در سی و یكمین مركز؛

دفتر كنسولی دانشجویان غیر ایرانی در دانشگاه كردستان راه اندازی شد

دفتر كنسولی دانشجویان غیر ایرانی در دانشگاه كردستان راه اندازی شد كنكوری: سی و یكمین مركز عرضه خدمات كنسولی به دانشجویان خارجی شاغل به تحصیل در دانشگاه كردستان افتتاح شد.به گزارش كنكوری به نقل از سازمان امور دانشجویان، سی و یكمین مركز عرضه خدمات كنسولی به دانشجویان خارجی شاغل به تحصیل در دانشگاه های ایران در دانشگاه كردستان افتتاح شد.
عبدالحمید علیزاده در نشست افتتاح دفتر اموركنسولی دانشجویان غیرایرانی استان كردستان اظهار داشت: ۴۰ هزار دانشجوی خارجی در ۴۳ مركز دانشگاهی پویا در مشغول به تحصیل هستند.
وی اضافه كرد: استان كردستان پانزدهمین استان كشور از لحاظ تعویض اختیارات امور كنسولی از جانب وزارت علوم به دانشگاه ها است و هم اكنون تمام این امور در بیشتر از نیمی از استان های كشور در جهت تمركز زدایی به دانشگاه ها تفویض شده است.
مدیركل امور دانشجویان غیرایرانی سازمان امور دانشجویان اضافه كرد: در حوزه آموزش عالی و موارد در رابطه با روابط بین الملل و دانشجوی خارجی اگر امروز دانشگاه كردستان در رنكینگ بین المللی در رتبه ۸۰۱ تا ۱۰۰۰ قرار گرفته است، نشان دهنده فعالیت و اقدامات مثبت مجموعه دانشگاهی این استان است.
علیزاده با اشاره به اینكه در جهان شاخصهای بسیاری برای ارزیابی از لحاظ اینكه كدامین دانشگاه قابلیت كسب رنكینگ های بین المللی را دارد مطرح است و خاطرنشان كرد: خرسندیم كه در دل این آب و خاك، كردستان به چنین درجه و اعتباری رسیده است.
وی به سه خصوصیت مهم دانشگاه كردستان در پذیرش و جذب دانشجوی خارجی اشاره نمود و اضافه كرد: دانش آموخته شدن تعداد خیلی از دانشجویان خارجی و اهدای سند دانشنامه به این دانشجویان، برگزاری ۴ دوره آزمون سامفا (آزمون بسندگی زبان فارسی) و تنوع فعالیت های بین المللی، همچون این خصوصیات بارز است.
مدیركل امور دانشجویان غیرایرانی سازمان امور دانشجویان با اشاره به اینكه دانشگاه ها در معادلات اجتماعی نقش مهمی دارند، اظهار داشت: باید عمده ترین تصمیم سازی های اجتماعی در محیط دانشگاهی اتفاق بیافتد.
وی اظهار داشت: دانشگاه كردستان در راه بین المللی سازی در آموزش عالی در كشور پیشرو است.
علیزاده با اشاره به اینكه لزوم های بین المللی سازی در حوزه داخلی شامل اسناد بالادستی، زیرساخت ها و فرایندها است، تصریح كرد: تابحال از ۱۲۹ ملیت، دانشجوی خارجی برای تحصیل به ایران آمده اند كه از این تعداد عده ای فارغ التحصیل و تعدادی الان مشغول به تحصیل هستند.
وی در جهت رشد پذیرش دانشجوی خارجی، مأموریت سپاری به دانشگاه ها، تمركز زدایی و عرضه خدمات در بستر الكترونیك را همچون اهداف و برنامه های مهم وزارت علوم شمرد.

1398/08/26
17:35:17
5.0 / 5
4360
تگهای خبر: آموزش , تحصیل , خدمات , دانشجو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور