معاون آموزشی وزارت بهداشت اعلام كرد

حضور دانشگاه های علوم پزشكی در رتبه بندی های بین المللی، توسعه جذب دانشجویان خارجی در دستور كار

حضور دانشگاه های علوم پزشكی در رتبه بندی های بین المللی، توسعه جذب دانشجویان خارجی در دستور كار به گزارش كنكوری معاون آموزشی وزارت بهداشت در حاشیه جلسه كلان منطقه آمایشی هفت و مراسم افتتاح مركز بین المللی آزمون های دانشگاه علوم پزشكی اصفهان، اظهار داشت: توسعه زیرساخت های حوزه آموزش در دانشگاه های علوم پزشكی موجب حضور تعداد بیشتری از این دانشگاه ها در رتبه بندی های بین المللی و توسعه برگزاری دوره های علمی و آموزشی مشترك با مراكز علمی سایر كشورها شده است.


به گزارش كنكوری به نقل از ایسنا، دكتر باقر لاریجانی در مراسم افتتاح مركز بین المللی آزمون های دانشگاه علوم پزشكی اصفهان با اشاره به اینكه در چارچوب اجرای برنامه تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشكی، زیرساخت های حوزه آموزش در دانشگاه های علوم پزشكی توسعه شایان توجهی داشته است، اظهار داشت: این زیرساخت ها علاوه بر ارتقای كیفیت آموزش علوم پزشكی، بسترهای حضور دانشگاه ها در عرصه های مختلف ملی و بین المللی را فراهم ساخته است.
وی ادامه داد: توسعه زیرساخت های حوزه آموزش در دانشگاه های علوم پزشكی موجب حضور تعداد بیشتری از این دانشگاه ها در رتبه بندی های بین المللی و توسعه برگزاری دوره های علمی و آموزشی مشترك با مراكز علمی سایر كشورها شده است.
دبیر شورای آموزش پزشكی و تخصصی به افزایش چشم گیر تعداد دانشجویان خارجی در دانشگاه های علوم پزشكی اشاره نمود و اظهار داشت: توسعه جذب دانشجوی خارجی در دانشگاه های علوم پزشكی نیز به دنبال برنامه های بین المللی این دانشگاه ها در دستور كار قرار گرفته است.
لاریجانی با اشاره به اینكه خوشبختانه هم اكنون تقریباً در تمامی دانشگاه های علوم پزشكی مراكز برگزاری آزمون تاسیس، تجهیز و به راه افتاده است، از تلاش های صورت گرفته در دانشگاه علوم پزشكی اصفهان و سایر دانشگاه های علوم پزشكی كشور برای ایجاد مراكز استاندارد برگزاری آزمون های دانشگاهی، ملی و بین المللی تقدیر و تشكر كرد.
وی اشاره كرد: با تأسیس مراكز فوق و ایجاد زیرساخت های فناوری، بیشتر آزمون های علوم پزشكی به صورت الكترونیك برگزار می گردد كه این امر ارزشیابی داوطلبان و فراگیران را به نحو بسیار مطلوبی ارتقا داده است.
به گزارش روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی درانتها این مراسم معاون آموزشی وزارت بهداشت، مركز بین المللی آزمون های دانشگاه علوم پزشكی اصفهان را در مساحتی حدود ۱۳۴۰ متر، با ۶۸۰ ایستگاه برگزاری آزمون های الكترونیك (كه قابلیت ارتقا تا ۸۵۰ ایستگاه را دارد) و ۱۰ سرور، افتتاح نمود.1398/07/06
18:23:48
5.0 / 5
4519
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور