وزیر علوم در پیام روز دانشجو :

جریان های اصیل دانشجویی تكاپوی مسئولانه خویش را صرف تحقق عدالت اجتماعی و نیل به توسعه علم كردند

جریان های اصیل دانشجویی تكاپوی مسئولانه خویش را صرف تحقق عدالت اجتماعی و نیل به توسعه علم كردند به گزارش كنكوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در پیامی با گرامیداشت ۱۶ آذرماه؛ روز دانشجو، خاطرنشان كرد: جریان های اصیل دانشجویی حضور و تكاپوی مسئولانه خویش را مصروف تحقق عدالت اجتماعی و نیل به توسعه علمی پایدار و همه جانبه نموده اند.


به گزارش كنكوری به نقل از ایسنا، به نقل از اداره كل روابط عمومی وزارت علوم، در متن پیام دكتر غلامی آمده است:
فرا رسیدن سالروز شانزدهم آذر، روز دانشجو كه تجلی و تداعی گر رشادت و نقش آفرینی ممتاز دانشجویان است به دانشگاهیان سرافراز، بخصوص دانشجویان بصیر و آگاه تبریك میگویم.
بدون شك جامعه دانشگاهی همواره آرمان گرایی و استكبارستیزی را فریاد زده؛ عالمان و عموم جامعه دانشجویان را طلایه داران آزادی خواهی و عدالت طلبی دانسته و شور و اشتیاق عالمانه، مشفقانه، جهادی و ظلم ستیز شأن را تحسین و آفرین گفته اند. تلاش و مساعی جریان دانشجویی را نمی توان به ساحت محدود سیاست فروكاست چون كه در عرصه های علمی، آموزشی، پژوهشی و فرهنگی هم اعتلا، آبادانی و استقلال ایران اسلامی را سرلوحه تلاش خود قرار داده است.
جریان های اصیل دانشجویی حضور و تكاپوی مسئولانه خویش را مصروف تحقق عدالت اجتماعی و نیل به توسعه علمی پایدار و همه جانبه نموده اند، چون پیش گامی در عرصه تلاش مجاهدانه و حركت برای تحقق چشم اندازهای علمی و اقتصادی مورد اهتمام جریان دانشجویی كشور است.
مجموعه نظام جمهوری اسلامی به آینده این جریان امیدوار و درخشش و پیشرفت فردای كشور را در گرو وجود دانشجویان فعال، نوآور و بالنده ای می داند كه سرمایه های انسانی و موتور محركه توسعه هر كشور می باشند و در این راه فهم شرایط زمانه و درك فراز و فرودهایی كه ایران عزیز در چند دهه معاصر از سر گذرانده، موجد بینش و تعمیق آگاهی تاریخی است كه می تواند هویت بخش و امید آفرین باشد.
پُر پیدا است كه آرمان خواهی و استكبار ستیزی دانشجویان كه ریشه در ۱۶ آذر دارد بخشی از داشته ها وسرمایه معنوی دانشگاه می باشد كه در مقاطع مختلف نقش خویش را ایفا نموده است. وظیفه خود می دانیم این روز را گرامی بداریم و درود و سلام خویش را نثار روح و روان شهیدان به خون خفته ۱۶ آذر ۱۳۳۲، آقایان بزرگ نیا، قندچی وشریعت رضوی نمائیم.1398/09/17
10:02:33
5.0 / 5
4341
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور