معاون وزیر نیرو خبر داد:

اجرای طرح دكتری مشترك بین وزارت علوم و نیرو

اجرای طرح دكتری مشترك بین وزارت علوم و نیرو به گزارش كنكوری معاون پژوهش و فناوری وزارت نیرو از اجرای طرح دكترای مشترك و حمایت مالی از دانشجویانی كه در صنعت حضور پیدا می كنند، اطلاع داد.به گزارش كنكوری به نقل از مهر، محمدصالح اولیا امروز در ششمین نشست مدیران ارتباط با پژوهشها و مراكز آموزش عالی كه در وزارت علوم برگزار شد، به جدیدترین پروژه پژوهشگاه نیروی این وزارتخانه اشاره نمود و اظهار داشت: این پروژه كه بر روی پره های توربینی كار كرده و هدفش افزایش ظرفیت نیروگاه ها است بزودی افتتاح می گردد. اعضای هیئت علمی دانشگاه ها در این پروژه نقش هماهنگ كننده داشتند و برای اجرایی كردن آن از همكاری اساتید دانشگاه استفاده شده است. همینطور شركت های دانش بنیان در چارچوب یك پروتكل در این مجموعه همكاری داشته اند.
وی با اشاره به اینكه هدف گذاری كردیم كه دو درصد اعتبارات شركت های زیرمجموعه وزارت نیرو صرف آموزش و پژوهش شود، اضافه كرد: اخیراً بحث فرصت مطالعاتی هیئت علمی در وزارتخانه را جدی گرفته ایم و پیشبینی كرده ایم افرادی كه در صنعت حضور پیدا می كنند علاوه بر حقوق دانشگاهی خود از صنعت هم حقوق بگیرند.
اولیا در ادامه در مورد طرح اجرای دكترای مشترك توسط این وزارتخانه اطلاع داد و خاطرنشان كرد: برپایه این طرح بنا داریم دانشجویان دكتری با حمایت صنعت مقطع دكتری را به اتمام برسانند به صورتی كه پس از آخر دوره تئوریك، دو سال در صنعت حضور داشته باشند و بتوانند رساله خویش را با حمایت صنعت بنویسند.
معاون پژوهش و فناوری وزارت نیرو با اشاره به ایجاد شبكه متخصصین در این وزارتخانه، تصریح كرد: معتقدیم اساتید متخصص باید در چارچوب شبكه های ارتباطی با یكدیگر ارتباط منسجمی برقرار كنند.

1398/07/10
16:13:15
5.0 / 5
4049
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور