگاه ها اتفاق بیفتد و اینكه در سال های آینده هم این نوع پذیرش اتفاق خواهد افتاد یا نه را باید بررسی نماییم.
به گزارش كنكوری به نقل از ایسنا، دكتر مجتبی شریعتی نیاسر معاون وقت آموزشی وزارت علوم سال 96 از برنامه این وزارت خانه برای حذف پذیرش دانشجو در مرحله تكمیل ظرفیت در زیر نظام های آموزشی اطلاع داده و تاكید كرده بود: از مهر سال 96 هیچ كدام از دانشگاه ها مجاز به پذیرش جدید دانشجو در مرحله تكمیل ظرفیت نیستند.1398/09/30
13:57:34
5.0 / 5
4279
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور