با هدف استانداردسازی آموزش زبان فارسی برای دانشجویان غیرایرانی؛

مركز آموزش زبان فارسی در دانشگاه یزد تاسیس شد

مركز آموزش زبان فارسی در دانشگاه یزد تاسیس شد به گزارش كنكوری دانشگاه یزد بعنوان پنجمین دانشگاه كشور توانست مجوز فعالیت مركز آموزش زبان فارسی ویژه دانشجویان غیر ایرانی را از سازمان امور دانشجویان وزرات علوم، تحقیقات و فناوری دریافت كند.


به گزارش كنكوری به نقل از ایسنا، دكتر محمدعلی حداد مدیر همكاریهای علمی و بین المللی دانشگاه یزد با بیان این خبر اظهار داشت: تاسیس این مركز با هدف استانداردسازی آموزش زبان فارسی برای دانشجویان غیرایرانی بوجود آمده است و تابحال دانشگاه. های فردوسی مشهد، اصفهان، تهران و دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) توانسته اند این مجوز را دریافت نمایند.
وی ادامه داد: در این مركز آموزش زبان فارسی در چارچوب فارسی عمومی و تكمیلی شامل دو نیمسال تحصیلی به مدت ۳۲ هفته و هر هفته حداقل ۱۰ جلسه دو ساعته مطابق با تقویم دانشگاهی كشور تدریس می شود.
دكتر حداد با اشاره به اینكه در این مركز، مهارت بیان شفاهی، نگارش، درك مطلب و درك شنیداری دانشجویان تقویت خواهد شد، تصریح كرد: برای دوره. های كارشناسی ارشد و دكترای حرفه ای هم در رشته های پزشكی و علوم تجربی، زبان فارسی دروس تخصصی بعنوان دروس پیش نیاز، آموزش داده خواهد شد.
وی با اشاره به افزایش تعداد دانشجویان غیرایرانی در دانشگاه های استان و در دانشگاه یزد، وجود چنین مركزی را در جذب دانشجویان بین. المللی بسیار موثر تلقی نمود.
دكتر حداد تصریح كرد: دانشجویان بین المللی دانشگاه یزد قبل از این برای آموزش زبان فارسی به دانشگاه. های دیگر انتقال می یافتند یا به صورت متمركز در دانشگاه یزد به آنها آموزش داده می. شد كه با عنایت به قابلیت همكاران در گروه ادبیات فارسی و پیشنهاد حوزه معاونت آموزشی و نحصیلات تكمیلی به وزرات علوم، هم اكنون می توانیم از دانشگاه های دیگر متقاضی تحصیل داشته باشیم.
به گزارش اداره كل روابط عمومی وزارت علوم، وی با اشاره به اینكه در مراكز آموزش عالی یزد درصدد ایجاد كنسرسیوم برای انجام فعالیت های بین المللی و جذب دانشجویان بین المللی هستیم، وجود این مركز را در تسهیل پذیرش دانشجویان موثر برشمرد.1398/08/08
09:48:40
5.0 / 5
4190
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور