رئیس دانشگاه سیدجمال الدین اسدآبادی اعلام كرد

افزایش 270 درصدی بودجه دانشگاه اسدآبادی، از خیران خوابگاه ساز استقبال می نماییم

افزایش 270 درصدی بودجه دانشگاه اسدآبادی، از خیران خوابگاه ساز استقبال می نماییم كنكوری: رئیس دانشگاه سیدجمال الدین اسدآبادی از افزایش 270 درصدی بودجه عمرانی امسال این دانشگاه نسبت به سال قبل آگاهی داد.


به گزارش كنكوری به نقل از ایسنا، دكتر حمید گودرزی افشار در نشست با خبرنگاران اظهار نمود: این میزان بودجه بعنوان بودجه عمرانی، ابلاغی و برای تعمیر و تجهیز و محوطه سازی دانشگاه بوده كه باید با همت و پیگیری بتوانیم تا آخر سال نسبت به جذب اعتبار فوق اقدام نماییم.
وی با اشاره به اینكه میزان بودجه عمومی و هزینه ای امسال این دانشگاه نیز دارای ۵۰ درصد رشد بوده اضافه كرد: در میان دانشگاه ها این میزان بودجه مالی و عمرانی، بودجه اعتبارات بسیار عالی و مطلوبی به حساب می آید.
گودرزی افشار تعداد دانشجویان این دانشگاه را ۱۲۰۰ دانشجو در ۱۰ رشته تحصیلی كارشناسی و كارشناسی ارشد در ۴ گرایش دانشگاه جامع شامل كشاورزی، علوم انسانی، فنی مهندسی و علوم پایه اعلام نمود و اظهار داشت: در سال قبل دانشگاه سید جمال الدین اسدآبادی در میان دانشگاه های استان همدان بالاترین ضریب جذب دانشجویان جدید الورود را داشته است.
وی با اشاره به اینكه رشته های تحصیلی این دانشگاه رشته های كاربردی چون آی تی، مهندسی عمران، نقشه كشی، علوم تربیتی، شیمی، تاریخ و جغرافیا است اشاره كرد: بعضی از رشته های این دانشگاه غالبا در سطح استان وجود ندارد و یا دارای ظرفیت محدودی هستند.
دكتر گودرزی افشار با اشاره به اینكه اقبال دانشجویان به این دانشگاه نوپا بالاست اضافه كرد: كیفیت آموزشی، انگیزه بالای اعضا هیات علمی دانشگاه، پایین بودن هزینه های دانشجویی، دسترسی سهل و راحت دانشجویان به مدیریت و اعضا هیات علمی و اساتید، نزدیكی شهرستان اسدآباد به استان های كرمانشاه، همدان، كردستان و دیگر استان های غرب كشور، مطلوبیت بافت سنتی فرهنگی شهرستان برای دانشجویان و خانواده دانشجویان از مهمترین موارد اقبال بالای دانشجویان جهت تحصیل در این دانشگاه به حساب می آید.
رئیس دانشگاه سیدجمال الدین اسدآبادی در ادامه با اشاره به بحث پژوهشی این دانشگاه یاد آور شد: در سال قبل یكی از اعضای هیات علمی این دانشگاه بعنوان دانشمند یك درصد ISI شناخته شد و سال قبل و امسال به صورت دو سال متوالی رتبه بیستم و بیست و یكم پژوهش دانشگاهی كشور را در میان دانشگاههای جامع كشور به خود مختص كرده است.
دكتر گودرزی افشار اشاره كرد: در یك سال و نیم گذشته ۱۰۰ مقاله علمی، پژوهشی و كنفرانس از این دانشگاه به چاپ رسیده كه از این تعداد ۳۸ مقاله ISC، تعداد ۳۰ مقاله ISI و تعداد ۳۳ مقاله كنفرانس بوده كه با عنایت به تعداد ۲۸ عضو هیات علمی در این دانشگاه كه ۸ نفر مربی و تعدادی نیز جدید الورود هستند برای هر عضو هیات علمی این دانشگاه سه مقاله ISC و ISI داشته ایم.
وی افزود: برای سال تحصیلی جدید ۵۰۰ نفر اعلام ظرفیت دانشجو كرده ایم كه وزارت علوم ۳۵۰ نفر را در دفترچه برای ما ظرفیت به وجود آورده اند.

از خیران خوش فكر كه برای دانشگاه سید جمال الدین خوابگاه بسازند استقبال می كنیم
وی در ارتباط با خوابگاه های دانشجویی نیز اضافه كرد: هم اكنون این دانشگاه دارای پنج خوابگاه با ظرفیت ۸۰۰ نفر بوده كه از این تعداد سه خوابگاه با ظرفیت ۶۰۰ نفر خوابگاه دخترانه و دو خوابگاه با ظرفیت ۲۰۰ نفر خوابگاه پسرانه است.
گودرزی افشار با اشاره به اینكه دستگاه های دولتی اجازه ساخت خوابگاه را ندارند و این دانشگاه نیز یك دانشگاه دولتی است اظهار نمود: دست هر سرمایه گذار خیر خوش فكری را كه برای دانشگاه سید جمال الدین بخواهد خوابگاه دانشجویی بسازد می بوسیم و در این راستا اصحاب رسانه با اطلاع رسانی لازم از نقش موثری در این امر برخوردار خواهند بود.
وی افزود: برای ساخت خوابگاه دانشجویی ۵۰ درصد اعتبار توسط خیر سرمایه گذار و ۵۰ درصد مابقی اعتبار نیز توسط دولت تامین می شود.
رئیس دانشگاه سیدجمال الدین اسدآبادی در ادامه با اشاره به بحث تغذیه دانشجویان این دانشگاه نیز از اجرای طرح جدیدی برای ارتقای مطلوبیت هرچه بیشتر كیفیت تغذیه دانشجویان این دانشگاه در سال تحصیلی جدید آگاهی داد و اظهار داشت: از سال تحصیلی جدید در منوی تغذیه دانشجویان برای هر وعده غذایی یك منو غذایی مجانی، یك منو غذایی به قیمت صندوق رفاه دانشجویی و یك منو غذایی رستوران آزاد پز دیده شده كه انتخاب هر یك به دانشجویان بستگی خواهد داشت.
وی افزود: در سبد منو غذایی مجانی هیچ یك از موارد مورد نیاز تغذیه چون پروتین، حبوبات و مواد مورد نیاز بدن حذف نشده و دارای تنوع غذایی است و حداكثر قیمت منو غذایی آزادپز نیز پنج هزار تومان خواهد بود.
منبع:

1398/06/22
14:50:21
5.0 / 5
4776
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور