مدیرهمكاری های علمی و بین المللی دانشگاه خبرداد:

همكاری دانشگاه امیركبیر با 54 دانشگاه تركیه

همكاری دانشگاه امیركبیر با 54 دانشگاه تركیه به گزارش كنكوری مدیرهمكاری های علمی و بین المللی دانشگاه صنعتی امیركبیر با اشاره به فعالیت های بین المللی این دانشگاه در سطح آموزشی و پژوهشی اظهار داشت: این دانشگاه دارای روابط گسترده بین المللی است و هم اكنون با 54 دانشگاه تركیه همكاری دارند.


به گزارش كنكوری به نقل از ایسنا، دكتر امیرگل رو در جلسه بازدید هیاتی از دانشگاه غازی آنتپ از دانشگاه صنعتی امیركبیر، اظهار داشت: این دانشگاه 14 هزار دانشجو است كه حدود 50 درصد دانشجویان در مقاطع تحصیلات تكمیلی تحصیل می كنند و 35 درصد دانشجویان را هم زنان می سازند هم اكنون هم با دانشگاه های زیادی در تركیه ارتباط دارد.
وی با اشاره به اینكه تابحال 10 نفر از اساتید دانشگاه امیركبیر بعنوان وزیر انتخاب و فعالیت كردند، اضافه كرد: مقالات اساتید این دانشگاه از نظر كمی و كیفی در رده بسیار بالایی است و دانشگاه صنعتی امیركبیر این توانایی را دارد كه تمام برنامه های آموزشی خویش را به زبان انگلیسی عرضه كند.
مدیرهمكاری های علمی و بین المللی دانشگاه صنعتی امیركبیر با اشاره به اینكه اغلب مراكز تحقیقاتی این دانشگاه بین رشته ای هستند، اضافه كرد: این دانشگاه دارای دو شتاب دهنده بین المللی است، تصریح كرد: این دانشگاه در حوزه بین المللی به دنبال فعالیت های اجرایی و عقد قرارداد است. هدف این دانشگاه عقد تفاهم نامه هایی كه قابلیت اجرایی ندارند، نیست.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیركبیر، وی افزود: این دانشگاه با كشورهای مختلف فعالیت های بین المللی دارد و در این راستا با دانشگاه های كشورهای هلند، اتریش، آلمان، بلژیك و فرانسه هم دوره های مشترك بین المللی برگزار می نماید و بعضی از برنامه های این دانشگاه هم سه جانبه است.
دكتر گل رو با اشاره به اینكه دانشگاه صنعتی امیركبیر در جذب دانشجویان بین المللی موفق بوده است، اظهار داشت: دانشگاه صنعتی امیركبیر جز كنسرسیوم های بین المللی هست كه این امر نشان دهنده حضور فعال دانشگاه در سطح بین المللی است.
وی تصریح كرد: دانشگاه صنعتی امیركبیر با 54 دانشگاه تركیه همكاریهای علمی بین المللی را شروع كرده و با 4 دانشگاه این كشور قرارداد تبادل استاد و دانشجو دارد.
در ادامه دكتر سیداحمد معتمدی رئیس دانشگاه صنعتی امیركبیر نی اظهار داشت: امیداوریم این دیدار مقدمه ای برای همكاریهای بعدی باشد. ضمن اینكه دانشگاه صنعتی امیركبیر جز قدیمی ترین دانشگاه های صنعتی كشور به حساب می آید. همینطور این دانشگاه از نظر تعداد دانشجو و رشته هم بزرگترین دانشگاه صنعتی كشور است و دارای 200 شركت دانش بنیان و استارت آپ است.


ضرورت انجام برنامه ریزی مناسب برای ارتباط دانشگاه های غازی آنتپ و امیركبیر
در ادامه این بازدید دكتر علی گور رئیس دانشگاه غازی آنتپ اظهار داشت: این دانشگاه دارای مركز تحقیقاتی گسترده است كه امیداوریم بتوانیم در این مركز با دانشگاه صنعتی امیركبیر همكاری داشته باشیم و به علت موقعیت صنعتی شهرغازی آنتپ تركیه، دانشگاه غازی آنتبپ هم جز حامیان بخش صنعت به حساب می آید و با صنایع مختلف همكاری دارد.
وی ادامه داد: دانشگاه غازی آنتپ در بخش مهندسی ازسطح بسیار بالایی برخودار است. این دانشگاه دارای 54 هزار دانشجو است كه 4 هزار و 500 نفر از این دانشجویان از 107 كشور دنیا هستند.
رئیس دانشگاه غازی آنتپ تصریح كرد: در مجموع بالغ بر 8 هزار نفر دانشجو این دانشگاه در مقاطع دكتری تحصیل می كنند و152 هزار دانشجو این دانشگاه هم در مقاطع كارشناسی ارشد مشغول به فعالیت هستند كه اغلب دانشجویان مقاطع كارشناسی ارشد این دانشگاه بین المللی هستند.
دكتر علی گور تصریح كرد: درحال حاضر تعداد40 دانشجوی ایرانی هم در مقاطع كارشناسی ارشد این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند و همینطور 8 مدرس ایرانی فعال هم در این دانشگاه مشغول به كار است.
وی عنوان كرد: این دانشگاه دارای هزار و 800 نفر پرسنل آموزشی، بیشتر از هزار استاد و 20 دانشكده در حوزه های مختلف مهندسی، علوم انسانی و پزشكی است.
رئیس دانشگاه غازی آنتپ اظهار داشت: در مجموع در كشور تركیه تعداد 206 دانشگاه وجود دارد.
دكتر علی گور عنوان كرد: در دانشگاه غازی آنتپ دروس آموزشی به سه زبان تركی، انگلیسی و عربی تدریس می شود این درحالی است كه دروس مربوط به رشته های مهندسی تنها به زبان انگلیسی عرضه می شود ازاین رو دوره های كارشناسی مهندسی این دانشگاه 5 ساله است و دانشجویان در سال اول باید واحدهای زبان انگلیسی بگذرانند مگر اینكه دارای مدرك معتبر زبان باشند.
وی با اشاره به اینكه دوره های كارآموزی دانشجویان این دا نشگاه در صنایع مختلف برگزار می شود، اضافه كرد: دانشجویان این دانشگاه بعد از تحصیل به یكی از كارخانه ها معرفی می شود ازاین رو دانشجویان تا زمانی كه برگه تاییده از صنعت نگیرد نمی تواند مدرك دریافت كند. این دانشگاه با هزار و 250 كارخانه ارتباط دارد.
دكتر علی گور با اشاره به پارك تكنولوژی دانشگاه غازی آنتپ اظهار داشت: در این پارك 90 شركت فعالیت می نمایند كه تعداد 35 شركت در حوزه نرم افزار و مابقی شركت ها در دیگر حوزه ها فعالیت می نمایند و دوره های آموزشی دانشگاه همواره درحال بروز رسانی با رویه های بین المللی است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه امیركبیر، رئیس دانشگاه غازی آنتب تصریح كرد: 72 درصد دانشجویان این دانشكاه بعد از برگزاری دوره های كارآموزی در كارخانه ها در همان جا مشغول به كار می شوند و این دانشگاه دارای مركز تحقیقاتی گسترده است كه امیداوریم بتوانیم در این مركز با دانشگاه صنعتی امیركبیر همكاری داشته باشیم.1398/08/14
10:24:51
5.0 / 5
4080
تگهای خبر: آموزش , استاد , پزشكی , پژوهش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور