عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی:

چالش های فراروی نظام آموزشی، راهكارهای علمی و خلاقانه می خواهد

چالش های فراروی نظام آموزشی، راهكارهای علمی و خلاقانه می خواهد كنكوری: عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی معتقد می باشد مسائل و چالش های فراروی امروز نظام آموزشی كشور، راهكارهای خلاقانه، علمی و نوآورانه می طلبد و با روزمرگی و فرسودگی نمی توان بر حل مسائل پیچیده فائق شد.


به گزارش كنكوری به نقل از ایسنا، دكتر عبدالله جاسبی، با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و یاد و نام شهدای دانشجو و دانش آموز میهن اسلامی مان و تقارن آن با سال تحصیلی جدید اظهار داشت: دستیابی به عزت، تعالی، پیشرفت و توسعه پایدار كشور با عقلانیت و از مسیر جامعه دانش محور فراهم می گردد و هیچ مزیت و ثروتی در هزاره سوم بالاتر از دانایی محوری و عقلانیت نیست.
این عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی كه بیشتر از ۵۰ سال از عمر خودرا وقف توسعه آموزش عالی كشور كرده است به دانش آموزان و دانشجویان سفارش كرد كه همواره به احسان، اكرام و احترام به والدینشان پایبند باشند و با ادب و احترام، حرمت و منزلت معلمان دلسوز و اساتید مبرز خودرا پاس دارند و قدردان زحماتشان باشند و با انگیزه، اشتیاق، ایمان، تعهد، عزم جزم و همت راسخ، درس خواندن را در اولویت قرار دهند.
وی از معلمان دلسوز و اساتید فرهیخته نیز درخواست نمود كه اخلاق حسنه، تواضع و فروتنی را سرلوحه رفتارشان قرار دهند. برای اینكه همین رفتارهای پسندیده همانند دانه هایی است كه جوانه زده و سال ها بعد ثمر می دهد.
این عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی، تعالی و پیشرفت فردای جامعه را به وفاق و تعامل معلمان و اساتید و تلاش و همت آینده سازان میهن اسلامی مان برای خلق آینده ای درخشان و سرشار از امید و آبادانی و سرافرازی كشور وابسته دانست و از آنان خواست كه در انتظار فردا متوقف نشوند و آینده كشور را به بهترین نحو ممكن بسازند.
دكتر جاسبی اشاره كرد: مسائل و چالش های فراروی امروز نظام آموزشی كشور، راهكارهای خلاقانه، علمی و نوآورانه می طلبد و با روزمرگی و فرسودگی نمی توان بر حل مسائل پیچیده فائق شد.
وی از مسئولان آموزشی، روسای دانشگاه ها و متولیان مرتبط خواست كه دانش آموزان و دانشجویان را گران ترین امانت دانسته و در حفظ سلامت و ایمنی دانش آموزان و دانشجویان، برقراری زمینه های نشاط و شادابی و سلامت روحی و جسمی، ارتقای علمی و اعتلای فرهنگی آنان برنامه ریزی هدفمند و اجرایی داشته باشند.
به گزارش مركز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، دكتر جاسبی با اشاره به نقش مؤثر و برجسته معلمان، فرهنگیان و اساتید در خلق سرمایه های انسانی باارزش برای كشور، خواهان برنامه ریزی جامع مسئولان مرتبط برای رفع دغدغه های برحق آنان و پاسداشت شأن و منزلت معلمان و اساتید شد.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در خاتمه از درگاه خداوند متعال برای همه دانش آموزان، دانشجویان، معلمان و اساتید؛ در سایه برنامه های مترقی اسلام و اندیشه های اسلامی، سالی سرشار از بهروزی، سلامتی و سعادت توأم با معنویت و اخلاق مداری مسألت نمود و ابراز امیدواری كرد كه در سایه سار تلاش مجدانه و خالصانه فرهنگیان و دانشگاهیان، مسیر آبادانی، سرافرازی و عظمت كشور شتاب مضاعفی داشته باشند.
منبع:

1398/07/02
14:07:08
5.0 / 5
4188
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور