رئیس مركز سنجش آموزش پزشكی خبر داد

شرایط شركت در تكمیل ظرفیت ارشد علوم پزشكی

شرایط شركت در تكمیل ظرفیت ارشد علوم پزشكی به گزارش كنكوری رئیس مركز سنجش آموزش پزشكی اعلام نمود: تنها داوطلبان دارای شرایط مندرج در قوانین مصوب شورایعالی برنامه ریزی می توانند در تكمیل ظرفیت آزمون كارشناسی ارشد علوم پزشكی سال 98 شركت نمایند.


به گزارش كنكوری به نقل از ایسنا، دكتر آبتین حیدرزاده با بیان این خبر اظهار نمود: در اطلاعیه ای كه برای امكان شركت داوطلبانی كه حد نصاب نمره زبان را نیاورده بودند ذكر شده بود كه در صورت تایید شورایعالی برنامه ریزی می توانند در تكمیل ظرفیت انتخاب رشته كنند، ولی این مورد به تصویب این شورا نرسید و این امر در اطلاعیه های بعدی كه شرایط شركت در تكمیل ظرفیت را اعلام نموده، درج شده است.
رئیس مركز سنجش آموطش پزشكی با اشاره به شرایط جدید آزمون كارشناسی ارشد سال جاری، همچون حد نصاب نمره زبان انگلیسی اظهار داشت: در مرداد ماه سال جاری و پیرو اعلام نتایج اولیه آزمون پذیرش كارشناسی ارشد رشته های علوم پزشكی برخی از داوطلبان طبق مقررات موجود و مندرج در دفترچه آزمون سال ۱۳۹۸ این مقطع، موفق به كسب حد نصاب زبان انگلیسی نشدند و نمی توانستند انتخاب رشته كنند.
دكتر حیدرزاده اظهار داشت: داوطلبانی كه موفق به كسب حد نصاب مقرر برای انتخاب رشته محل نشده بودند، از راه پیامك یا ایمیل یا رجوع حضوری تقاضا كردند كه به نحوی امكان شركت ایشان در فرآیند انتخاب رشته فراهم گردد.
وی افزود: با عنایت به این درخواست ها مركز سنجش آموزش پزشكی فورا مبادرت به هماهنگی با دبیرخانه های تخصصی و شورای عالی برنامه ریزی كرد ولی برای تغییر مقررات احتیاج به طی فرایندی طولانی بود.
رئیس مركز سنجش آموزش پزشكی اظهار نمود: در همین راستا و به جهت اینكه در این زمان داوطلبان بتوانند امور مربوطه را انجام دهند از راه اطلاعیه ای به اطلاع داوطلبان رسید كه در صورت تصویب تغییرات در شورای عالی برنامه ریزی چه تسهیلاتی در اختیار ایشان قرار خواهد گرفت.
دكتر حیدرزاده اظهار داشت: بعد از اعلام نتایج اولیه و درج این اطلاعیه جلسات گوناگونی با مسئولین مربوطه تشكیل شد و جوانب مختلف تغییر این مقررات مورد بررسی قرار گرفت و نهایتا انجام این تغییر به تصویب شورای عالی برنامه ریزی نرسید.
وی افزود: بر مبنای مصوبه شورای سنجش و پذیرش تحصیلات تكمیلی وزارت بهداشت صرفا انجام تكمیل ظرفیت در این مقطع برای داوطلبانی كه از قبل و طبق مندرجات دفترچه مجاز به انجام انتخاب رشته بودند، مصوب شد و مركز سنجش آموزش پزشكی هم طبق این مصوبات نسبت به انتشار اطلاعیه های ۲۶ و ۲۷ اقدام نمود. بنابر این در مرحله تكمیل ظرفیت هم امكان انتخاب رشته محل برای داوطلبانی كه حد نصاب زبان انگلیسی را كسب نكرده اند مجاز نیست.
به گزارش روابط عمومی معاونت آموزشی وزارت بهداشت، رئیس مركز سنجش آموزش پزشكی با بیان اینكه در بعضی خبرها شنیده شده است كه داوطلبان تصور می كنند در مرحله تكمیل ظرفیت كسب سایر حد نصاب های شورای عالی برنامه ریزی مشتمل بر كسب حداقل ۳۰ نمره كل آزمون و كسب حداقل ۵۰ درصد میانگین نمره كل شركت كنندگان در آزمون ملغی شده است، تصریح كرد: كسب تمامی حد نصاب های قانونی جهت شركت در مرحله تكمیل ظرفیت هم الزامی است و به هیچ وجه اجازه تكمیل ظرفیت به فرد یا افرادی كه این حد نصاب ها را كسب نكرده باشند، داده نشده است.1398/07/16
20:51:49
5.0 / 5
4440
تگهای خبر: آموزش , پزشكی , تحصیل , تسهیلات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور