در دیدار سفیر ارمنستان با سرپرست دانشگاه یزد مطرح شد؛

اختصاص 10 بورسیه تحصیلی به ارمنستان در مقاطع مختلف تحصیلی

اختصاص 10 بورسیه تحصیلی به ارمنستان در مقاطع مختلف تحصیلی به گزارش كنكوری در دیدار آراتاشس تومانیان سفیر ارمنستان در ایران با سرپرست دانشگاه یزد، بر اختصاص ۱۰ بورسیه تحصیلی به ارمنستان در مقاطع مختلف تحصیلی تاكید گردید.


به گزارش كنكوری به نقل از ایسنا، دكتر قاسم برید لقمانی سرپرست دانشگاه یزد با تاكید بر تداوم روابط دانشگاه یزد با كشور ارمنستان اظهار داشت: در ابعاد پژوهشی، آموزشی، علمی، مبادله دانشجو و فرصت مطالعاتی برای اساتید می توان ارتباط خوبی با ارمنستان داشت.
وی با اشاره به حضور ۱۵ دانشجو از ملیت های مختلف در دانشگاه یزد ابراز امیدواری كرد: در آینده پذیرای دانشجویان ارمنی باشیم.
سرپرست دانشگاه یزد خاطرنشان كرد: دانشگاه یزد آماده همكاری با دانشگاه های ارمنستان در حوزه های معماری، فیزیك، گردشگری و آب وهوا است و از دانشگاهیان ارمنستان به منظور بررسی دقیق زمینه های مختلف همكاری دعوت می نماییم تا در دانشگاه یزد حضور یابند.
دكتربریدلقمانی با بیان آمادگی میزبانی دانشگاه یزد از اعضای هیئت علمی و اساتید مدعو از دانشگاه های ارمنستان، پیشنهاد برگزاری همایش بین المللی بین دانشگاه یزد و دانشگاه ارمنستان در حوزه فناوری اطلاعات را داد.
در ادامه، آراتاشس تومانیان سفیر ارمنستان در تهران، افزایش سطح علمی و فرهنگی دو كشور را از اهداف اصلی این دیدار دانست و اظهار داشت: كشور ارمنستان تمایل دارد درزمینهٔ علم و فناوری با كشورهای مختلف تعامل داشته باشد.
وی اضافه كرد: ارمنستان نسبت به ایران، ازنظر جمعیت و وسعت، كشور كوچكی است اما در بعضی زمینه ها؛ ازنظر شاخصهای بین المللی بالا و دارای فرهنگ غنی است و در تمام جنبه های فرهنگی ازجمله ادبیات، تئاتر، موسیقی و بخصوص درزمینهٔ علوم و فناوری هم پیشرفت زیادی داشته است.
سفیر ارمنستان در ادامه به معرفی اجمالی اتحاد جماهیر شوروی سابق پرداخت و اظهار داشت: شوروی كشور بزرگی بود كه ازنظر كیفیت محصولات صنعتی در سطح خوبی نبود اما در رشته های علمی مانند فیزیك و ریاضی در سطح بالایی بود و درزمینهٔ نظامی هم پیشرفت های زیادی داشت.
آراتاشس تومانیان اظهار داشت: كشور ارمنستان یك درصد از وسعت كشور شوروی سابق است اما ۳۰ درصد تولیدات رزمی كشور شوروی درزمینهٔ الكترونیك در ارمنستان انجام می شود.
وی با اشاره به رتبه بین المللی ارمنستان در حوزه فناوری اطلاعات اظهار نمود: شركت های بزرگی در حوزه فناوری اطلاعات در ارمنستان وجود دارند و كارشناسان ارمنستان هم در كشورهای مختلف درزمینهٔ فناوری اطلاعات نمایندگی دارند و تولیدات در این زمینه به كشورهای اروپایی و آمریكایی صادر می شود.
سفیر ارمنستان، فعالیت دانشكده های معماری و عمران در این كشور را خوب توصیف كرد و همكاری متقابل این كشور با استان یزد را به علت وجود پتانسیل های بالای یزد در حوزه معماری خواهان شد.
به گزارش اداره كل روابط عمومی وزارت علوم، او در آخر بابیان اینكه دانشجویان ایرانی زیادی در دانشكده پزشكی ایروان و پلی تكنیك مشغول تحصیل هستند، برای هرگونه همكاری علمی با دانشگاه یزد اعلام آمادگی كرد.1398/07/03
20:37:42
5.0 / 5
4669
تگهای خبر: آموزش , بورسیه , پزشكی , پژوهش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور