معاون فرهنگی اجتماعی دانشگاه تهران خبر داد

ورود ۴۵ رتبه تك رقمی كنكور به دانشگاه تهران

ورود ۴۵ رتبه تك رقمی كنكور به دانشگاه تهران به گزارش كنكوری معاون فرهنگی اجتماعی دانشگاه تهران از ورود 45 رتبه تك رقمی كنكور به دانشگاه تهران برای مهر سال 98 آگاهی داد و اظهار داشت: تلاش می نماییم با در نظر گرفتن برنامه های مختلف فرهنگی، پژوهشی، اجتماعی، رفاهی و فعال كردن باشگاه دانش آموزی این گرایش در سال های آینده افزایش یابد.


دكتر مجید سرسنگی در حاشیه آیین استقبال از نو دانشجویان دانشگاه تهران در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، به جزئیات ورود دانشجویان جدید و پذیرش دانشجو از میان رتبه های برتر در این دانشگاه اشاره نمود و اضافه كرد: چند سالی است كه آیین استقبال از نودانشجویان دانشگاه تهران را به صورت متمركز برگزار می نماییم كه برنامه بسیار بزرگی است و امسال نیز حدود ۳۵۰۰ دانشجوی دوره كارشناسی در مراسم امروز شركت كردند و این مراسم فقط متخص دانشجویان دوره كارشناسی انجام شد.
ایشان سپس اشاره كرد: بیشتر از ۱۳ هزار دانشجوی جدید در دوره های كارشناسی، كارشناسی ارشد و دكتری برای مهر امسال در دانشگاه تهران پذیرش شدند و حدود ۵ هزار نفر از خانواده های دانشجویان جدید دوره كارشناسی در آیین استقبال از نودانشجویان امروز شركت كردند كه این خانواده ها در ۱۵ مكان مختلف دانشگاه حاضر می شوند و از برنامه های مختلف نظیر مشاوره، و موضوعات خانوادگی مورد مشاوره قرار می گیرند. بدین سبب دانشگاه تهران در مراسم امروز میزبان حدود ۸۵۰۰ نفر از دانشجویان و خانواده های آن بود.
معاون فرهنگی اجتماعی دانشگاه تهران اشاره كرد: دانشگاه تهران هر سال میزبان بخش عمده ای از دانشجویان برتر كنكور در رشته های مختلف است و امروز نیز در گروه های آموزشی مختلف تعداد زیادی از دانشجویان برتر مورد تقدیر قرار گرفتند كه حدود ۴۵ درصد از دانشجویان رتبه های تك رقمی كنكور امروز جزو این تقدیرشدگان بودند.
دكتر سرسنگی همین طور تصریح كرد: بنظر می رسد بخش عمده ای از داوطلبان رتبه های برتر كنكور دانشگاه تهران را بعنوان محل تحصیل خود انتخاب كردند و ما امیدواریم این مساله سال به سال افزایش پیدا كنند و با برنامه های كه دانشگاه تهران دارد از یك سو بهبود هر چه بیشتر كیفیت آموزشی دانشگاه تهران، توجه به مسائل پژوهشی و خدمات رفاهی در كنار توجه به برنامه های طرح باشگاه دانشجویان این گرایش برای حضور در دانشگاه تهران افزایش پیدا كنند.
منبع:

1398/06/31
15:20:03
5.0 / 5
4474
تگهای خبر: آموزش , پژوهش , تحصیل , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور