معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشكی بوشهر اعلام كرد

افزایش سهمیه بومی استان بوشهر، پزشكی و پرستاری بیشترین پذیرش را دارند

افزایش سهمیه بومی استان بوشهر، پزشكی و پرستاری بیشترین پذیرش را دارند به گزارش كنكوری معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشكی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر اظهار داشت:  سهمیه پذیرش دانشجویان بومی استان بوشهر نسبت به سال گذشته ۲۰ درصد بیشتر شده است.


به گزارش كنكوری به نقل از ایسنا، دكتر صمد اكبرزاده با بیان این خبر اظهار نمود: هم اكنون ۲ هزار و ۱۲۶ دانشجو در مقاطع تحصیلی مختلف در دانشكده های پزشكی، دندانپزشكی، پرستاری و مامایی، پیراپزشكی و بهداشت و تغذیه در حال تحصیل هستند.
وی عنوان كرد: دانشجویان دانشگاه علوم پزشكی بوشهر در مقاطع تحصیلی كاردانی با یك رشته، كارشناسی با ۱۶ رشته، كارشناسی ارشد با ۱۰ رشته، دكتری حرفه ای با دو رشته، دكتری تخصصی با چهار رشته و دكتری پژوهشی با دو رشته به تحصیل اشتغال دارند.
معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشكی بوشهر با اشاره به فراهم شدن زیرساخت های لازم برای شروع سال تحصیلی جدید اضافه كرد: بر مبنای اعلام سازمان سنجش در مهرماه امسال پذیرای ۳۷۰ دانشجوی جدیدالورود هستیم و معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشكی بوشهر با ۵ دانشكده و ۳۵ رشته مقطع تحصیلی به استقبال سال جدید تحصیلی می رود.
افزایش ۲۰ درصدی پذیرش دانشجوی بومی استان نسبت به سال قبل
وی با تشریح برنامه های دانشگاه علوم پزشكی بوشهر در تأمین نیروی انسانی مورد نیاز استان، تصریح كرد: سهمیه پذیرش دانشجویان بومی استان بوشهر نسبت به سال قبل ۲۰ درصد بیشتر شده است.
اكبرزاده خاطرنشان كرد: با عنایت به سهمیه اعلام شده از جانب سازمان سنجش رشته های پزشكی و پرستاری به ترتیب با تعداد ۶۴ و ۵۵ دانشجو بیشترین پذیرش را نسبت به سایر رشته های دانشگاه به خود اختصاص داده اند.
معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشكی بوشهر اضافه كرد: نام نویسی از دانشجویان جدیدالورود بر مبنای اعلام سازمان سنجش در هفته آخر شهریورماه صورت خواهد گرفت.
وی تصریح كرد: برنامه زمان بندی شده نام نویسی دانشجویان جدید بعد از اعلام سازمان سنجش از راه سایت دانشگاه علوم پزشكی بوشهر به نشانی www.bpums.ac.ir اعلام می شود.1398/06/21
14:41:24
5.0 / 5
4301
تگهای خبر: آموزش , اشتغال , پزشكی , پژوهش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور