نماینده كاشمر:

خیلی از سوالات دانشجویان بی پاسخ گذاشته می شود

خیلی از سوالات دانشجویان بی پاسخ گذاشته می شود به گزارش كنكوری ایسنا/خراسان رضوی نماینده مردم كاشمر در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: گرچه دانشگاه به معنای مكانی است تا هر سوالی كه برای یك انسان متفكر و فرهیخته به وجود آمد، پاسخ قانع كننده ای وجود داشته باشد اما متاسفانه در بعضی موارد اجازه سوال كردن به دانشجویان داده نمی‎شود و خیلی از سوالاتشان بی پاسخ گذاشته می شود.بهروز بنیادی در همایش روز دانشجو كه با همت انجمن اسلامی دانشجویان دانشكده پرستاری كاشمر برگزار شد، عنوان كرد: باآنكه هر چند سال نیاز داریم بازبینی قانون اساسی صورت گیرد، اما علیرغم این كه در 12 آذرسال 60 نخستین قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران نوشته شد و در سال 68 بازبینی گردید از آن سال تابحال هیچ تغییری در قانون ایجاد نشده است.

نماینده مردم كاشمر در مجلس اظهار نمود: به رغم اینكه فصل سوم قانون اساسی حقوق ملت‎ها نظیر ندارد ولی متاسفانه همانند خیلی از قوانین كشور كه مصوب شده، در مرحله اجرا گرفتار اختلاف سلیقه شده‎ایم و هر كس به گونه‎ای برای خود تفسیر می‎كند.

وی خاطرنشان كرد: همه برای خود مفسر قانون شدند، به صورتی كه نخستین آثار قانون شكنی در 16 آذر سال 32 زمانی كه نیروهای نظامی وارد محوطه دانشگاه شدند، دیده شد.

وی اظهار داشت: دانشجویان باید مطالبه كنند و نگذارند برای برخی حصار و چارچوب مشخص شود، دانشجویان باید در تمامی اركان نظام نفوذ كنند و به راحتی صحبت و مطالبه‎گری كنند.

نماینده مردم كاشمر در مجلس عنوان كرد: نترسیدن و طماع نبودن دو صفت بارز دانشجویان است، تا وقتی دانشجویان این دو صفت را داشته باشند موفق خواهند بود، دانشجویان باید بدون ترس و هراس از هر كس در هر پست و مقامی سوال و مطالبه كنند.

وی افزود: كمیته انضباطی و گزینش برازنده دانشجویان نیست، باآنكه دانشگاه به معنای مكانی است تا هر سوالی كه برای یك انسان متفكر و فرهیخته به وجود آمد، پاسخ قانع كننده ای وجود داشته باشد اما متاسفانه اجازه سوال كردن به دانشجویان داده نمی‎شود و خیلی از سوالات شان بی پاسخ گذاشته می شود و با هزاران مساله انحرافی دیگر آغشته شده و اجازه ظهور و بروز به آن داده نمی‎شود.

بنیادی مطرح كرد: دانشجویان در دانشگاه باید اجازه داشته باشند هر سوالی در هر زمینه‎ای را بپرسند و اساتید هم بتوانند آزادانه وارد مبحث گفتگو شوند، اما وقتی در محیطی همانند دانشگاه كه در آن قدرت طلبی نیست و ثروت و قدرتی وجود ندارد اجازه گفتگو، تضارب آرا و برگزاری كرسی های آزاد اندیشی كه بارها رهبر معظم انقلاب بر آن تاكید دارند، داده نمی‎شود چه انتظاری می‎توان داشت كه حاكمیت در سطح كلان با هم گفتگو كنند.

نماینده مردم كاشمر در مجلس اضافه كرد: چون بعضی از مسؤلان از بالا به پائین آلوده به ثروت، قدرت و انواع نیازها و طمع‎ها شدند برای حفظ قدرت خودشان حاضر نیستند در خیلی از مسائل در كنار هم قرار بگیرند.
1398/09/18
14:08:29
5.0 / 5
4446
تگهای خبر: دانشجو , دانشكده , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور