مدیركل دفتر ارتباط با صنعت وزارت علوم:

برگزاری ۷۸ دوره مهارتی در دانشگاه ها در سال ۹۸

برگزاری ۷۸ دوره مهارتی در دانشگاه ها در سال ۹۸ به گزارش كنكوری مدیر كل دفتر ارتباط با صنعت وزارت علوم اظهار داشت: در سال ۹۷ میانگین ۴۵ دوره مهارتی در دانشگاه داشته ایم كه در سال ۹۸ به میانگین ۷۸ دوره رسیده استبه گزارش كنكوری به نقل از وزارت علوم، محمدسعید سیف در مراسم گرامیداشت هفتـه پژوهش و فناوری و تجلیل از پژوهشگران برتر دانشگاه علوم كشاورزی و منابع طبیعی ساری اظهار داشت: دانشگاه ها در دهه ۶۰ تنها كار آموزشی انجام می دادند و سپس در دهه ۷۰ وارد تحصیلات تكمیلی و در دهه ۸۰ وارد بحث فناوری، مقالات علمی شدند.
وی اضافه كرد: در دهه ۹۰ دانشگاه ها در ایران به دنبال پژوهش اثربخش و تأثیرگذار هستند و باوجود سیزده هزار آزمایشگاه در سطح دانشگاه ها فعالیت جدی را در این راه شروع كرده اند.
مدیركل دفتر ارتباط با صنعت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بابیان اینكه در سال ۹۷ میانگین ۴۵ دوره مهارتی در دانشگاه داشته ایم كه در سال ۹۸ به میانگین ۷۸ دوره رسیده است تصریح كرد: در سال ۹۷، ۴۷۲۳ قرارداد بسته شد كه در سال ۹۸، ۸۰۰۲ قرارداد انجام گرفته است كه این رشد۹۰ درصدی امیدواركننده است.
مدیركل ارتباط با صنعت وزارت علوم اظهار داشت: باید دانشگاه ها به فكر حل مشكلات جامعه باشند چونكه توجه به تحقیقات در این حوزه سبب جذب بودجه پژوهشی همراه با رفع مشكلات جامعه می باشد.
وی با اشاره به اینكه دانشجویان در طول تحصیل باید دوره های مهارت افزایی، اصول مذاكره، آشنایی با قوانین كشور را طی نمایند تصریح كرد: وزارت علوم به دوره های كارورزی نگاه ویژه ای دارد و برای كمك به صنایع این مورد را الزامی كرده است.
در آخر دكتر سیف با اشاره به اینكه هر استان دارای مشكلات خاص خودش می باشد تصریح كرد: دانشگاه ها برای رفع این مشكلات باید پیشرو و اثرگذار باشند و این نكته را هم نباید فراموش كرد اگر هر سازمانی پویا و فعال نباشد مرگش فرامی رسد و فسیل می شود.

1398/09/23
22:55:31
5.0 / 5
4390
تگهای خبر: آزمایش , آموزش , پژوهش , تحصیل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور