در گزارش كنكوری اعلام شد

شرط بازبینی امتیاز كنكوری فرزندان اساتید در شورای انقلاب فرهنگی

شرط بازبینی امتیاز كنكوری فرزندان اساتید در شورای انقلاب فرهنگی به گزارش كنكوری عضو شورایعالی انقلاب فرهنگی اظهار داشت: هنوز مصوبه سهمیه فرزندان اعضای هیئت علمی برای بازبینی به شورا عرضه نشده درصورتی كه دبیر شورا به صورت كتبی اعلام نماید در دستور كار شورا قرار می گیرد.منصور كبگانیان در گفتگو با خبرنگار مهر درباره بازبینی مصوبه سهیه فرزندان اعضای هیئت علمی در شورایعالی انقلاب فرهنگی اظهار داشت: یك مقداری این مورد بزرگ نمایی شد، مشمولان این مصوبه باید ۹۲ و نیم درصد امتیاز را كسب كنند.
وی افزود: البته دراین خصوص ما هیچ مشكلی نداریم اگر دبیر شواری عالی انقلاب فرهنگی آنرا ابلاغ كند آنرا انجام می دهیم.
عضو شورایعالی انقلاب فرهنگی درباره اینكه آیا بازبینی مصوبه سهمیه اعضای هیئت علمی به شورا ابلاغ نشده است اظهار داشت: به صورت شفاهی این مورد توسط دبیر شورا مطرح شده اگر به صورت كتبی هم ابلاغ شود در دستور كار شورایعالی انقلاب فرهنگی قرار می گیرد. وی با اشاره به نظر شخصی خود درباره امتیاز فرزندان اعضای هیئت علمی اظهار داشت: عدد 92 و نیم درصد سهم بالایی از سهمیه های كنكور ندارد. كبگانیان با اشاره به سایر سهمیه های كنكور اضافه كرد: طی دو سال قبل مصوبه مجلس درباره سهمیه فرزندان شاهد و ایثارگر تا اندازه ای كار ما را سخت كرد كه باید این سهمیه اصلاح گردد تا مبحث عادلانه تر شود.
به گزارش كنكوری به نقل از مهر، قبل از این حجت الاسلام سیدسعید عاملی درباره امتیاز فرزندان اعضای هیئت علمی در كنكور عنوان كرده بود: شورایعالی انقلاب فرهنگی یك شورایی است كه در حوزه آموزش عالی باید رابطه بین دانشگاه، جامعه و بازار را برقرار كند. برای همین حساسیت اجتماعی برای شورا مهم می باشد و نمی تواند در مورد حساسیت های اجتماعی بی تفاوت باشد.
وی یادآورشده بود: یكی از حساسیت های اجتماعی این احساس است كه درباره جذب فرزندان اساتید تبعیض صورت می گیرد.
عاملی عنوان كرده بود: از سوی دیگر خود دانشگاهیان می گویند هر دستگاهی كه در حوزه ای مأموریت دارد یك مزایایی برای خود قائل است و این توقع را دارند كه اگر دانش آموزی حد نصاب ۸۰ درصد را به دست آورد باید بتواند از این مزیت استفاده نماید.
دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی تاكید كرده بود: ما باید این مصوبه را بررسی دوباره نماییم.

1398/08/18
15:18:51
5.0 / 5
4709
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور