وزیر علوم مطرح كرد:

وضع رشد علمی ایران خوب است، استقرار ۱۹۷ مركز رشد در دانشگاه ها

وضع رشد علمی ایران خوب است، استقرار ۱۹۷ مركز رشد در دانشگاه ها به گزارش كنكوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با تاكید بر اینكه وضع رشد علمی كشور خوب است، اظهار داشت: 197 مركز رشد در دانشگاه ها داریم و 43 پارك علم و فناوری نیز فعال می باشند.به گزارش كنكوری به نقل از مهر، منصور غلامی امروز سه شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به وضعیت رشد علمی كشور گفت: رهبر معظم انقلاب خوشبختانه از وضع علمی كشور راضی هستند، در سخنانی كه داشتند گفتند نگذارید شتاب علمی كشور كم شود و كم شود. این مساله نكته ای است كه دانشگاه نیز باید توجه داشته باشند.
وی با اشاره به اینكه وضع رشد علمی كشور خوب است، اشاره كرد: نكته دیگری كه رهبر فرزانه انقلاب تاكید داشتند بحث زیر سوال بردن رشد علمی است، گاهی افرادی ناآگاهانه یا از روی بد دلی رشد علمی كشور را زیر سوال می برند. این مساله برای بخش علمی و ناامیدی جوانان خطرناك می باشد.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اشاره كرد: حتما در كنار رشد علمی انتظار حضور مراكز علمی در بخش فناوری و تولید ثروت از دانش وجود دارد كه این مساله نیز مورد توجه قرار گرفته است.
غلامی با اشاره به اینكه پارك های علم و فناوری را بطور جد مورد حمایت قرار داده ایم و مراكز رشد مختلفی شكل گرفته است، اظهار داشت: ۱۹۷ مركز رشد را در انشگاه ها داریم و ۴۳ پارك علم و فناوری فعال است كه عموما در حوزه وزارت علوم كار می كنند. پارك های دیگری در حوزه های وزارت بهداشت و معاونت علمی و فناوری نیز شكل گرفته اند.
وی افزود: كشورهای دیگری كه رقابت می كنند یا ما با آنها در این شتاب رشد علمی حركت می نماییم، نایستاده اند و در این راه روز به روز بیشتر پیش می روند و هرچقدر پیش می رویم كار سخت تر است.


منبع:

1398/07/23
15:35:16
5.0 / 5
4624
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور