رئیس دانشگاه در گزارش كنكوری:

رشته های پرطرفدار در دانشگاه امیركبیر

رشته های پرطرفدار در دانشگاه امیركبیر كنكوری: رئیس دانشگاه امیركبیر با بیان رشته های پرطرفدار در این دانشگاه، از جذب 150 تا 200 دانشجوی خارجی در دانشگاه آگاهی داد.سید احمد معتمدی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره رشته های پرطرفدار این دانشگاه در سال تحصیلی جدید، اظهار داشت: رشته های كامپیوتر، برق و مكانیك همچون رشته های پرمتقاضی ما بودند كه البته این بدان معنا نیست كه سایر رشته ها با اقبال كم روبرو بوده است.
وی افزود: مبنای ما برای بیان اینكه رشته های یاد شده بیشترین متقاضی را داشته، درواقع ملاك قرار دادن ورودی های كنكور سراسری است. این معیار برای دانشجویان تحصیلات تكمیلی؛ یعنی ارشد و دكتری بی معناست، چونكه طبیعتا فارغ التحصیلان مقطع كارشناسی نمی توانند تغییر رشته بدهند و مثلا یك فارغ التحصیل كارشناسی رشته برق، بالطبع در مقاطع بالاتر هم همان رشته را دنبال می كند.
رئیس دانشگاه امیركبیر، تعداد ورودی های جدید این دانشگاه را حدود ۳ هزار و ۴۰۰ نفر برشمرد و اضافه كرد: ما امسال حدود ۱۵۰۰ تا ۱۶۰۰ نفر در مقطع كارشناسی، حدودا همین تعداد در كارشناسی ارشد و نزدیك به ۲۸۰ نفر در مقطع دكتری، ورودی داشتیم كه در مقایسه با سال قبل، تفاوت چندانی دیده نمی گردد.
معتمدی درباب پذیرش دانشجوی خارجی گفت: ما در این عرصه هم، حدودا بدون تغییر نسبت به قبل، در طول سال بین ۱۵۰ تا ۲۰۰ دانشجوی خارجی داریم كه در مقاطع مختلف توزیع می شوند كه البته بیشتر آنها در تحصیلات تكمیلی هستند.
وی اضافه كرد: در مقطع كارشناسی اما غالبا دانشجویانی داریم كه برای ۲ – ۳ ماه و بمنظور گذراندن دوره های كارآموزی و تابستانی در دانشگاه حضور پیدا می كنند كه با وجود این، طبق تعاریف جزو دانشجویان ما محسوب می شوند.


منبع:

1398/08/03
14:48:19
5.0 / 5
4554
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور