در گزارش كنكوری مطرح شد؛

طرح ویژه دانشگاه تهران برای تحصیل همزمان در ۲ رشته

طرح ویژه دانشگاه تهران برای تحصیل همزمان در ۲ رشته به گزارش كنكوری معاون آموزشی دانشگاه تهران اظهار داشت: برپایه برنامه درسی دو وجهی دوره كارشناسی، دانشجویان ورودی 98-99 می توانند علاوه بر رشته تحصیلی خود، در یك رشته فرعی هم تحصیل كنند.سیدحسین حسینی در گفتگو با خبرنگار مهر از طرح جدید دانشگاه تهران برای تحصیل دو وجهی دانشجویان مقطع كارشناسی(ورودی ۹۸-۹۹) آگاهی داد و اظهار داشت: بر طبق این طرح دانشجویان علاوه بر تحصیل در رشته اصلی خود می توانند، «بسته آموزشی فرعی» را فراگیرند كه این امر سبب افزایش قابلیت های دانش آموختگان، گسترش بازار كار داخلی و خارجی و افزایش امكان پژوهش و نوآوری بین رشته ای خواهد شد.
وی با اشاره به اینكه عنوان این طرح «برنامه درسی دو وجهی دوره كارشناسی» نام دارد، اظهار نمود: بر طبق این طرح دانشجویان می توانند بسته ای آموزشی شامل ۱۵ تا ۲۱ واحد درسی از یك رشته كارشناسی دیگر را در كنار واحدهای رشته اصلی خود بگذرانند.
معاون آموزشی دانشگاه تهران با اشاره به اینكه رشته های موجود در این طرح شمولیت عام دارند، اشاره كرد: دانشجویان می توانند واحدهای درسی در رابطه با رشته خود و یا حتی نامرتبط با آنرا انتخاب كنند و هیچ محدودیتی در انتخاب واحدها وجود ندارد.
حسینی افزود: بطور مثال دانشجویی كه در رشته زراعت قبول می شد و به این دانشگاه می آمد، فقط می توانست در همین رشته ادامه تحصیلی دهد در صورتیكه با اجرای این طرح، می تواند واحدهایی را از رشته باغبانی بردارد. مثلا اگر در رشته باغبانی ۱۰۰ واحد بر می دارد، می تواند ۲۰ واحد باقی مانده را در رشته باغبانی و یا كارآفرینی انتخاب نماید.
حسینی افزود: انتخاب واحد از بسته آموزشی فرعی از نیمسال سوم به بعد انجام می شود و هر دانشجو در مدت تحصیل خود، امكان انتخاب و گذراندن یك بسته آموزشی فرعی را دارد.
وی با تاكید بر اینكه این برنامه درسی برای دانشجویان ورودی سال تحصیلی ۹۸-۹۹ به بعد اجرا می شود، عنوان كرد: دانشجویانی كه از واحدهای بسته آموزشی فرعی استفاده می نمایند، مشمول تمامی مقررات آموزشی جاری دانشگاه شامل ستاندن واحد، نحوه برخورد با غیبت، مشروطی، سنوات هستند.
معاون آموزشی دانشگاه تهران همین طور از صدور گواهی بسته آموزشی فرعی برای دانشجویان مشمول آگاهی داد و اظهار داشت: عنوان گواهی بسته آموزشی فرعی، یكسان با عنوان رشته اصلی بوده و با پیشوند «گواهی بسته آموزشی فرعی» صادر می شود.
حسینی با بیان این مطلب كه حتی دانشگاه هایی كه تخصصی هستند می توانند از ظرفیت بین دانشگاهی استفاده كنند، اظهار داشت: اجرای این مدل دو وجهی، می تواند تحولی در آموزش دوره كارشناسی فراهم آورد تا دانشجویان توانمندتر از گذشته وارد جامعه شوند.

1398/07/01
13:35:51
5.0 / 5
4307
تگهای خبر: آموزش , پژوهش , تحصیل , دانشجو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور