دانستنی هایی درباره تزریق ژل

دانستنی هایی درباره تزریق ژل به گزارش كنكوری ایسنا/لرستان یك متخصص پوست اظهار داشت: نباید در تزریق از ژل های دائم كه ماندگاری طولانی دارند استفاده گردد و سفارش می شود از ژل هایی كه بین ۶ ماه تا ۲ سال عمر دارند استفاده گردد.


دكتر حمید رشنو در گفتگو با ایسنا اظهار نمود: یكی از اتفاقاتی كه در میانسالی سبب رنجیده خاطر شدن بسیاری بویژه بانوان می شود، ایجاد خطوط عمیق در قسمت های مختلف صورت است. معمولاً برای پركردن این خطوط خالی و حتی افتادگی گونه ها از filler ها یا همان پركننده ها استفاده می شود.
وی افزود: فیلرها مواد مصنوعی هستند كه تحت عنوان ژل استفاده می شوند و یكسری از فیلرها از چربی بدن مورد استفاده قرار می گیرد كه هركدام معایب و محاسن خویش را دارند.
این متخصص پوست با اشاره به اینكه مقدار تزریق ژل كنترل شده تر است و برای حجم های كوچك صورت مناسب تر هستند بطوریكه حجم دهی آن دقیق تر و تنظیم آن راحت تر بوده و كاملا قابلیت جذب دارد، بیان كرد: این مواد به مرور زمان جذب خواهد شد و یا داروهای ضد ژلی وجود دارد كه آنها را از بین می برد.
رشنو با اشاره به اینكه برای حجم دهی بالا(سینه وباسن) باید از روش تزریق چربی بهره برد كه این چربی از بافت خود فرد بوده، آلودگی ندارد و واكنش و آلرژی ایجاد نمی كند، اظهار داشت: همینطور برای حجم های كوچك نظیر صورت استفاده می شود و احتمال عفونت در آن كم است.
وی با اشاره به اینكه جذب شدن چربی قابل پیشبینی نیست و چنانچه بخواهیم به نتیجه مورد نظر خود برسیم باید چندین بار تزریق شود و چون جزو بافت اصلی بدن بوده ماندگار تر است، اظهار داشت: بعد از حجم دهی عضو مورد نظر بدن امكان تخلیه چربی و كوچك تر كردن آن خیلی سخت است.
این متخصص پوست بیان كرد: نباید در تزریق از ژل های دائم كه ماندگاری طولانی دارند استفاده گردد و سفارش می شود از ژل هایی كه بین ۶ ماه تا ۲ سال عمر دارند استفاده گردد.
رشنو با اشاره به اینكه در تزریق ژل، تكنیك تزریق، محل تزریق و استریل بودن محل خیلی تاثیردارد، اضافه كرد: عمر ژل ها بین شش ماه تا دو سال است و عموماً با تغییر آناتومی سالانه صورت هماهنگ هستند، كه مشكلی برای فرد پیش نخواهند آورد.
وی عنوان كرد: افراد برای تزریق ژل باید به پزشك رجوع كنند نه آرایشگاه ها، چون این افراد تخصص لازم را در شناخت نوع فیلرها و ژل ها ندارند و عموما از مواد غیرمرغوب با قیمت پایین استفاده می نمایند كه می تواند مشكلات و عوارضی برای متقاضیان ایجاد كند.
این متخصص پوست خاطرنشان كرد: بعضی از این عوارض شامل از بین رفتن قسمتی از بافت صورت (لب، بینی و یا چشم) است.1398/09/03
10:03:36
5.0 / 5
4911
تگهای خبر: متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور