با هدف معرفی فرصت های شغلی؛

دهمین نمایشگاه كار دانشگاه صنعتی شریف برگزار می گردد

دهمین نمایشگاه كار دانشگاه صنعتی شریف برگزار می گردد به گزارش كنكوری دهمین نمایشگاه كار دانشگاه صنعتی شریف با هدف معرفی فرصت های شغلی و شناسایی علایق و استعدادها، ۱۴ تا ۱۶ مهرماه جاری برگزار می گردد.به گزارش كنكوری به نقل از دانشگاه شریف، محمد شریف خانی، دبیر دهمین نمایشگاه كار دانشگاه صنعتی شریف با بیان این كه دهمین نمایشگاه كار دانشگاه صنعتی شریف در سالن تربیت بدنی استاد جباری این دانشگاه برگزار می شود، اظهار داشت: یكی از وظایف اصلی صنعت كه در اینجا صاحبان كسب وكار نامیده می شوند، این است كه پروژه ای با هدف روش های جدید اطلاع رسانی نیازهای محیط های كار و اجتماع به كارجویان، دانشجویان و فارغ التحصیلان تعریف كنند، ضمناً لازم است شرایطی فراهم گردد تا كارآفرینان كشور شناسایی شده و با استفاده از مدلهای پیشنهادی شرایط توسعه فضای كسب وكار در كشور فراهم گردد.

عضو هیات علمی دانشكده مهندسی برق دانشگاه شریف خاطرنشان كرد: از طرفی جذب كارجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه ها و مراكز آموزش عالی كشور در بازار كار منوط به داشتن توانایی ها و خصوصیت هایی است كه بخشی از آنها باید در طول دوران تحصیل در دانشگاه ایجاد شود.
وی اضافه كرد: به نظر می آید عدم تناسب بین فرایندها و مواد آموزشی رشته های تحصیلی موجود در دانشگاه ها با مهارت ها و توانایی های موردنیاز بازار كار، مهم ترین عامل موفق نبودن فارغ التحصیلان در كاریابی و اشتغال است و علاوه بر این مورد، بعضی از عوامل بیرونی كه خارج از حوزه فعالیت و كنترل نظام آموزش عالی است، بر اشتغال فارغ التحصیلان هم تأثیر بسزایی دارند. نمایشگاه كار می تواند بستری برای پر كردن این خلأ باشد.

شریف خانی در ادامه، معرفی فرصت های شغلی موجود در بازار كار، رویارویی مستقیم كارجو و كارفرما، امكان جذب نیرو توسط كارفرمایان، آشنایی با انتظارات و مهارت های موردنیاز كارفرمایان، معرفی كارفرمایان و كارآفرینان موفق جامعه در چارچوب شركت های كارآفرین، معرفی سازمان ها و ادارات مرتبط و نیمه در رابطه با رشته تحصیلی، شناسایی علایق و استعدادها (خودشناسی شغلی)، آشنا شدن كارجویان، دانشجویان و تازه فارغ التحصیلان با طیف متنوع مهارت های شغلی، برگزاری كارگاه های آموزشی كار و كاریابی، گسترش خدمات مشاوره شغلی و استفاده از مشاوران متخصص، ایجاد نشریه های شغلی در بازار كار و ایجاد یك محیط جدید و انگیزشی برای تعامل بیشتر كارجو و كارفرما را همچون مهم ترین اهداف برگزاری این نمایشگاه دانست.

دبیر دهمین نمایشگاه كار دانشگاه صنعتی شریف در ادامه اظهار داشت: استخدام، آموزش و كارآموزی، مراكز دولتی، كارآفرینی و خدمات شغلی چهار محور اصلی برگزاری این نمایشگاه خواهد بود.

شریف خانی خاطرنشان كرد: این گونه نمایشگاه ها فرصت مناسبی را برای شركت ها و سازمان ها فراهم می آورد تا با تعداد زیادی از نیروهای جویای كار ملاقات كرده و در یك فضای رقابتی نسبت به جذب نفرات موردنظر خویش اقدام نمایند.

وی تصریح كرد: بازدید از نمایشگاه كار برای عموم مجانی است و علاقه مندان می توانند جهت حضور در وب سایت این نمایشگاه به آدرس http: //jobfair.sharif.ir ثبت نام كنند.

گفتنی است؛ نمایشگاه كار دانشگاه صنعتی شریف به صورت فصلی و یا سالیانه برگزار می گردد و می توان از آن بعنوان نمایشگاه فرصت های شغلی یاد كرد، به نحوی كه فرصت های فراوان كاری و كارآفرینی در اغلب زمینه های تحصیلی برای دانشجویان و تازه فارغ التحصیلان عرضه می شود.

1398/07/06
23:06:41
5.0 / 5
4354
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور