رییس دانشگاه آزاد:

كلینیك كشاورزی و تكنولوژی های جدید در دانشگاه آزاد استان مركزی ایجاد شود

كلینیك كشاورزی و تكنولوژی های جدید در دانشگاه آزاد استان مركزی ایجاد شود به گزارش كنكوری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در جریان بازدید از شهر فناوری و نوآوری واحد اراك و نمایشگاه دستاوردهای علمی و پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی استان مركزی پیشنهاد كرد: مركز مشاوره و كلینیك كشاورزی و تكنولوژی های جدید در دانشگاه آزاد اسلامی استان مركزی راه اندازی شود تا یك چرخه اقتصادی مؤثر در حوزه كشاورزی ایجاد شود.


به گزارش كنكوری به نقل از ایسنا، دكتر محمدمهدی طهرانچی در ادامه برنامه های سفر یك روزه خود به استان مركزی با حضور در شهر فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراك، از نمایشگاه دستاوردهای علمی و پژوهشی واحدها و مراكز آموزش عالی دانشگاه آزاد اسلامی استان مركزی بازدید كرد.
طهرانچی در این بازدید دوساعته، از دستاوردهای پژوهشی استان در حوزه دام، آبزیان، تولید علوفه و سیلاژ، دستگاه برداشت پیاز زعفران، سیستم آموزشی PLC و كنترل صنعتی، ربات های مسیریاب و مانع یاب، بورد لاجیك آزمایشگاهی، محصولات تولیدشده در حوزه گیاهان دارویی، دستاوردهای مدارس سما، پودر لاغری گیاهی، پماد عضلانی با پایه دارچین، اسپری ضددرد عضلانی گیاهی، استخوان های مصنوعی، سامانه میز خدمت و... بازدید به عمل آورد و با پژوهشگران حاضر در این نمایشگاه گفتگو كرد.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی همینطور از كارگاه تحقیقاتی طراحی و دوخت در واحد اراك بازدید كرد.
وی در حاشیه این بازدیدها، با اشاره به انجام سفرهای استانی به منظور آشنایی با ظرفیت ها و توانمندی های واحدها، اظهار داشت: این سفرها در جهت آشنایی بیشتر با واحدها انجام می شود تا بتوانیم با حمایت سازمان مركزی، واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی را در جهت خدمت به شهرها به كار گیریم.
طهرانچی با اشاره به رویكرد دانشگاه آزاد اسلامی در گذشته، خاطرنشان كرد: گام اول این دانشگاه به فعالیت های آموزشی اختصاص داشت. حالا كه همزمان با گام دوم انقلاب اسلامی، دانشگاه آزاد اسلامی هم وارد گام دوم حیات خود شده است، توجه به حوزه فناوری و نوآوری بعنوان یكی از مأموریت های اصلی در نظر گرفته شده است. در این راستا به صورت عملیاتی فضاهای آموزشی بلااستفاده واحدها همچون سایت قدیمی واحد اراك، به شهر فناوری و نوآوری تبدیل می شوند تا بتوانیم از تكنولوژی های جدید پشتیبانی كرده و اشتغال جوانان را تأمین نماییم.
وی تصریح كرد: دانشگاه آزاد اسلامی استان مركزی بخصوص واحد اراك، در حوزه فناوری و نوآوری دستاوردهای بسیار خوبی داشته است و برای توسعه فعالیت ها در این عرصه، لازم است موانعی كه در راه اعضای هیأت علمی دانشگاه قرار دارد، برطرف شود. خوشبختانه امسال دانشگاه آزاد اسلامی استان مركزی از لحاظ جذب دانشجو رشد خوبی داشته است كه این مورد نشان از اعتماد مردم به این دانشگاه در حوزه آموزش و اشتغال دانش بنیان جوانان دارد.
طهرانچی در بازدید از دستاوردهای علمی و پژوهشی دانشكده های كشاورزی و منابع طبیعی، پیشنهاد كرد مركز مشاوره و كلینیك كشاورزی و تكنولوژی های جدید در دانشگاه آزاد اسلامی استان مركزی راه اندازی شود تا یك چرخه اقتصادی مؤثر در حوزه كشاورزی ایجاد شود.
سایت قدیمی واحد اراك، به شهر فناوری و نوآوری تبدیل می شوند1398/08/11
11:42:09
5.0 / 5
4073
تگهای خبر: آزمایش , آموزش , اشتغال , پژوهش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور