رئیس پژوهشگاه صنعت نفت خبر داد

تاثیر ۴۰۰ میلیون دلاری در اقتصاد نفت

تاثیر ۴۰۰ میلیون دلاری در اقتصاد نفت به گزارش كنكوری رئیس پژوهشگاه صنعت نفت از طرح ملی میزبانی این پژوهشگاه از دانشجویان كارشناسی ارشد و دكتری آگاهی داد و اظهار داشت: مقرر است بر طبق این طرح در پنج سال پژوهشگاه، 500 دانشجوی كارشناسی ارشد و دكتری از دانشگاه های برتر را میزبانی كند.


به گزارش كنكوری به نقل از ایسنا، دكتر جعفر توفیقی در هفتمین گردهمایی دانشگاه ها و پژوهشگاه های عضو طرح اقتصاد مقاومتی، نشست تشریح و ارائه "گزارش عملكرد یك ساله پروژه ارتقای ۵ دانشگاه و ۵ پژوهشگاه به تراز جهانی" كه امروز در سالن جهاد وزارت علوم برگزار شد، با تاكید بر اینكه پژوهشگاه صنعت نفت در زنجیره تجاری سازی علم در حلقه های آخر سطوح آمادگی فناوری قرار دارد كه منجر به تولید تكنولوژی می شود، اظهار داشت: این پژوهشگاه از نظر زنجیره ارزشی فعالیت ها یك ویترین از تمام فعالیت های صنعت نفت و گاز است كه بعنوان پژوهش و فناوری صورت می گیرد.
وی در ادامه اظهار نمود: همچون پروژه های صنعت نفت می توان به مطالعات یك پارچه مخزنی در كشور در ناحیه دشت آبادان اشاره نمود كه به برآورد میلیاردها شبكه نفت جدید منجر گردیده است و پژوهشگاه می تواند در این طرح با دانشگاه ها همكاری كند.
رئیس پژوهشگاه صنعت نفت درباب طرح اكتشافی در تمام پهنه خلیج فارس با تقاضای شركت نفت نیز اظهار داشت: این طرح در یك دوره ای بزرگترین طرح پژوهشی كشور بود كه به شناخت هیدروكربنی منجر گردیده است. در واقع همه طرح های پژوهشگاه صنعت نفت باید حتما متقاضی صنعتی داشته باشند گرچه این پژوهشگاه در فناوری های آینده هم با هزینه های خود فعالیت می كند.
به گفته وی، از دیگر طرح هایی كه توسط پژوهشگاه صنعت نفت در حال انجام می باشد می توان به شناسایی، مطالعه و ارزیابی منابع شیل گازی در ناحیه لرستان، تهیه و طراحی پایلوت ازدیاد برداشت و خدمات آزمایشگاهی لازم برای توسعه میدان نفتی یادآوران، طرح دوغاب سیمان سبك وزن، تفاهم نامه با شركت مپنا برای تحول در صنعت گاز، حل مشكل استفاده سوخت ناوگان كشتیرانی، طرح حوزه كاتالیست ها و طرح صرفه جویی در مصرف آب و... اشاره نمود.
وی در ادامه از طرح ملی میزبانی پژوهشگاه صنعت نفت از دانشجویان كارشناسی ارشد و دكتری دانشگاه های برتر آگاهی داد و اشاره كرد: مقرر است بر طبق این طرح در پنج سال پژوهشگاه، ۵۰۰ دانشجوی كارشناسی ارشد و دكتری از دانشگاه های برتر را میزبانی كند. در واقع پروژه هایی كه توسط این دانشجویان تحصیلات تكمیلی در این پژوهشگاه ارائه می شود در جهت توسعه زیرساخت های علمی كشور خواهد بود.
توفیقی درانتها با اشاره به اثربخشی پژوهش های پژوهشگاه صنعت نفت در اقتصاد اشاره كرد: پژوهش هایی كه در این پژوهشگاه صورت گرفته ۴۰۰ میلیون دلار در اقتصاد نفت اثربخشی داشته است گرچه اثربخشی پژوهش های پژوهشگاه بیشتر از این است.
منبع:

1398/09/10
21:09:43
5.0 / 5
4659
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور