اسامی پذیرفته شدگان دكتری وزارت بهداشت اعلام گردید

اسامی پذیرفته شدگان دكتری وزارت بهداشت اعلام گردید كنكوری: رئیس مركز سنجش آموزش پزشكی وزارت بهداشت از اعلام اسامی تعداد 1269 پذیرفته شده آزمون دكتری تخصصی این وزارتخانه امروز بوسیله سایت این مركز آگاهی داد.


دكتر آبتین حیدرزاده در گفت و گو با ایسنا، ضمن بیان این مطلب به جزئیات اعلام نتایج دكتری تخصصی وزارت بهداشت اشاره نمود و اضافه كرد: نتایج نهایی و اسامی پذیرفته شدگان دوره وزارت بهداشت برای دانشگاه های مجری آموزش ارسال شده است و این نتایج امروز دوشنبه، ۲۵ شهریور ماه جاری طبق برنامه زمان بندی اعلام شده بوسیله مركز سنجش آموزش پزشكی وزارت بهداشت اعلام گردید.
ایشان سپس اشاره كرد: تعداد ۹۶۰۷ داوطلب در آزمون دكتری تخصصی وزارت بهداشت شركت كردند كه از این تعداد ۵۰۶۲ داوطلب در جلسه آزمون حاضر شدند و تعداد ۲۳۲۵ داوطلب نیز پس از اعلام نتایج اولیه نسبت به انتخاب رشته اقدام نموده بودند.
رئیس مركز سنجش آموزش پزشكی وزارت بهداشت با تاكید بر این كه تعداد كل ظرفیت پذیرش در دوره تخصصی وزارت بهداشت ۱۴۱۱ نفر اعلام شده است، تصریح كرد: بطور كلی تعداد ۱۲۶۹ داوطلب در این دوره ها پذیرفته شدند كه از این تعداد ۹۴۷ نفر در دانشگاه های دولتی و به صورت روزانه و تعداد ۲۴۲ نفر به صورت شهریه پرداز جذب دانشگاه ها شدند.
او همینطور اشاره كرد: تعداد ۸۰ نفر داوطلب نیز به صورت استعدادهای درخشان در دوره دكتری تخصصی پذیرفته شدند. همین طور از تعداد كل پذیرفته شدگان آزمون دكتری تخصصی بیشتر از ۶۷ درصد زن و مابقی مرد هستند.
رئیس مركز سنجش آموزش پزشكی وزارت بهداشت درباب پذیرش در دوره دكتری پژوهشی نیز اظهار داشت: بطور كلی ۳۵۸ نفر در این دوره ثبت نام كردند كه ۱۰۳ نفر در جلسه آزمون حاضر شدند و ۴۴ نفر نیز انتخاب رشته كردند.
بگفته وی ظرفیت كل پذیرش در دكتری پژوهشی وزارت بهداشت ۳۷۳ نفر است كه ۲۲ نفر به صورت دولتی در این دوره پذیرش شدند كه از این تعداد ۶ نفر مرد و ۱۶ نفر نیز زن هستند.
منبع:

1398/06/25
20:02:30
5.0 / 5
4197
تگهای خبر: آموزش , پزشكی , پژوهش , ثبت نام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور