رئیس دانشگاه مطرح كرد؛

راه اندازی ۵ مركز نوآوری در ۵ دانشكده امیركبیر

راه اندازی ۵ مركز نوآوری در ۵ دانشكده امیركبیر كنكوری: رئیس دانشگاه صنعتی امیركبیر از راه اندازی 5 مركز نوآوری در 5 دانشكده دانشگاه آگاهی داد.به گزارش كنكوری به نقل از دانشگاه صنعتی امیركبیر، سید احمد معتمدی در یازدهمین كنفرانس ملی فرماندهی و كنترل در دانشگاه صنعتی امیركبیر اظهار داشت: دانشگاه صنعتی امیركبیر قدیمی ترین دانشگاه صنعتی كشور به شمارمی رود.
وی با اشاره به اینكه دانشگاه صنعتی امیركبیربزرگترین دانشگاه صنعتی كشور نیز به حساب می آید چونكه دارای ۱۴ هزار دانشجو، ۱۸ دانشكده و ۴ پردیس است، اظهار داشت: ۵۰ درصد دانشجویان این دانشگاه در مقاطع تحصیلات تكمیلی تحصیل می كنند.
معتمدی با اشاره به اجرای اصلاح ساختاری در دانشگاه صنعتی امیركبیر گفت: در این راستا دانشكده ها و پژوهشكده های دانشگاه را در چارچوب پردیس های تخصصی ساماندهی كردیم. چونكه طرح نزدیك شدن دانشكده های در رابطه با یكدیگر سبب می شود تا كارهای دانشگاه تخصصی تر دنبال شود.
رئیس دانشگاه صنعتی امیركبیر گفت: هم اكنون این دانشگاه در۴ رتبه بندی معتبر جهانی حضور فعال دارد و الان بهترین رتبه این دانشگاه بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ است.
معتمدی افزود: دانشگاه های كشور همچون دانشگاه صنعتی امیركبیر از نظر محتوایی و ساختاری با دانشگاه های نسل سوم فاصله دارند بدین سبب در این دانشگاه به دنبال رسیدن به دانشگاه نسل سوم هستیم.
وی با اشاره به اینكه دانشگاه نسل سوم، دانشگاه هایی هستند كه در چرخه اقتصادی كشور خود موثر هستند، اظهار داشت: در این راستا دانشگاه بر سه محور كارآفرینی، مهارت افزایی و قرارداد صنعتی توجه ویژه ای دارد براین اساس درحال حاضر تعداد مراكز رشد و شركت های دانش بنیان این دانشگاه از مرز ۲۰۰ شركت و مركز عبور كرده است.
معتمدی اظهار داشت: برنامه داریم تا سال آینده تعداد مراكز رشد و شركت های دانش بنیان این دانشگاه به ۳۰۰ مركز و شركت افزایش یابد.


منبع:

1398/09/20
21:43:15
5.0 / 5
4690
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور