رییس دانشگاه در دیدار با هیأتی از دانشگاه مطالعات بین المللی پكن تاكید كرد؛

توسعه همكاریهای بین المللی دانشگاه تهران با دانشگاه های چین

توسعه همكاریهای بین المللی دانشگاه تهران با دانشگاه های چین به گزارش كنكوری رئیس دانشگاه تهران بین المللی سازی را بعنوان یكی از اهداف سه گانه برنامه پنج ساله این دانشگاه دانست و اظهار داشت: تلاش داریم همكاریهای آموزشی و پژوهشی دانشگاه با دانشگاه های چین بعنوان یكی از كشورهای راهبردی در توسعه همكاریهای بین المللی گسترش یابد.


به گزارش كنكوری به نقل از ایسنا، دكتر نیلی احمدآبادی در دیدار با هیأتی از دانشگاه مطالعات بین المللی پكن به معرفی دانشگاه تهران، پردیس ها و مؤسسات وابسته به این دانشگاه پرداخت و اظهار داشت: بین المللی سازی و همكاریهای بین المللی بعنوان یكی از اهداف سه گانه برنامه پنج ساله دانشگاه تهران است و تلاش داریم همكاریهای آموزشی و پژوهشی دانشگاه با دانشگاه های چین بعنوان یكی از كشورهای راهبردی در توسعه همكاریهای بین المللی گسترش یابد.
هیأت چینی هم بر توسعه همكاریهای كوتاه مدت و بلندمدت در چارچوب تبادل استاد و دانشجو، مأموریت های پژوهشی، فرصت های مطالعاتی و دوره های مشترك با دانشگاه تهران بخصوص در حوزه زبان های خارجی و گردشگری ابراز علاقه مندی كرد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، این جلسه مقرر شد مبحث برگزاری كارگاه آموزشی مشترك در زمینه گردشگری و روش های جذب توریست چینی و ایرانی در دانشگاه تهران و یا پردیس بین المللی كیش و هم گذراندن فرصت های مطالعاتی استادان و دانشجویان دو دانشگاه در برنامه های آتی همكاری دو دانشگاه به صورت جدی مورد توجه قرار گیرد.
با عنایت به اینكه حضور گروهی از دانشجویان دانشگاه مذكور در مركز بین المللی آموزش زبان فارسی دانشگاه تهران بسیار موفقیت آمیز ارزیابی شده است مقرر شد دانشگاه تهران در سال آینده هم پذیرای گروه دیگری از این دانشجویان باشد.
همینطور مقرر شد اطلاع رسانی در مورد كنفرانس های بین المللی، آموزش زبان چینی و آموزش زبان فارسی صورت بگیرد و دو دانشگاه بخصوص در برنامه یك راه، یك كمربند همكاریهای متقابل را در برنامه های همكاری مد نظر داشته باشند.



1398/09/24
23:39:49
5.0 / 5
4212
تگهای خبر: آموزش , استاد , پژوهش , دانشجو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور