رئیس سازمان امور دانشجویان:

بهره برداری ۶۰ خوابگاه جدید با ظرفیت ۱۲ هزار دانشجو امسال

بهره برداری ۶۰ خوابگاه جدید با ظرفیت ۱۲ هزار دانشجو امسال به گزارش كنكوری رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اظهار داشت: امسال ۶۰ خوابگاه جدید با ظرفیت ۱۲ هزار نفر در دانشگاه های كشور به بهره برداری رسیده است.به گزارش كنكوری به نقل از سازمان امور دانشجویان، مجتبی صدیقی امروز چهارشنبه ۱۷ مهرماه در بازدید از خوابگاه های دانشگاه شهید چمران بیان كرد: بر این اساس تعداد خوابگاه های دانشجویی كشور به یك هزار و ۱۰۰ خوابگاه مجردی ملكی و ۳۰۰ خوابگاه خودگردان مجوز دار رسیده است.
وی در مورد وضعیت دانشگاه شهید چمران اهواز در بخش خوابگاهی، عنوان كرد: شرایط این دانشگاه به لحاظ مسایل محیطی با مناطق دیگر كشور متفاوت می باشد و اصطحكاك ساختمان ها و تجهیزات هم بیشتر است. خوشبختانه در سال های اخیر طرح های خوبی در بخش دانشجویی اجرا شده و كیفیت فضاها ارتقا یافته است.
رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تصریح كرد: تا آخر برنامه ششم توسعه باید حدود ۷۰ هزار نفر به ظرفیت خوابگاهی افزوده شود؛ ساخت خوابگاه های جدید با تسهیلات لازم در دستور كار است كه در صورتیكه بخش خصوصی یا دانشگاه ها بخواهند این خوابگاه ها را راه اندازی كنند از وام بانكی با دو سال تنفس بهره خواهند برد. هم اكنون حدود ۲۸ تا ۳۰ دانشگاه مجوز استفاده ازوام بانكی را برای ساخت خوابگاه دریافت كرده اند.
صدیقی در مورد جذب دانشجویان خارجی هم اضافه كرد: جذب این دانشجویان در ردیف برنامه های اصلی وزارت علوم قرار دارد و توسعه خوبی در جذب دانشجویان شهریه پرداز صورت گرفته است.
رییس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری افزود: ۲۹ هزار نفر دانشجوی خارجی در وزارت علوم، بیشتر از هشت هزار نفر در دانشگاه آزاد و حدود سه هزار نفر در زیر مجموعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی تحصیل می كنند كه امید است تا آخر برنامه ششم توسعه به ۷۴ تا ۷۵ هزار نفر برسند.


منبع:

1398/07/17
22:14:02
5.0 / 5
4426
تگهای خبر: آموزش , پزشكی , تحصیل , تحقیقات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور