طهرانچی در مراسم رونمایی از فراصندوق مطرح كرد

توسعه استارتاپ ها در دانشگاه آزاد با هدف تربیت نیروی كارآمد

توسعه استارتاپ ها در دانشگاه آزاد با هدف تربیت نیروی كارآمد به گزارش كنكوری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با تاكید بر اینكه با پول نفت نمی توان اقتصاد پویا را ساخت، اظهار داشت: بر این اساس تمركز ما بر تربیت نیروی كارآمد بود كه توسعه استارتاپ ها را در دستور كار قرار دادیم.


به گزارش كنكوری به نقل از ایسنا، دكتر محمدمهدی طهرانچی امروز در مراسم رونمایی از فراصندوق با طرح این سوال كه چرا فعالیت دانشگاه ها به ثمر نمی رسد، اضافه كرد: در سال های گذشته شاهد بودیم كه دانشگاه ها هیچ گاه در حوزه تحقیقات حوزه نفت وارد نشدند، ولی از پول نفت بهره می برند. در گذشته دانشگاه ها بیشتر مصرف كننده بودند تا زایش گر.
وی افزود: زمانی كه در دانشگاه آزاد مشغول به فعالیت شدم، مشاهده كردم كه این دانشگاه سهم ۳۸ درصدی در آموزش عالی دارد و هر ساله ۳۰۰ هزار نوجوان بالای ۱۸ سال در آن وارد می شوند، ضمن آنكه سرمایه آن از سرمایه های مردم تأمین می شود؛ ولی این فضا با رویكردهای نفتی اداره می شد.
طهرانچی با اشاره به اینكه با پول نفت نمی توان اقتصاد پویا ساخت، اشاره كرد: بر این اساس تمركز ما بر تربیت جوانان كارآمد و با كیفیت بوده است كه در این راستا نسبت به ایجاد و توسعه استارتاپ ها و ایجاد فضای نوآورانه در فضای دانشگاه آزاد اقدام كردیم.
رئیس دانشگاه آزاد ابراز امیدواری كرد كه این تغییر رویكرد نسبت به فضای كسب و كار سبب رونق كارهای دانش بنیان شود.
منبع:

1398/09/11
23:00:42
5.0 / 5
4542
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور