معاون آموزشی وزیر بهداشت خبر داد

آغاز جذب صدها عضو هیات علمی در دانشگاههای علوم پزشكی كشور

آغاز جذب صدها عضو هیات علمی در دانشگاههای علوم پزشكی كشور به گزارش كنكوری معاون آموزشی وزیر بهداشت ضمن تاكید بر رعایت دستورالعمل معاونت آموزشی در شانزدهمین فراخوان جذب اعضای هیات علمی دانشگاههای علوم پزشكی كشور، عنوان كرد: دانشگاههای علوم پزشكی كشور در جذب اعضای هیات علمی به نقشه توسعه علمی دانشگاهها، نیازهای بومی منطقه و همین طور اجرای برنامه تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشكی توجه ویژه نمایند.


به گزارش كنكوری به نقل از ایسنا، دكتر باقر لاریجانی معاون آموزشی وزارت بهداشت و دبیر شورای آموزش پزشكی و تخصصی با اشاره به اینكه اعضای هیات علمی دانشگاههای علوم پزشكی كشور كلیدی ترین دست اندركاران آموزش علوم پزشكی هستند، اظهار داشت: در برهه فعلی كه تحول آموزش علوم پزشكی بعنوان نقشه راه حوزه آموزش عالی سلامت كشور در دست اجرا است، لازم است جذب اعضای هیات علمی در امتداد این تحولات صورت پذیرد.
دكتر لاریجانی از آغاز پروسه شانزدهمین فراخوان جذب هیات علمی وزارت بهداشت آگاهی داد و اظهار داشت: دستورالعمل فرآیندجذب اعضای هیات علمی دانشگاههای علوم پزشكی كشور از طرف معاونت آموزشی وزارت بهداشت به دانشگاههای علوم پزشكی ابلاغ گردیده است و از دانشگاههای علوم پزشكی كشور انتظار می رود با در نظرگرفتن نیازهای دانشگاه و همین طور با رعایت كامل این دسترالعمل مراحل جذب را اجرا نمایند.
وی اشاره كرد: نقشه توسعه علمی مناطق آمایشی و دانشگاههای علوم پزشكی كشور در چارچوب برنامه تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشكی تدوین شد. در این نقشه برآورد شده باتوجه به نیازهای بومی هر منطقه آمایشی و همین طور چشم اندازهای توسعه علمی منطقه، در هر رشته چه تعداد نیروی انسانی مورد نیاز است.
معاون آموزشی وزیر بهداشت در ادامه اضافه كرد: پس سفارش می شود دانشگاهها در پروسه جذب نیروی هیات علمی نقشه توسعه دانشگاه را مدنظر قرار دهند و اعضای هیات علمی به نحوی جذب شوند كه بتوانند چشم اندازهای توسعه علمی دانشگاه را محقق نمایند.
وی بر ضرورت توجه به نیازهای منطقه در جذب هیات علمی اصرار كرد و اظهار داشت: این نیازسنجی بارها در چارچوب پروژه های مختلف در چارچوب برنامه تحول آموزش در مناطق آمایشی صورت گرفته و توجه به نیازهای واقعی منطقه و مرتفع سازی این نیازها با تربیت نیروی انسانی در سطح مهارتی، آموزش های دانشگاهی عمومی و تخصصی از اهداف مهمی است كه در آموزش علوم پزشكی دنبال می شود.
دبیر شورای آموزش پزشكی و تخصصی پیشبرد اهداف تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشكی در دانشگاهها را از دیگر مسئولیت های اعضای هیات علمی برشمرد و اظهار داشت: لازم است این مساله در نظر گرفته شود كه دانشگاههای علوم پزشكی بعنوان نماینده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی در استان های كشور، برخی وظایف حاكمیتی را نیز برعهده دارند و جذب اعضای هیات علمی باید به نحوی صورت پذیرد كه افرادی در دانشگاههای علوم پزشكی بتوانند این وظایف، همچون برنامه تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشكی را برعهده گرفته و پیگیری نمایند.
به گزارش روابط عمومی معاونت آموزشی وزارت بهداشت، دكتر لاریجانی ضمن آرزوی موفقیت برای داوطلبان شركت در شانزدهمین فراخوان جذب هیات علمی علوم پزشكی اظهار داشت: امیدواریم ورود این نیروهای جوان به دانشگاههای علوم پزشكی بسترهای پویایی بیشتر از پیش و زمینه های نوآوری در دانشگاههای علوم پزشكی كشور را فراهم نماید.
منبع:

1398/08/06
11:29:57
5.0 / 5
4208
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور